Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : cihan27incir.receli
04 Nisan 2012 11:21  


Yasaklı
Hamile öğretmen nöbet tutarmı??

Bu konuda bilgisi olanlardan yardım ltfn

04 Nisan 2012 11:22

GS-Türkiyedir
Yasaklı

Hamile öğretmenlere ise doğuma üç ay kala ve doğumdan sonra bir yıl nöbet görevi verilmez

http://www.turkceciler.com/forum/ogretmen-ozluk-mevzuat/1208-ilkogretim-okullarinda-ogretmenlerin-nobet-gorevi.html

04 Nisan 2012 11:25

mustafakemallerölmez
Yasaklı

teşekkür ettim hocam

04 Nisan 2012 11:31

foguzhan5403

6.ayda nöbet düşer. doktor raporuyla daha erken de olabilir. doğumdan sonraki 1 yıl nöbet görevi yapamaz.

04 Nisan 2012 15:35

mustafakemallerölmez
Yasaklı

Hocam doğum izni olarak; 8 hafta doğumdan önce ve 8 hafta doğumdan sonra diye duydum ama doğumdan önce 4 hafta doğumdan sonra 12 hafta kullanmak mümkünmüdür??

04 Nisan 2012 15:43

m_avlagi03

doğumdan önce ki 5 haftasını doğumdan sonra kullanabilir. yani 13 hafta ama onun için doktorunuzdan çalışabilir raporunu almanız gerekiyor.

04 Nisan 2012 15:46

mustafakemallerölmez
Yasaklı

doktordan alınan "çalışabilir" raporuyla doğumdan önceki 5 haftalık izin doğumdan sonraya aktarılabiliyo 6 hafta aktarılamıyo doğrumu anladım hocam??

04 Nisan 2012 16:03

sehnazceylan

bi değişiklik olmadıysa 37. haftadan sonra çalışsanız bile bu süreleri doğumdan sonraya aktaramıyorsunuz isterseniz doğumu 42. hafta yapın :))

hiçbir şey değişmiyor 5 haftayı ekleyebiliyorsunuz.

04 Nisan 2012 16:05

AVCI02
Kapalı

Madde 71 ? (Değişik: 2.5.2006/26156 RG) Okulun bina ve tesisleri ile öğrenci mevcudu, yatılı-gündüzlü, normal veya ikili öğretim gibi durumları göz önünde bulundurularak okul müdürlüğünce düzenlenen nöbet çizelgesine göre öğretmenlerin, normal öğretim yapan okullarda gün süresince, ikili öğretim yapan okullarda ise kendi devresinde nöbet tutmaları sağlanır. Öğretmen, birden fazla okulda ders okutuyorsa aylığını aldığı okulda, aylık aldığı okulda dersi yoksa en çok ders okuttuğu okulda nöbet tutar. Okuldaki öğretmen sayısının yeterli olması durumunda, bayanlarda 20, erkeklerde 25 hizmet yılını dolduran öğretmenlere nöbet görevi verilmez. İhtiyaç duyulması hâlinde bu öğretmenlere de nöbet görevi verilir. Hamile öğretmenlere ise doğuma üç ay kala ve doğumdan sonra bir yıl nöbet görevi verilmez.

(Ek fıkra: 24.12.2008/27090 RG) Okul öncesi ve özel eğitim sınıfı öğretmenleri ile rehber öğretmenlere nöbet görevi verilmez.

(Ek fıkra: 24.12.2008/27090 RG) Nöbet görevi, ilk ders başlamadan 20 dakika önce başlar, son ders bitiminden 20 dakika sonra sona erer.

04 Nisan 2012 16:08

Kök bilge kağann
Yasaklı

doğuma en fazla 3 hafta kalaya kadar çalışırsın o da doktor raporuyla...erken doğum yaparsan fark süresini doğumdan sonra kullanabilirsin torba yasayla çıktı .

sana tavsiyem son ana dek çalış . zira doğumdan sonra çok ihtiyacın olacak

04 Nisan 2012 16:20

sehnazceylan

ancak arkadaşın dediği gibi doktordan 32.hafta dolunca çalışabilir roporu almanız gerekiyor

Toplam 10 mesaj