Editörler : swat3410

shadow006
Şef
26 Nisan 2012 20:55

Yıl 2012 yaşım 28. 8. Dönem Komiser Yardımcılığı kursundayım ve rütbemi taktıktan sonra 29 olacağım. Emeklilik yaşım 2038. Bu demektir ki aktif olarak 26 yıl daha çalışacağım.

Kendim için düşündüğümde: komiserlik kursuna katıldığım yıl yurt dışı görevine gitsem ve üç yıl kaldıktan sonra yani 2014 yılında dönsem aktif görev sürem 24 yıl olacaktı.Bir daha Komiser olmak (belki ileride daha yüksek rütbede olmak) elime geçmeyecekti. Baksanıza benim kazandığım yıl ve daha önceki bir kaç yılda alım 1000 kişiydi, şimdi ise 500.

Uzun lafın kısası eğer meslekte gençsen emeklilik yaşın yüksek olacağından kesinlikle Komiser Yardımcılığını seç hiç tereddüt etme. Zaten azmin varsa rütbeli olarak ta aynı göreve gidebilirsin. Ama emekliliğine çok fazla zaman kalmamışsa ikisinden birini seçeceksen eğer yurt dışı daha cazip olabilir. Hepimizin bildiği bir şey var ki bu meslekte memur rütbesinde çalışmak zor.

Allah böyle bir tercih yapmak zorunda kalanların yardımcısı olsun.

Kalahari45
Şef
26 Nisan 2012 21:08

sayın okancann

yanlış anlama olabilir ben 2010 sınavını kastetmedim 2007 den bahsetmiştim ayrıca orta k daki kasıt memurluktan geçiş yapanlar için ETK da dediğin gibi evt ama biz teşkilat mensupları aramızda bu şekilde söyleriz takdir ederseniz, elbetteki kendini geliştirmişse kendini ispatlamışsa bunun ortası üstü olmaz herkes kazanabilir 2010 yılında yapılan sınavda şartları taşıyan amir az olduğundan evt dediğin orta k dandan kazanan olmuş olsun isterim biz şunu gördük tespit ettik diyeyim şartlara haiz akademililer çoğunlukta ise orta k lıların kazanma şansı az çünkü komisyon temsil etme kabiliyetine bakıyor elbette dediğim gibi kendini ispat etmiş bir kişiyide zaten kolay kolay elemiyorlar bu nedenle memur iken gitme şansınız daha fazla neyse katılan olur olmayan olur

selametle....

okancann
Şef
26 Nisan 2012 22:12

sevgılı kardeşim hala aynı şeyi söylüyosun teşkilatta o dediğin amir sınıfı yok ayrıca 2010 yılında değiştiği için memurluktan gecen amirler ilk defa 2010 yılında sınava gırdıler. temsil kabiliyeti demişsin kadeşim 2010 mülakata kayıp eden hiç olmadı ayrıca ben 30 demiştim kazanan sayısını düzeltiyorum 50 ye yakın ayrıca bu sınav obşektif kriterlere göre yapıldı yeterki çalışalım

ayrıca arkadaşlara amir olduktan sonra girmelerını tavsiye ederı çünkü bıraz daha kolay çünkü müracat az oluyo

mstf86
Aday Memur
26 Ocak 2015 19:57

güncel

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi