Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polis
12 Mart 2012 23:52  

Yasaklı
Pomem Ve Yüksek Lisans

İyi günler,

Forumda arama yaptım ama göremedim. Sorum şu. Biliyorsunuz Pomemlerde yatılı eğitim verilmekte ve anca hafta sonları dışarı çıkılabiliniyor.

Tezli-tezisz farketmez bir yüksek programı kaznıldığı takdirde bu iş nasıl olacak? Bu durumu yaşayan arkadaşlardan tecrübelerini rica ediyorum.

Bir diğer husus Pomem sonrası ile ilgili. Bir memur Polis Akademisinde yüksek lisans programına kabul edilip tamamladığında en nihayetinde en son olarak Polis Akademisi mezunu olmuş oluyor. Bunun terfi, rütbe v.s. etkisi var mı? Yoksa o zaman Akademi de Yüksek lisans ın ne cazibesi var ki bir vakıf üniversitesinde de çok daha rahat olarak yapılabilir..

16 Mart 2012 16:20

maximilian84

11. dönem pomem öğrencisiyim... yüksek lisans yapmak sadece meslekte bir derece kıdem almana yardımcı onun dışında bir artısı yok şahsen ben yüksek lisanslıyım bana kattığının sadece bu olduğu söylendi ilerde ne olur bilinmez tabi.. ben mezun olup gttim ama bizim sınıfta var bi devrem savunma yapması için gitmesine izin verdiler ama genel anlamda derse ayda bi iştirak edeyim dersen ders döneminde bu imkansız.. türkiyedeki izin ve diğer her anlamda en rahat pomem okulu olan merzifon pomemde durum bu.. işe başlayınca da amirler bu konuda işini aksatma da naparsan yap diyebilirler... kolay gelsin herkese...

Toplam 1 mesaj
ANKET
Hangi takımı destekliyorsunuz?