Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27Mehmet Balci
04 Nisan 2012 23:56  

aöf 4.sınıf öğrencisi önlisans kpssye girebilir mi?

merhabalar... bu çok sorulan ve farklı cevapları olan soru hakkında bende bilgi almak istiyorum. ben önlisans endüstriyel elektronik mezunuyum ayrıca aöf işletme 4.sınıf öğrencisiyim.ben bütünlemelere ders bırakıp sonuç açıklanma evresinde de önlisans kpsseye girerim diye düşünüyordum taa ki bir arkadaşım bana bu konudan bahsedene kadar.şimdi bütün planlarım alt üst oldu. internetten biraz araştırma yaptım fakat herkes farklı şeyler sölüyor. şimdi ben önlisans kpssye girdikten hemen sonra herhangi bir yere atamam yapılır mı yoksa tercih yapmadan mezun olduğum için puanım yanar mı? acaba benim durumumda biri için önlisans kpssye girip teknik memur olmak mı daha avntajlı yoksa kpss lisansa girip işletmeden mi tercih yapmak mı?(atanma maaş derece bakımından) 2010 kpss puanım 82 fakat elektronik olarak çok az atama oluyor.bir de teknik memur olduğum zaman herhangi bölümden lisans mezunu olursam maaşımda artma olur mu? baya uzun oldu ama yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler

05 Nisan 2012 02:00

seninleyimben.msn
Kapalı

ooff çok soru sormuşsun ama sana cevaplayayım..birincisi 4.sınıftayken alttan bir ders bırakırsan önlisans olarak girebilirsin çünkü kayıtlar haziran ayında alıncak ve sen mezun olmuş olacaksın o yüzden alttan bir dersi bırakmak zorundasın..

ikincisi arkadaşım eğer iyi bir puan çekersen neden olmasın ilk tercihlerde gidebilirsin..üçüncüsü arkadaşım büte bıraktığın dersi tamamlayabilirsin puanın yanmaz puanını iki yıl boyunca da kullanabilirsin atanmadığın takdirde..şimdi arkadaşım senin bölümünün alımlarını bilmiyorum bunda yorum yapamayacam eğer sen atamlarında sıkıntın varsa yani atamalarda az kontejan ayırıyorlar diyorsan yani 3001 oluyorsun o zaman lisans girmek senin için daha avantajlı derim..teknikçilerin maaşları iyi diye biliyorum lisans tamamlaman tabiki senin için iyi olur hem derece bakımdan hemde maaş bakımından..

Toplam 1 mesaj