Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : "FoRCe_M"
19 Nisan 2012 01:47  

sendika ne işe yarar

öncelikle sendika nedir.ne işe yarar.sendikalar sizi değil sizler sendikaları harekete gecirmelisiniz.tabi sendikanız sarı sendika olmamalı.ben bir sendikanın işyeri temsilcisiyim.ve bu işyerinde idareye karsı dik durarak, idareye anayasal haklarımı bildiğimi göstererek üyelerimiz için bir çok kazanım sagladık.ve bu kazanımlarımız sayesinde 30 olan üye sayımız bugun 100 oldu ve dahada artmaktadır.

1.idare kişilerin dilekçe haklarını engelliyordu.yetkili amir dilekçeyi görüp paraf atmadan almıyorlardı.bizzat gidip dilekçe hakkı anayasal haktır.eger almazsanız bundan sonra noterden yollanacagını ve de savcılıga sucduyurusunda bulunulucagını söyleyip ben de onları tehdit ettim.bugun herkesin dilekçelerini alıyorlar artık.

2.idarenin sendikal baskı yaptıgı arkadaslarımızdan 15-20 kişiden dilekçe aldım.ve bu dilekçelerin bende oldugunu eger baskılar devam ederse bunları gerekli mercilere iletecegimi o baskıyı yapana hissettirdim.bugun acık acık baskı yapamıyor artık

3.arkadasımızın birinden 4200 tl geri ödeme istediler yanlıslıkla 3 yıl boyunca para yatırıldı diye ama biz gerekli mahkeme kararlarını bulup verdik geri alamadılar.

kısaca demek istediğim sendikanızı harekete gecirecek olan sizlerseniz.sarı sendika değilse zaten harekete gecer..herhangi bir sorununuz oldugunda bu sorununuzu mutlaka sendikanıza iletin eger sendika bu sorununuzla ilgilenmezse hangi sendika olursa olsun istifa edin.bide korkudan dolayı sendikalara üye olmayın.yok baskı olması rahat edeyim.belki koltuk verirler diye sendikaya üye olan cok afedesiniz yalaka memurlarımız var bu sekilde olmayın.daima dik durun.haksızlık karsısında susmayın.ben kamu senliyim ve de kamu sen de gecmişte bir takım hatalar yapmıstır ve yaptıgı hatalardan ders almıs bir sendikadır.lütfen memur sen gibi bir idarenin sendikasının hükümetin sendikasının yanında yer almayın.memur sende olmak memurluga en biyik ihanettir.

saygılarımla.

ANKET
Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa, kimin Başbakan olmasını isterdiniz?

Grup Vizyon