Editörler : oto-danisman-expert

SemirCEYLAN
Yasaklı
29 Nisan 2013 15:04

Dünyada Arabada her zaman Almanlar en iyidir. WW

muallim51
Şube Müdürü
29 Nisan 2013 18:20

kesinlikle toyota çünkü konfor sağlamlık ne ararsan var.seni yolda bırakmaz.

29 Nisan 2013 22:50

Senin kısayolunda marka bazlı değil model bazlı listede Toyota Corolla birinci, Volkswagen marka olarak sadece Avrupa'da değil Dünya'da en çok satan marka artı neyin derdindesiniz çok satan çok iyi diye bişey yok ki !!!

Artı yine belirteyim ben Volkswagen'e binmiyorum, binmeyide düşünmüyorum ama Volkswagen birinci o kadar.

seskin, 11 yıl önce

şu başlığı bir incelemenizi tavsiye ederim. kaynak sağlamdır merak etmeyin. toyotanın ve diğer markaların satışları burada var.

http://forum.memurlar.net/konu/1791681/

seskin
Müsteşar Yardımcısı
30 Nisan 2013 08:32

güzel kardeşim sen sayfayı tam incelememişsin anlaşılan. vw avrupada en çok satan marka bunda sıkıntı yok. çok satması da normal malum kendi memleketi. siz demişsiniz ki avrupa ve kuzey amerika da toyota satmaz vw satar. avrupada satar ama kuzey amerikada toyota satar. ve 2012 de en fazla satış yapan 3 marka sırasıyla toyota, gm ve vw dir.

ve de satış rakamları bir yerde markaları iyi yapar. toyota ve vw nin amerika sitesine bakın eskiyen yüzüne rağmen corollanın jetta dan daha pahalı olduğunu görürsünüz. bu da pahalı olmasına rağmen halkın o markaya güveniyle alakalı bir durumdur. lafı daha fazla uzatmıyayım toyota ucuz satarak değil iyi satarak birinci olmakta.

er-form
Müsteşar
30 Nisan 2013 16:07

Fazla satması iyi olduğunu göstermez. Öyle olsaydı c segmentinin en iyisi herhalde linea olurdu.

Toyota, vw, ford, opel herkese göre değişiktir. Kimin ne önceliği varsa ona bakar. Benim önceliklerim kalite, konfor, yalıtım c segmenti için konuşuyorum. Kimine göre sorunsuzluk önemlidir toyotayı birinci sıraya koyar. Bence bana konforu kaliteyi sunuyorsa beni bir yıl mutlu ediyorsa bir gün de ben ona bakarım en güzel sanayi ustasına ya da en iyi servise götürüveririm şeker alırım ona:)

Kullandığım araçlar üzerinden yazıyorum bana göre sıralama vw, opel, toyota, ford şeklinde

Şu an toyota kullanıyorum, çok sır araç değiştiririm. Uzun yıllar bineceğim bir araç alacak olsam vw ya da opel alırım.

seskin
Müsteşar Yardımcısı
30 Nisan 2013 21:47

ben de onu basit bir örnekle açıkladım zaten. linea fiyatının uygunluğuyla çok satmakta. corolla ise abd de eskiyen yüzüne rağmen hem jettadan daha pahalı hem de nerdeyse 2 katı fazla satmakta. gerçi pazar meselesi toyota abd de pazarını oturtmuş bir marka.

burada amacım toyotayı övüp vw yi yermek değil. arkadaş en büyük vw demiş ya onu aydınlatayım dedim. malum istatistikler yalan söylemez. sonra dediğiniz gibi satış rakamları bir markayı çok iyi yapmaz. öyle olsaydı mercedes bmw lexus en çok satan markalar olurdu.

muhendis54
Daire Başkanı
22 Temmuz 2013 15:14

neden mi toyota

Çünkü toyotası olan adam sanayiye sadece yağ ve filtre değişimi için gidildiğini zanneder.

Çünkü toyotası olan adamın geçmişinde "şu ses nerden geliyor" diye bir soru olmamıştır.

Çünkü toyotası olan adam arabası çalışmadığında akünün bittiğinden emin olan kişidir.

Çünkü toyotası olan adam hararet göstergesinin ne işe yaradığına bi anlam veremez.

Çünkü toyotası olan adam cimridir, ne benzine çok para vermek ister ne de arabasını satarken zarar etmek ister.

Çünkü toyotası olan adam yol kenarında kaputu açmış başka bi araba görse, piknik yaptığını zannetmekten başka bir yorum getiremez.

Çünkü toyotası, onun bazı duygularını yok etmiştir.

Ve Toyota araba üretir, diğerleri yedek parça...

toraman akhsunvar
Genel Müdür
24 Temmuz 2013 18:45

güzel reklam yapmışsınız toyota plazanız nerede?? VOLKSWAGEN 1.likte kendini ispatlayalı asırlar oldu..o saydığınız şeyler burda tartıştığımız bütün markalar için geçerli bu arada..biz kalitelinin kalitelisini tartışıyoruz ve 1. volkswagen..

muhendis54, 11 yıl önce

neden mi toyota

Çünkü toyotası olan adam sanayiye sadece yağ ve filtre değişimi için gidildiğini zanneder.

Çünkü toyotası olan adamın geçmişinde "şu ses nerden geliyor" diye bir soru olmamıştır.

Çünkü toyotası olan adam arabası çalışmadığında akünün bittiğinden emin olan kişidir.

Çünkü toyotası olan adam hararet göstergesinin ne işe yaradığına bi anlam veremez.

Çünkü toyotası olan adam cimridir, ne benzine çok para vermek ister ne de arabasını satarken zarar etmek ister.

Çünkü toyotası olan adam yol kenarında kaputu açmış başka bi araba görse, piknik yaptığını zannetmekten başka bir yorum getiremez.

Çünkü toyotası, onun bazı duygularını yok etmiştir.

Ve Toyota araba üretir, diğerleri yedek parça...

muhendis54
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 13:26

evet yanılmışım. hatta dünyanın en çok tercih edilen otomobili de toyota corolla değildi.

http://www.zaman.com.tr/otomobil_dunyanin-en-cok-tercih-edilen-otomobili-toyota-corolla-yenilendi_2098160.html

toraman akhsunvar, 11 yıl önce

güzel reklam yapmışsınız toyota plazanız nerede?? VOLKSWAGEN 1.likte kendini ispatlayalı asırlar oldu..o saydığınız şeyler burda tartıştığımız bütün markalar için geçerli bu arada..biz kalitelinin kalitelisini tartışıyoruz ve 1. volkswagen..

'Battal Gazi
Müsteşar
31 Temmuz 2013 16:24

Opelin yürür aksamı daha kalitelidir ikisine nazaran,

toyota en az yakanıdır,

ford diğerlerine göre daha fazla yakar iyi kaçar ancak kaportası daha sağlamdır.

Üçününde piyasası iyidir.

Ben olsam opeli tercih ederim...

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı
31 Temmuz 2013 17:37

param opele yettiği için opel almıştım geçen sene:)

Toplam 211 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi