Editörler : Lanet
«63646566676869707172737475

jcavus
Aday Memur
25 Mart 2013 16:35

http://www.turkiyegazetesi.com/haberdetay.aspx?NewsID=36674#.UVBgNDdc2iQ

all_star
Şef
11 Nisan 2013 19:32

merhaba, bir şey sormak istiyorum sizlere.

all_star
Şef
11 Nisan 2013 19:39

cok fazla şey konuşuluyor, etrafta tam bir bilgi kirliliği var. beledeyedeki sözleşmeli çalışanların dışında bir de taşerona bağlı olarak büro, temizlik vb. gibi işlerde çalışanların da kadroya geçirileceği, şimdiden milletin bir torpil peşine düşüp sonradan kadroya geçme umuduyla belediyelere taşeron da olsa girmeye çalıştığını duyuyorum. bu taşerondakiler kadrolu devlet memuru olucaz diye zorluyorlar şimdi her türlü taşeron şirketleri. bunun nasıl bir açıklaması var acaba? var mı böyle bir dünya yaa, çalış kpss ye gir, emek ver olmadı bir daha dene çalış çabala... sonra millet taşerondan belediyelere büro personeli falan diye kapak atıp kadro alsın. lütfen biri mantıklı bir açıklama yapsın bu konuda. gelip gidip taşeron da taşeron diye yırtınıyor bazıları şimdi de hayret bir şey!!

turkeyloger
Aday Memur
03 Mayıs 2013 11:41

aynı sınıf hatta aynı sırada dirsek çürüttüğüm arkadaşımla aynı yıl girdiğimiz kpss den yaklaşık aynı puanı aldık. şans bizi buraya kadar beraber getirdi. daha sonra o başka kamu kurumunda ben de başka bir kamu kurumuna atandık. ben şehir dışı istemediğimden tercihlerimi memleketimden yana yaptım. ama atanamadım. ben batıdayım, arkadaşım doğuda. tabi benim puan batı bölgelerine yetmedi.(mecburiyetten dolayı başka il tercih etmedim) . 4 sene atama bekledim-sınavlara girdim. artık bardak taşmaya başlamıştı. en sonunda belediye mühendis alımı ilanına çıktı. başvurdum-sıralamaya girdim-nihayetinde atandım. fakat işçi kardosuyla.

şimdi arkadaşımla aynı işi aynı akredite kuruluşların denetimi altında aynı kalite ve şartlarda yapıyoruz. tek fark o memur maaşı alıyor ben işçi.

bakın ne alıyoruz ; ben herşey dahil 2000 arkadaşım 3500+bazı ikramiyeler(memurlar bilir ek olarak ne kadar aldıklarını)

mantığım almıyor. kendime soruyorum ben işçi olarak atanacak ne yaptım diye. ha bu arada belediyeye torpille atanmadık. bir torpildir almış başını gidiyor. puan sıralamasında fark atarak asil olduk. sözlüden de 66 aldım. diğerlerine 100 verseler de önüme geçemezlerdi zaten.

benim zoruma giden aslında aynı işi yapıp farklı maaş almak. bir de aynı şeyi yapıp farklı sonuç bekleyenlere aptal denir denilirdi. şimdi ne düşünmeliyiz biz? :)

bu arada kpss puanım 88, arkadaşım 91 aldı karayollarında çalısıyor.

teşekkürler....

03 Mayıs 2013 17:11

hayırlı olsun demek ısterdım ama haram paradan hayır gelmez sınavla gırenleri tenzıh ederek soyluyorum aldıgınız her kuruş haram olacak. allahın ıznıyle bızler de puanımızla yerleşecez hakkım sıze harammmmm olsun . sızden degılse çocuklarınızdan çıkar mutlaka. tekrar soyluyorum sınavla gırenlere asla sozum yok.

mako3e
Aday Memur
05 Temmuz 2013 02:14

size cevap yazmak için bu günü bekliyordum.

mako3e
Aday Memur
05 Temmuz 2013 02:19

nerdeyse bir sene sonra size hem cevabım hem de kapak olsun.

bugünü beklemiştim, ahd etmiştim.

çekemeyenler anten taksın!

birbirinizi yiyin artık, haydi bana müsade.

muhahaha zuahahaha

FatmaSabri
Aday Memur
18 Eylül 2013 08:29

bu mudur yani?

oz-can-al
Şef
29 Kasım 2013 16:20

memursenin kpdk talepleri arasında ve çıkacak torba yasa tasarısında bizlerin de bulunduğu açıkladı

Toplam 1489 mesaj
«63646566676869707172737475

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi