Editörler : E.Kayı Han

selçuklutekniker
Aday Memur
22 Mart 2012 11:31

icra katibi olarak çalışıyorum. icraya alınacak katipleri form sitelerinde görüyorum. bizim müdürlükle veya komisyonla herhangi bir yazışma yapılmadı. yeni sınav yapılacak die fazla kendinizi şartlandırmayın. belki hali hazırda olan katipler arasında sınav yapılabilir.

22 Mart 2012 14:45

Bende icra katibi olarak çalışıyorum. İcra katipliği için yeni bir sınav yapılacağı hakkında herhangi birşey duymadım. Şu an meclise bir tasarı sunuldu EĞER bu tasarı geçerse mevcut icrada çalışan zabıt katiplerini İcra katibi olarak unvan değiştirecekler fakat yine bakanlığa bağlı değil komisyona bağlı çalışacağız. İşi özetlersek umarım yeni bir alım için sınav olur fakat böyle bir sınavın ne ismi ne cismi şu an görünmüyor...

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
22 Mart 2012 21:02

selçuklutekniker zamansızkaldım

yaklaşık 1 ay önce icra katipliğine ilişkin alım olcağına dair haber yapıldı,siz o haberleri okumadınız galiba.

41kerememurum
Aday Memur
22 Mart 2012 23:20

peki bu haber ne anlamadım umarım biz katip adayları için olumlu bi gelişmedir yorumlarınızı bekliyorum

http://katipler.net/adalet-bakanligi-8060-personel-alimi-adalet-komisyonunda-kabul-edildi.html

Vi olette
Memur
23 Mart 2012 13:51

arkadaşlar nasıl bu haberi yalanlarsınız icra katipliği için yeni kadro oluştuurlacak tbbm nin resmi sitesinde bile var ayrıca yeni bir sınav açılacak 2012 yılında kesinlikle alım yapılacağıını adalet bakanlığımız açıklama yapmıştır yaln falan değil

24 Mart 2012 17:06

Arkadaşlar mecliste olan sadece bir tasarı.. Keşke alım olsa gerçekten bende sizler gibi isterim.. Ama bence çok fazla ümitlenmeyin.. Adliyelerde bununla ilgili herhangi bir duyum yok...

24 Mart 2012 17:09

Ayrıntılı olarak bişiler sormak isteyen arkadaslar bana özelden yazabilirler..

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
24 Mart 2012 20:31

http://katipler.net/adalet-bakanligi-8060-personel-alimi-adalet-komisyonunda-kabul-edildi.html

25 Mart 2012 21:24

Komisyonda kabul edilmesi bişey değiştirmez onu anlatmaya çalışıyorum...

25 Mart 2012 22:36

Arkadaşlar yakında meclise gelecek büyük ihtimal komisyondan geçtiği şekilde mecliste kabul edilir diye düşünüyorum. İcra katipliği için yaklaşık 4500 kadro var. tabiki bu kadro bir sınavla doldurulmaz. alımın nasıl yapılacağına gelince tasarıda açıkça belirtiliyor. şöyleki icra dairesine diyelim 4 kişilik kadro verdiler bunun yüzde ellisi yani 2 katip icra dairesinin bulunduğu komisyona bağlı zabit katipleri arasından sınav ve mülakat (tasarıda yüzde ellisini geçemez demiş katipler arasından 1 tanede alabilir komisyon) ile yüzde ellisi ise ilk defa atanacaklar arasından yine komisyonlar tarafından sınav ve mülakat ile alınacak. Şuan icra dairesinde çalışan zabıt katipleri çok fazla heveslenmesinler çünkü hüsrana uğrayabilirler. İcra katipliği kadrosunun icra dairesindeki çalışma düzeni açısından iyi yönleride kötü yönleride olacak diye düşünüyorum. Bunu alımlardan sonra konuşmak daha isabetli olur.

Bu konuyla ilgili tasarı metni;

İcra katipliğine ilk defa atanacaklar, kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak merkezi sınavda başarılı olanlar arasından Adalet Bakanlığının bu konuda yetki vereceği adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonları tarafından yapılacak uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre; unvan değişikliği suretiyle atanacaklar ise uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre atanırlar. Unvan değişikliği suretiyle icra katipliğine atanacaklar tahsis edilen kadronun yüzde ellisini geçemez.

İcra müdür ve icra müdür yardımcıları ile icra katiplerinin, sınav, mülakat, görevlendirme, nakil, unvan değişikliği, görevde yükselme ve diğer hususları yönetmelikle düzenlenir.

Herkese kolay gelsin.

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
27 Mart 2012 16:03

selam arkadaşlar nasılsınız? arkadaşlar haziran ayına kadar muhtemelen açıklanır hem icra alımları hemde denetim serbestliği o yüzden arkadaşlar, tekrardan başlayın çalışmalara,ben ceza evinin sınavından beri çalışmıyorum yaklaşık 1 aydır parmaklarımın pasifleştiğini ve bazı tuşların yerini unuttuğumu bile gördüm. tekrardan başladım. sizde öyle yapın arkadaşlar...

emin olun ki kendim gibi bu sitede emek veren birçok kişinin kazanmasını istiyorum.

saygılar...

29 Mart 2012 00:04

Öyle bir alım olmayacak arkadaşlar.. Arkadaş tasarıyı yayınlamış ıyı okursanız ne demek ıstedıgını anlarsınız.. Şubat ayındakı alımlardan bahsedıyo.. İddaya giren varsa buyursun benımle??

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
29 Mart 2012 14:54

zamansızkaldım

ne tasarısı nerede?? link ver okuyalım.

icra olmucak diyorsun? peki ds yede mi alım olmayacak 2012 kpss olmadan önce? yani denetim serbestlikleri???

ykpk43
Aday Memur
29 Mart 2012 15:32

şu an adiliyede çalışan katipler icra memurluğu sınavına girebilecekmi bilgisi olan varmı

Zeynep_K
Aday Memur
30 Mart 2012 17:14

adliyede çalışan arkadaştan aldım haberi kontenjan sayılarını bile belirleyerek göndermişler.nasıl alım olmuyacakmış.sadece kafa karıştırmak için yapılan yorumlar bunlar.arkadaşlar biz dualarımızı edelim inşlh en kısa zamanda olur bu alımlar.

elmol
Aday Memur
30 Mart 2012 17:25

Zeynep_K

aynı duyumu ben de almıştım ama böyle keskin duyumları paylaşınca herkes bi anda üstüne geliyo istemez gibi itiraz ediyolar valla asılsız bile olsa olumlu şeyler insana moral oluyo aslında dediğim gibi ben de böyle bi bilgi duydum kalemlerden ihtiyaç bilgisi toplamış komisyonlar heryer olmayabilir bilemiyorum sonuçta olumlu bişey bu inşallah en kısa zamanda bekliyoruz ilanı herkese başarılar !!!

01 Nisan 2012 13:26

Arkadaşlar kalemde ihtiyac sayılarını belirlemek için hangi kalemde kac kişi çalışıyor bunun bilgisi toplandı fakat bu şubat alımları öncesiydi.

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
01 Nisan 2012 21:05

zamansızkaldım

şubat alımları öncesiydi derken??? icra ya da denetim serbestliğini mi kasdediyorsun?

01 Nisan 2012 21:25

İCra katipliği alımı diye birşey duymadım arkadaslar ben yok deyince sizler beni yanlış anlıyosunuz.. bende iş konusunda sııntı yasamıstım girene kadar emın olun sizler kadar bende isterim alımların olmasını sizlerinde girmesini.. subattakı normal katip alımlarını kastediyorum

41kerememurum
Aday Memur
01 Nisan 2012 22:15

son kez konuşuyorum çok sağlam duyum aldım birebir arkadaşıma söylenen sözleri size aktarıyorum ve başroldeki iki farklı arkadaşım iki farklı savcı

her iki olayda ben gibi yenilmiş arkadaşlarımın çabası sonunda öğrendikleri güzel bi haber yani her iki savcıda mayısta icra alımı olacağını ona çalışması gerektiğini söylemişler hayallerimizin gerçek olması dileğiyle...

Toplam 87 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi