Editörler : swat3410

Kapalı
10 Mart 2012 14:53

Başpolisler önemli.!!!!!

Sevgili arkadaşlar başpolislik müracatına bende başvurmuşdaha sonra gelen yazıyı okuyunca her zaman ki gibi genel müdürlüğün bence hiç bir anlamı olmayan yeni bir yapılanması olduğunu görünce sınavına girmedim.Giren arkadaşlarıda görüyorum hepsi pişman oldu.Allah aşkına herkesin kazandığı böyle basit bir sınav ve yapılanmayla ne haklara kavuşacağınızı sanıyordunuzki.SİZLERDEN RİCAM.BURADAKA ENERJİNİZİ GENEL SORUNLAR İLE İLGİLİ PROBLEMLERİMİZE YÖNELTMENİZ.ALINACAK HER GENEL HAK SİZİN İÇİN DE OLACAK.BAŞPOLİSLİK ÜZERİNDEN NE GİBİ BİR FAYDA SAĞLAYACAĞINIZI DÜŞÜNÜYOSUNUZ Kİ?DEVLET-GENEL MÜDÜRLÜK KOMSERİ MÜDÜRÜ AYIRIYOR A B DİYE.LÜTFEN GENEL SORUNLARIMIZ İÇİN E MAİL DESTEĞİNE KATILIM YAPALIM.

polisburak97
Kapalı
10 Mart 2012 17:40

değerli meslektaşım isyan72 şartlar herhes için eşitti sınavada istekliler girdi kazandı aksaklıklar EGM nin plansızlığı ile alakalıdır düzeleceğine inanıyorum Başpolisler tabiki hakkını arayacak Başpolis memurunun alacağı hakları Polis Memuru arkadaşların alması mümkün değil çünkü arada bir rütbe var sınavda basit falan değildi kom.yrd sınavından zordu çoğunluğun kazanması alınan sayı ile alakalıdır.Pişman olanlar içinde feragat imkanı vardı kimse yakınmasın Lütfen önemli diye başlık açıp böyle basit boş yazılar yazmayı lütfen.

isyan72
Kapalı
10 Mart 2012 18:04

burak arkadaşım her kurumda meslekte yükselme sınavları ve eğitimi var ama bu gibi basit bir yükselme!!sistemi yok hangi dünyada yaşıyosunuz.Eğer amirlik istiyosanız en kolayı komiser sınavlarını kazanaydınız on da bile 1 yıl okulda eğitim ,ayrı bir ile tayin zorunluluğu,ikinci şark vs.o da en alt amirlik için bunlar .Siz de hala buna amirlik mi diyosunuz.Nasıl kazanıldığını biz bilmiyormuyuz.Bunlar bizi bölmekten başka bir işe yaramaz.Baş değil başbaşbaş polis olsan eline ne geçecek .Komiser bile 30-40 fazla alıyor.boş işler ile enerjimizi harcamayalım.ortak sorunlarımıza ve kazançlarımıza yönelelim.Amacım yoksa küçümsemek değil.Başpolis arkadaşlarda yine bizim arkadaşlarımız.

başpolis16
Memur
10 Mart 2012 19:29

isyan72 tamamen provokatif amaçlı yorum yapmışsın.sınava girerek hak eden veya ettiği halde şu an için verilkmeyen ileride verilecek olan meslektaşlarına eğer gerçekten polis isen hakaret baki yazıları yazman sana bi şey kazandırmaz. Sadece bi şeyler kaybettirir.Bu tip yorumu yapan kişinin anlaşıldığı üzere kaybetme noktasın pek problemi olmadığı anlaşılmakta.Mevlananın güzel bir sözü var.KÖR CEHALET ÇİRKEFLEŞTİRİR İNSANI.SUSKUNLUKLAR ASALETTENDİR HER LAFA VERİLECEK CEVAP VARDIR AMMA LAFA BAKILIR LAF MI DİYE.SAYGILAR

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
10 Mart 2012 19:49

baş polis MEMURLARINI KIZDIRMAYIN lütfen.bi ellerine düşerseniz....

başpolis16
Memur
10 Mart 2012 20:16

BİR KAÇ POLİS OLDUĞUNDAN BİLE ŞÜPHELENİLEN KİŞİ BURADAN FİTNE FESAT SOKMAK İÇİN KENDİNE GÖREV ÜSTLENDİĞİ ALİYE RONALIĞI ROL OLARAK KABUL ETTİĞİ GÖRÜLMEKTE. BAŞPOLİSTE OLSA,POLİS MEMURUDA OLSA KMS VS DE OLSA GÖREVİN GEREKTİRDİĞİ KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE OLUR.SAYGIYLA OLUR İYİ NİYETLE OLUR.BİR KAÇ NE İDÜĞÜ BELLİ OLMAYAN FAKAT İSTENİLDİĞİNDE IP NUMARASINDAN ULAŞILABİLECEK BU KİŞİLER POLİSLİK MESLEĞİNE YAKIŞIR HAREKET ETMESİ UYGUN OLACAĞI KANAATİNİ TAŞIMAKTAYIM.BURADA KENDİNİZİN POLİS OLDUĞUNUZU SÖYLEYEREK MSJ GÖNDERİYORSUNUZ.POLİSLİĞİ TEMSİL EDEBİLECEK SÖZLERİ YAZILMASI UYGUN OLABİLİR.SAYGILAR.

