Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : gubazİDAL*
14 Nisan 2012 14:49  

İİBF mezunu 2012 Kpss ve atamaları hakkında bilgiye aç bünyeler yardım

Uzunca okumak istemeyen varsa direk sorulara geçebilir :)

Arkadaşlar öncelikle merhaba 2 haftadır siteye üyeyim ve daha önceden araştırma fırsatım olmadı, 2 haftadırda forum içinde boğulma noktasına geldim araştırdım ama merak ettiğim önemli sorulara cevap bulamadım.Eminim var ama bulamadım site gerçekten çokk güzel :)

Bu başlıkta da bana ve varsa benim gibilere küçük bir yardım etmenizi rica edeceğim: Bu sene ilk Defa gireceğim sınava ve ilk öncelikle şansımı Gk Gy de deneyeceğim alandan da gireceğim ama formalite işte sorularım:

1: Bu sene atamalar hakkında söylentiler var geçmiş yıllara göre daha fazla atama yapılacak deniyor doğrumudur 3 aşağı 5 yukarı yapmam gereken puan hakkında 1. olmadı 2. atamalarda atanabileceğim bir puan hakkında öngörüleriniz var mı Sgk, Maliye, Gümrük vb kurumlar gibi biliyorum sıralama önemli ama dediğim gibi öngörü oluşturacağı için puan olarak soruyorum sorumu?

2:Atanırsam bile bir şekilde alandan çalışmaya devam edeceğim.. Oldu da bir gün uzman memur atamsıyla atama şansım oldu istifa vs yeni kuruma geçiş sürecin de nasıl bir prösedür işler?

3:Memur maaşları, çalışma koşulları bakımından Gk Gy p3 atamsıyla atanabileceğim tavsiye ettiğiniz kurumlar var mı

4 ve son: İstanbul'a atanmak daha mı kolay daha mı zor İÜ mezunuyum

ve çevrem artık orada

Şimdiden yardımcı olacaklara çook teşekkür ederim iyi günler.

14 Nisan 2012 14:59

Morningrise7

ilk soru herkese göre değişir ona yorum yapamam ona analizci arkadaşlar yorum yapsın

ben bilgi gerektirenleri cevapliyim ;

2) b kadroda çalışırken kariyer mesleği kazanırsanız (a kadro veya ona denk kariyer meslekleri) müfettiş uzman hakim kaymakam vs. gibi eğer 657ye tabi bir kurumda çalışıyorsanız muvafakat ile geçebilirsiniz eğer 399 a tabi bir kurumdaysanız istifa ile direk geçebilirsiniz.

3) bu konuda forumda çok bilgi var hatırladığım 2012 ocak maaşları diye bir başlık var ordan bakıp öğrenebilirsiniz yine haziran ataması sırasında tahmin ediyorum bu konuda çok başlık açılacaktır bilgi sahibi olunması zor olmayan bir konu hangi kurum ne kadar para ve olanak veriyor diye...

4) istanbul atanmak galiba daha kolay gerçi ben 83 puanla hala atanamadım ama kişisel sebeplerden ötürü genelde istanbul ortalamaya göre daha fazla kişi aldığı için daha düşük kapatıyor.

ama 666 nolu khkdan sonra kalkan ek ödemeleride düşünürsek istanbulda memur olup geçinmek diğer illere oranla daha zor.

ilk soruya cevap vermedim çünkü 2012 puan dağılımı nasıl olacak kestiremiyorum ama her halukarda iyi bir kurum için 85 üstü puan gerekiyor ilk atama içinde 90...

14 Nisan 2012 15:04

turunc88

Teşekkürler bilgiler için Morningrise7. Umarım yakın zamanda atanırsın sen de, kolay gelsin. Söylediğin başlığı da aratacağım hemen :) iyi günler.

14 Nisan 2012 15:07

sparlek

1) bu yıl atamalarda çok memur alınacak denildi,ancak iibf den alınırsa, şayet bize faydası dokunur..

2) ilk atamada atanmak için 85 üstü yap...2012 için düşüncem bu...

3) b grubu yani düz memurlukta maaşı iyi kurumlar var...

4) eger hukuk-maliye-iktisat-işletme-muhasebe...vb. yani alandan iyi isen uzman olmak için alan kpss 1 den 104 de kadar çeşitli puan hesaplaması var... alandan iyi isen veya yeni mezun isen uzman olman kolay olur...

istanbul puanları elbette mezun sayısı o ilde fazla oldugu için bazen yüksek kapatabiliyor...

eger masa başı büro memurlugu istersen sgk-maliye -ptt iyi kurumlar..tcdd, gibi...

gümrük gibi maaşı yüksek bir kurumda dhmi yani devlet hava meydanlarıdır...4 atamanın birinde bizden alır.dhmi..

gümrük iibf den alır...

bence iyi çalış ve kendi ne has münhasır kazanmak istediğin her kurumu gez..yakından gör izle--öyle karar var ..derim..

başarılar...

14 Nisan 2012 15:14

Morningrise7

"4 atamanın birinde bizden alır.dhmi.."

yok öyle bişey hacım.. keşke olsa ama yok.

14 Nisan 2012 15:16

sparlek

dhmi arkadaşlar önlisansta sanırım okumuştum, memur alıcagını söylemiş..ancak kod belirtmemiş...

elde şu var..2008 de son atamada sadece iibf almıştı..

yani üç atama 4001

sadece bir atama iibf kodlarıydı..

bilginize...

14 Nisan 2012 15:21

turunc88

Cevap ve önerileriniz için çok teşekkür ederim, yaklaşık 3 ay var kasabildiğim kadar kasmaya devam ortalama 25 net gerideyim demektir bu :) bakarsınız kapatırım arayı; teşekkürler :))

14 Nisan 2012 15:23

Morningrise7

dhmi kadro bildirmedi hala bu hafta netlik kazanacak.

2008 de biliyorum arkadaşım alımları ama o dönem öyle yapılmış olması bu adamların genel kuralı demek olmuyor abi maalesef keşke öyle olsa ama öyle bişey yok...

04 Temmuz 2012 22:02

ceren8589

arkadaslar bu sene dhmi iibfden alır mı sizce?

04 Temmuz 2012 22:05

Morningrise7

hortlatmış başlığı biri nerden buldun dayı ya nasıl yorumlar yapmışım ama :P.

ceren

kasımda kadro açıcağı kesin kod belli değil bu sizin o dönemde göstereceğiniz çabaya bağlı.

05 Temmuz 2012 17:48

ceren8589

aaaaa süpermiş kasımdaa kesin ataması olacak yani dhmi nin ...

10 Temmuz 2012 15:16

turunc88

Morningrise7 Başlık hortlayınca şöyle bir cevaplara baktım, nasılda hızlı geçmiş zaman, nasılda mutsuzluk diz boyu olmuş çok kötü geçti bu sınavv 85 netle atanamam değil mi ? sen bu konularda çok bilgilisin sanırım Form'da çok yazını gördüm. İyi yazılardı tabii yanlış anlama da :))

Toplam 11 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..