Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : a_durmazasayginhopali
07 Nisan 2012 21:17  


Yasaklı
MEB'e Bir Soru :"İl Dışı ve Özür Grubu Atamalarla İlgili Takvimi Yayınlamak Çok Mu Zor?"
MEB'İN PLAN PROGRAMI OLMADIĞI İÇİN AÇIKLAMA YAPMIYOR.

MEB , ÖĞRETMENLERDEN HERŞEYİ ZAMANINDA YAPMASINI İSTEYECEK Mİ

FEDEKARLIK İSTEMENİN KARŞILIĞI BU MUDUR ?

PAYLAŞ BUTONUNA BASARAK FACEBOOKTA PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Paylaş 

    Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız...

07.062012-"Meb'den Birisi Belli İki Süpriz" Haberi İçin Tıklayınız

28.05.2012-HİKMET ÇOLAK "ATAMALAR 8 HAZİRANDAN SONRA YENİ NORMLAR BELİRLENECEK ATAMALAR ONDAN SONRA YAPILACAK" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANASAYFADA YAYINLANAN "MEB YER DEĞİŞTİRMELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAP ARTIK" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'İN ÖZÜR DURUMU YER DEĞİŞTİRME STRATEJİSİ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MEB; Yönetmeliği Çıkarmak İçin Acele Etmiyor 2- 652 sayılı KHK'nin ?Düzenleyici işlemler? başlıklı geçici 6. maddesinde ?Bu Kanun Hükmünde Kararnamenin uygulanmasına ilişkin düzenlemeler bir yıl içinde yürürlüğe konulur. Bu düzenlemeler yürürlüğe girinceye kadar mevcut düzenlemelerin bu Kanun Hükmünde Kararnameye aykırı olmayan hükümlerinin uygulanmasına devam olunur.? hükümleri bulunmaktadır. Bu hükümler uyarınca 2012 yılından itibaren öğretmenlerin Özür durumuna bağlı yer değiştirme işlemleri, 14/09/2012 tarihine kadar hazırlanarak yürürlüğe girecek olan yönetmelik ile bu yönetmelik doğrultusunda hazırlanacak olan kılavuz çerçevesinde yürütülecektir. NOT; Bakanlık burada Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini 14/09/2012 tarihine kadar hazırlayacağım demektedir. Fakat normal iller arası ve il içi yer değiştirme başvuruları ne zaman alınacak ne zaman uygulanacaktır. Bu yer değiştirmeler şu anki mevcut yönetmeliğe göre mi yapılacaktır. Bu konular hakkında bakanlıktan bir açıklama beklenmektedir.? 06.05.2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan ''Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik'in ?İsteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerde duyuru, başvuru ve tercihler? başlıklı 25. maddesindeki ?(Değişik birinci fıkra: 30.7.2010/27657 RG) (1) Öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin duyuru, Personel Genel Müdürlüğünce il içi yer değiştirmeler için en geç ilgili yılın 15 Mayıs, il dışı yer değiştirmeler için en geç 25 Mayıs tarihine kadar Bakanlığın internet sayfasında yapılır. Duyuruda; kimlerin yer değiştirme isteğinde bulunabileceği, başvuru yeri, şekli ve süresi ile yer değiştirmeye ilişkin diğer hususlara yer verilir.?

hükümlerine göre MEB?in il içi ve il dışı yer değiştirmeler için duyuruya çıkması, duyuruya çıkmıyorsa kamuoyuna bir açıklama yapması gerekmektedir.

15 Mayıs geçti, MEB den duyuru da açıklama da yok. İl içi ve il dışı yer değiştirmeler bu yönetmeliğe göre mi yapılacak yoksa 6 aydır hazır denilen yönetmelik çıkarılacak mı?

Ahmet KANDEMİR

memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

07 Nisan 2012 21:29

EĞİTİMCİ_17

il dışı atama tarih belli mi? yeni sistem il dışını nasıl etkileyecek? puan ve bilgi paylaşalım..

07 Nisan 2012 21:31

beşyüzotuziki

Ben de çok merak ediyorum.Editörlerin bilgisi yok mu bu konuda?

07 Nisan 2012 21:32

EĞİTİMCİ_17

editörlerin bizlerden artı ne bilgisi olabilir ki sayın hocam? ama bilgisi olanlar daa paylaşırsa iyi olur.. önümüzü göremediğimiz bir yolda gidip duruyoruz.. herşey belirsiz..

08 Nisan 2012 01:28

meram42

bu konuda sancılı bir süreç bizi bekliyor.... gelecek seneden itibaren başlayacak sistemde bakanımız öğrencilerin kaç yaşında başlamasını istediğini belirtecek sonra ihtiyaç ortaya çıkacak sınıfçılarda ve fazlalıklar kaydırılması gerekecek.. hangi okul kaçıncı 4 te olacak.... ortaokullar hangi seçmeli dersleri okutacak.. normlar neye göre belirlenecek.. bir sürü soru bekliyor... bunlara bağlı olarak en önemli soru bakanlık öğretmen tayinlerini ne zaman nasıl hangi verilere göre yapacak....

08 Nisan 2012 11:35

hakandeniz34

mayısta il içi tayinler olsun sonra ne olacaksa olsun

08 Nisan 2012 12:58

Adrenaline_68

Haziranın 15inde yapılacak atamalar.Ancak sınıfcılara batı yine açılmayacak sınıfcılar doğuda yer değiştirilebilecek.Emekli olmayan ve puanı 400 -500 puanlı öğretmenlerimiz tatil yapacakları yerlere gidecekler.

08 Nisan 2012 18:13

simurgi

Arkadaşlar malum önümüzdeki mayıs ayı içerisinde il içi ve il dışı yer değiştirme kılavuzu yayınlanacak ve tayinler yapılacak. lakin bir sorum olacak (özellikle sınıf öğretmenleri için): 4+4+4 sisteminin gelmesi ile birlikte 50 bin küsur sınıf öğretmeni norm fazlası olacak eee o zaman gerek il içinde gerekse il dışında okullarda sınıf öğretmeni açığı kalacak mı ki? özellikle sınıf öğretmenleri çakılı kadro olmayacak mı? Ya da yoksa yeni sistem sadece 2013 yılı atamalarını mı etkileyecek/etkiler ? yani yeni sistem 2012-2013 yılı tayinlerini nasıl etkileyecek acaba bu konuda bir bilgi sahibi olan var mı?

09 Nisan 2012 13:27

mehmet8031

ıl dısı mayıs 15den sonra kalvuz yayınlarlar...tercıh mayısın son haftasına kalır.hazırandada bellı olur ınsallah.....

09 Nisan 2012 16:21

kasrik

konya29 gibi bende atamaların Ağustosu bulacağını duydum Ancak kesin bilgi veren kimse yok.

09 Nisan 2012 19:31

esmeralda_34
Kapalı

ya sınıfçılara istanbul açılmıyacak mı yani şimdi?

hayır ya öyle bişey olamaz istanbulda her zaman sınıfçı açığı olur

dimi? =)

09 Nisan 2012 21:16

mehmet8031

sosyalcı hocam eger ıl dısı atama agustosbaz alınsaydı ısterdınız hazıran oldugu ıcın ısteyemzsınız.yınede bellı olmaz egıtımde degısıklık hergun var ınsaalh ıstersınız

10 Nisan 2012 05:56

sosyalci2003

aynı okulda 3 yılın dolması için hangi tarih baz alınıyor 31 ağustos diyorlr anlamdım gitti.il içi tayin isteyecektim

12 Nisan 2012 23:51

bymuryum

Değerli arkadaşlar 17.09.2009 tarihinde kadrolu olarak göreve başladım. 06,05.2010 tarihinde yayınlanan yönetmelikle doğu affına uğradım. yine geçen yılki il dışı klavuzunda ki geçici maddeyle(zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere ikinci ve üçüncü hizmet bölgesine dâhil iller ile birinci hizmet bölgesine dâhil illerin (D) ve (E) ilçelerindeki eğitim kurumlarında 6/5/2010 tarihi itibarıyla görev yapmakta olan öğretmenler, adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla bulundukları eğitim kurumlarında ya da illerde çalışmaları gereken sürelerini tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın il içi ve iller arasında yer değiştirme dönemlerinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.) tayin hakkımı bazı nedenlerden ötürü kullanmadım. Bu sene bu geçici madde 2012 il dışı klavuzunda yer alır mı? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

13 Nisan 2012 00:07

ismail3558

Böyle giderse klavuz biraz zor yayınlanır gibi hocam. 4+4+4 bakanlığın kafasını karıştırdı. Şu an ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bakanlığı elinde 50 bin sınıfçı fazlası en az bir o kadar da branş öğretmeni açığı var. Bu işi nasıl kıvıracaklarını bir çözebilseler belki klavuz yayınlanabilir ama şu anki görüntü bu kargaşa daha çok sürer gibi.

13 Nisan 2012 00:14

bymuryum

Yönetmelik nasıl olsa yayınlanacak ismail hocam. Benim bilmek istediğim bu geçici maddenin(çalışmaları gereken sürelerini tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın ) bu yıl ki klavuzda olup olmayacağı. Bilen arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim. Benim için ölüm kalım mücadelesii

13 Nisan 2012 11:08

bymuryum

güncell

13 Nisan 2012 13:39

bymuryum

322 defa okunup bir kez mi cavaplanmış konu. İl dışı atamayı bekleyen arkadaşlar yardımcı olmanızı bekliyorum...

13 Nisan 2012 13:53

egiste

sen önce KELPP yerinbe türkçe kelime yazmayı öğren.ne biçim öğretmensiniz yaaa

13 Nisan 2012 13:59

bymuryum

sen türkçe yazı yazmayı öğren önce. Sana mı kaldı bunun derdi. Lütfen sadece sorumla ilgilenenler cevaplasın..

13 Nisan 2012 18:09

coemrah

Arkdaşlar geçen yıldan bununla ilgili bir çok çalışma yapmıştık.. Facebook'ta ve bu platformda.. Belki ismimi hatırlayanlarınız vardır.. 2010 Mayın öncesinde zorunlu hizmet bölgesinde çalışıyor olanlar ve bu arada il dışı yer değiştirmemiş olanlar tabiki yine tayin isteyebilecekler.. Zaten bu durumda olan öğretmen sayısı çok azdır.. Zira 2,5 yıl civarı olanlar var.. 1 yıllık kimse kalmadı.. Ayrıca 2,5 yıllık olanlardan da geçen yıl tayin isteyenlerden, birçoğu yer değiştirdi.. Bu geçici madde seneye hükmünü kaybedecek.. Ancak bu yıl mutlaka şartları taşıyanlar tayin isteyebilecek..

GEçen yıl da "hayır sadece 2010'a has bir maddeydi, bu yıl olmayacak" diyenler çoktu.. Kimseye inanmayın, kesinlikle geçici madde var..

Toplam 1677 mesaj
12345678910111213»
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?