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
10 Mart 2012 22:52

isyan72

böyle lüzumsuz başlık açarak neden boş işlerle uğraşıyorsun.bak kızdırdın başpolis amirimi.

memur başınla boyundan büyük işlere kalkışma

bırak sorunları AMİRLERİMİZ çözer

sen nöbetini tut sadece

başpolis16
Memur
10 Mart 2012 23:03

iyiniyetliyorumcu polis olduğuna inanmıyorum.Eğerki polis isen.Bir hata sonucu bu camiada yer almışsın.Eğerki senden amir olursan devlet ikinci bir hatayı yapabilir.hata yapılmadan uyarıyım.kör cehalet çirkefletirmiş seni.bundan sonra seni muhatap kabul etmemem asaletimden olacak. yazdıklarına bakıyorum yazı mı diye.gerisi sevgiyle sevenlerinle mutlu ol.mevlam kalbinin içindekilere göre neyi hak ediyorsan, kişilik ve karakterin neyi hak ediyorsa sana onu versin.

isyan72
Kapalı
11 Mart 2012 12:07

başpolis 16 sen işi bayağı tehdite götürmüşün ıp falan akıllı ol kardeş gel özelden beni bul ıp falan gerek yok ne yapacan dövecen mi beni.çocuklaşma dediğim gibi akıllı ol doğru dürüst yazış.burası tewhdit sahası değil birde polissin eğer polissen...

isyan72
Kapalı
11 Mart 2012 12:36

ayrıca beni ikinci yorumumu okuyan ne dediğimi anlar.boş boş muhabbet yapmayın,sadece ortak enerjimizi genel sorunlarımız içinde harcayalım demek istedim.yoksa mesele jand.astsby arkadaşlar ile girdiğimiz saçma sen şusun biz buyuz muhabbetine döner.herkes kimin ne olduğunu biliyor boş işler ile uğraşmayalım arkadaşlar amacımız üzüm yemek olsun,işi egoya getirmeyin lütfen hele hakarete tehdite hiç getirmeyin.ayıp oluyor karşı fikrin varsa medenice polise yakışır şekilde söylersin herkes herkesin fikrinden hoşlanmayabilir.

başpolis16
Memur
11 Mart 2012 14:00

isyan isyandaysan isyanını kendine sakla hayatımda en sevmediğim şeylerdenbiride tehdittir.Hele hele sokak ağzında yazmayı da konuşmayıda sevmem dövücen mi falan.Öyle bir gücüm olsada bunu yapmam.Lakin hepimizin çoluğu çocuğu var yazacağınız şeylerden şikayet olursa IP den bulunur size de ailenizede yazık olur.Yoksa Tehdit aman aman kesinlikle kendime yakıştırmam.Mevlam bana akıl vermiş.Onun verdiği ölçüde az yada çok kullanmaya çalışıyorum.Eksikliğim varsa benim cehaleimdendir.Devlet bir sınav yapmış nasıl kazandınız mı derken benim puanım biraz yüksek.Nasıl kazanıldığına karar mercileri kararını verir.Sınava girenlere hakaret gibi nasıl kazandınız kelimesi yanlış.Bir kısmı haketmiyordu diyebilirsiniz.Sınav şartlarını her şeyi eleştirebiliriz.Sınava girenler burada en masum olanlardır.Kalbinizi kırıcı bir sözüm varsa özür dilerim.Herkese dedğim gibi Allah herkezin kalbine göre ve hakettiğini versin.Sizede yaşamınızda içtenlikle yazıyorum başarılar dilerim.

isyan72
Kapalı
11 Mart 2012 14:28

sevgili başpolis 16 kardeşim işte bu fikirlerine saygılıyım sende saygılı ol hepsi bu yine söylüyorum tabiki hakkınızı arayacaksınız ve bu bizim yapmayı pek beceremediğimiz bir iş.ama dedim ki enerjinizin bir kısmını bu alana taşırsanız daha çok karşılığını bulabilirsiniz.yoksa ıp falan dediğim gibi özelden gel herşeyi vereyim.ne zamandan beri bu ülkede eleştiri veya görüşten ötürü savcılık ıp den takip ile ceza veriyor ben 15 yıllık karakolcuyum böyle bir şey görmedim.arka sokakları fazla izlemeyin arkadaşlar.

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
11 Mart 2012 14:51

kızdırmayın başpolis16 AMİRİMİ.

polistolga
Yasaklı
11 Mart 2012 14:53

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah A B diye genel müdürlük ayırıyormuş sen hangi tarafdasın acaba uyuz...

başpolis16
Memur
11 Mart 2012 15:29

isyan kardeşim senin IP bana lazım değil.Güzel kardeşim bu birimde herkes bir yerlerde çalışıyor.herkesin kendinde birbirimizde olmayan birikimi vardır.Yazık olmasın sizlere üzülürüm o yüzden güzel kardeşim.tamam mı? Bana özelden falan bi şey lazım değil.Ben senin olumsuz bir şeyle karşılaşmanı istemem.Bunlar yaşanan şeyler.IP den falan hakarete vardığı zaman hukuki işlem yapılıyor.Sen hakaret etmedin edecek kıvama gelmiştin.Biraz devam etseydin yavaş yavaş gidiyordu.Hepimiz burada eleştiri için varız.40 günde öğretmenler yetiştirildiği söyleniyor bu ülkede.40 günde maydanoz yetişmiyor.O yüzden nasıl kazandığınızı biz bilmiyormuyuz derken.O bahsettiğin kişilerin mesleki tecrübeleri sınavsız daha üst rütbeleri hakettiği kanaatindeyim.Bu gün bir 20 li yaşların başında KMS yrd.30-40-50 li yaşlardaki memurlara isimleriyle hiçte hoş olmayacak bir şekilde hitap ediliyor.Bu güzel şeymi elbette değil.Sende belki mağruz kalıyorsun.Kızıyorlar git silahı al eline nöbete diyor.Bi şey yapabiliyormusun.O yüzden sınava giren kişilere müdürlük versen neden böyle oldu dememek gerek.Sınava girenleri çoğunluğu birikim,kitaplarda yazmayan bilgi hazineleri belki sende öylesin. iyiniyetliyorumcu rumuzlu karderşimizde polis ise onu bundan sonraki yaşamında hakettiği güzelliklerle başbaşa imalı yazılarının yönünde değil güzelliklerin yönünde gitmesini diliyorum.İnşallah mesleki anlamda haksızlıklara muhatap olmadan, kendinden 20-30 yaş küçük bir amirin yapacağı fevri haksızlık veya diyaloğuna muhatap olmadan mesleğini ifa eder hepinize teşekür ederi.

isyan72
Kapalı
11 Mart 2012 15:58

Başpolis 16 kardeşim belki birkaç yıl sonra herşeyi daha net göreceğiz.Ama unutmayın bu günlerde bir kazanım elde edersek bu işe gönül vermiş bir avuç arkadaş sayesinde olacak.Birileride armut piş ağzıma düş misali bundan faydalanacak.herkesin ufakta olsa tuzu olsun istiyoruz.sen POLİSTOLGA adam gibi görüşünü yazda adam sansınlar terbiyesizliğin alemi yok.a b diye ayırmıyorlarmı yalanmı .bir görüşün varsa medenice söyle eğer bunun ne demek olduğunu biliyorsan tabii.yav ALLAH aşkına hangi dünyada yaşıyosun.

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
11 Mart 2012 16:29

kızdırmayın AMİRİMİ

polistolga
Yasaklı
11 Mart 2012 16:31

ne medeniyetinden bahsediyosun gelmişin burada milleti birbirine düşürme işine soyunmuşun adamlıktan bahsediyosun önce sen adam olsan kendin olursun. B grubu diye tamir edilen sensin senin gibi memurluktan geçme abilerimiz hepiside canavar gibi maşallah derdini dinliyor. A grubunun odasına bile giremiyosun yalanmı kardeşim sen kendini aşağılayacak kadar kafası çalışmayan bir. neyse

isyan72
Kapalı
11 Mart 2012 16:48

polis tolga beyfendi ben kendimi falan aşağıladığım yok nelerden bahsediyorsun Allah aşkına.nereden nereye geçtin anlamadım.A grubunun ne olduğunuda bikliyorum tabii sana katılıyorum.bende diyorum ki işte onların bizim için yaptığı birşey yok bir olalım diri olalım diyorum.Ünal hocamın ve diğer Daveteicabet nickli arkadaşların gayretine destek verelim ki elimize birşeyler geçsin.bölünmeyelim.imalı laf sokmayada gerek yok aynı gemi içerisindeyiz kardeşim.

METEOR33
Şef
11 Mart 2012 17:29

İsyan 72 kardeşim, öncelikle böyle bir başlık açıp, daha sonra abuk sabuk yazma nedenin sanıyorum rumuzundan da anlaşılacağı üzere isyan ve biraz da psikolojik olsa gerek.Başpolis değilsin.O halde bırak başpolisleri ve onların meselelerini.Sana uygun formlarda yazarsan iyi edersin.Herkes kendinden mesuldür bilindiği üzere.Sende öylesin.

başpolis16
Memur
11 Mart 2012 18:25

arkadaşlar sıkmayın canınızı geçen yıl doğan başpolislik vefat etmiştir. Bizlere bu durumu yaşatan emeği geçen tüm yetkililere teşekürler.kendilerini tebrik ediyorum.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi