Editörler : oto-danisman-expert

ELTORADO
Aday Memur
03 Mayıs 2012 23:16

c sınıfı lideri tartışmasız corolladır.93 94 modeli hala 15 000 tlye satılıyor.saglam ve sorunsuz alan asla zarar etmez. bende dahil şuan 2003 üstü corolla arayan en az dört arkadaşı biliyorum. aynı paraya daha üst d sınıfı arac arıyorsanaız kesinlikle AVENSİS derim.hem ucuz hemde gercekten sorunsuz.

ama Bu ülkede,sonradan görme orta sınıfımız ile binbir hile ile zenginleşen sosyetemiz calışarak alınteri ile elde edemediği başarıyı.... arayıp da bulamadıgı karizmayı Alman arabalarında arayıp..3 kurşluk araçlara binlerce avro ödüyor.Adamların otomotiv adına bu ülkede cakılı civisi bile yok....ülkemizde fabrikası olan insanımızın ekmek yediği markaların araclarını alalım.

Allahım tez zamanda bu eşsiz millete kendi aracını yapmayı nasip et..

tavarih
Genel Müdür
03 Mayıs 2012 23:44

Bence Opel derim. Fiyat performans ve marka açısından değerlendiriyorum tabiki. Ama WV de çok iyidir tabiki.

phantom25
Müsteşar
04 Mayıs 2012 00:02

jetta mı corolla mı sorusuna

2012 model soruluyorsa jetta diyorum daha öncesi soruluyorsa corolla diyorum

turkof
Aday Memur
04 Mayıs 2012 00:07

Marka olarak hepside ön sıralarda bizim insanımız alman malı japon malı deyip gözü kapalı araba alıyor ortalık wv dolu inanın passatlar dökülüyor opeller dökülüor herkes bunu görmüyor çünkü gözler son modellerde toyotaya kesinlikle kötü demem ama iç dizaynı bizim simetri anlayışımıza uygun değil ve de kaza anında dağılıyor ancak bu markalar içinde fordun sarsılmaz bir yeri var zayıf olduğu yönlerde vardır elbet ama genel anlamda anadoluya en yakışanı yıllardır ford.

bykderbent
Şef
04 Mayıs 2012 00:11

2005 toyota sol sedan modeli aracım var 2 yıldır kullanıyorum periyodik bakımları dışında servis eli degmedi.sorunsuz bir araç.yollarımıza dayanıklı bir model köstebek yuvası gibi olan yollarımıza bu kadar dayanabilmesi beni bu aracı almaya yönlendirdi.wolksvagenden iyi bi araç diyemem cnkü uzun süreli kullanmadım ww'ni...kullanan arkadaşlar varsa karşılaştıralım bilgi alışverişi yapalım

badrock_58
Şef
04 Mayıs 2012 00:38

sizin araba namaz Clio mu? benim ki Clio :) :) mazot olmuş 4 tl ne konforu ne sağlamlığı en iyisi en tatlısı az yakanı mazotu koklayanı cliodan şaşmayın...

04 Mayıs 2012 01:17

araçta konfor arıyorsan 1 numara wolsvagen derim,onun dışındaki özellikler digerleriyle aynı, ancak parçası çok pahalı

es esli yasar
Aday Memur
04 Mayıs 2012 03:03

sağlamlık ve dayanıklılık , yakıt , bakım olarak tabikide honda toyota bende honda kullanıcısıyım japon kalitesi ve sağlamlığı yerli yerinde ... şunu asla unutmamak lazım saydığınız markalar içinde türkiyede fabrikası bulunan türk işcisi çalışan üreten bi toyota honda var.mercedese türkiyede fb. açın dendiğinde biz premium oto üretiyoz türkiyede gerekli pazar büyümesi oluşursa düşünebiliriz diyolar ama istanbul kadar nufusu olan gayri safi milli hasılası türkiyenin yüzde bilmem kaçı kadar macaristana fb. açmayı uygun görüyolar bilmem anlatabildimmi sarkozy renonun yeni clio 3 modelinin türkiyede üretilmemesi için renoyu açık açık tehdit etmedimi. biraz küresel düşünmek gerekli bence.koç a soruyolar yerli oto yapabilirmisiniz diye adamın verdiği cevaba bakın : italyan , amarikalı ortaklarıma sormam lazım diyo. sonra bi müddet sonra of of bunlar nasıl türk iş adamı

es esli yasar
Aday Memur
04 Mayıs 2012 03:15

ayrıca opel almanların en kötü otosu adamlar kendileri alıp kullanmıyolar bizimkiler hala daha ne diyolar. avrupada akrabası olanınız varsa bi sorun bakim ne diyolar???

türkiyeye yatırım yapan kazandıran kazanan baş üstüne. yok öyle üç kuruşa beş köfte. honda toyota hyundai gerisi yalan almam binmem iyi demem.yıllar yılı türkiyede yerli malı diye italyan fransız hurdalarına araba diye bindirdilerya bu milleti yazıklar olsun ...

romantickaan
Kapalı
04 Mayıs 2012 07:27

selma arkadaşlar!ben toyotayı seçerdim.varsa uzman bir işinin ehli profesyonel usatnız şunu diyecektir öncelik accord sğlam servis aralığı uzun masrafsız vs ancak honda yoksa toyotayı sölicektir.

04 Mayıs 2012 08:43

dediğim gibi PuntO EvO'dan şaşmam görüntüsü yetiyo, yakıtı unutuyosun clio'dan çok çok iyi bence. ufak tefek kronik sorunları var ama bilinçli kullanırsan onu da yaşamazsın..param olduğunda ilk alacağım araba..PuntO EvO

bahadır subatay
Yasaklı
04 Mayıs 2012 08:50

WV, millet gözünde baya bir büyütmüş. VOSVOS tipsizlikte fiat ile yarışacak durumda şu an.

sosyard
Aday Memur
04 Mayıs 2012 10:07

Daha önce fiat arabam vardı. her ay sanayiide alırdım soluğu, Yaklaşık 1,5 yıl önce 2. el 2005 TOYOTA COROLLA sol aldım. Aldığım gün sanayii deki ustama götürdüm, Eyvahh naptınn dedi. Ne oldu diye sorduğumda, artık bize fazla uğramazsın bari arada çay içmeye gel dedi. Gerçektende yağını suyunu değiştirdikten sonra 1,5 yıldır hiç sanayii ye uğramadım. Geçen usta telefonla arıyor murat bey arasıra çay içmeye gelin dedim gelmediniz diye ... :)

Bunun yanında izne giderken genelde uzun yolda, opel lerin hep yolda kaldığını, kaputu açık vaziyette servis veya çekici beklediklerini gördüm. Kulağına kurşun... Hiç yolda da kalmadım. Nedenmi ""Siz hiç toyotanın yolda kaldığını gördünüz mü?"

haniadalet
Aday Memur
04 Mayıs 2012 10:07

Arkadaşlar herkese iyi günler. Burada bu tartışmayı yaşadığımıza göre çoğomuz memur kesimiyiz diye düşünüyorum. Çünkü tuzu kuru olanların burada pek işi olmaz gibi geliyor bana. Bu da şunu düşündürüyor. En iyi araba uzun yıllar yaşayacağınız yerde servisi olan modellerden biridir bana göre. Çünkü bakım için bile, ya da Allah göstermesin bir kaza halinde aracınızı yüzlerce km öteye götürmek için yakacağınız benzini bile hesaplamalısınız. Bundan sonra da tabiki, herkes memur maaşıyla yaşadığına göre ekonomi yani yakıt, yedek parça fiatları, bakım ücretleri ön planda olmalı diye düşünüyorum. Ama güvenlik konusu da atlanmamalı.. Bir de kişinin bütçesi var elbette.. Dolayısı ile Hyundai, renault, opel,tata ve fiat gibi tenekelere asla binmem. Ben araba alırken tercihimi sırasıyla bulunduğum ilde servisi olan (toyota, ford, renault, opel, chevrolet, fiat, hyundai, tata ) araçlar arasından, daha önceki tecrübelerime göre fiyat performansaçısından baktığımda en ekonomik araç olarak gördüğüm toyotaya yöneldim, ancak bir de ödeme planı var bundan sonra bunu da düşünerek toyotadan istediğim aracı alamayacağıma, ödemelerde sıkıntı yaşayacağıma inandığım için forda yöneldim ve bir çok arkadaşın sölediği gibi her araç kişiye göre değişir bence de. Evet ford içeri ses alıyor, ama konfor açısından en son sırada değil ama bana göre tabi. Yakıt olarak ta gayet iyi.. E servisi de bulunduğum şehirde olunca sorun yaşamıyorum. Yani kısaca alacağımız araçtan sağlayacağımız maksimum fayda bizim için daha önemli diye düşünüyorum. Saygılar..

25042002
Aday Memur
04 Mayıs 2012 10:44

tabi ki opel

uglykidjoe
Müsteşar
04 Mayıs 2012 10:49

Adamlar aynı sınıfta araçları karşılaştıran testler yaparlar. atıyorum Focus birinci olur. Ya da Alfa, VW'i geçer.

Biz bu markaların hiçbirinin ülke olarak sahibi olmadığımız halde körükörüne savunuruz.

Adam, 70 liraya S40 dizel almış.Corolla almaktan kapıdan dönmüş...Anlatıyor: Yok, dünyada kimse Volvo'da ölmemiş...Yok test sürüşünde satıcı 190 'la aniden direksiyonu kırmış da yoldan çıkartmak imkansızmış....:)

He heee...Kelli felli adama ne diyeyim?

gadget1903
Aday Memur
04 Mayıs 2012 10:51

2004 te sıfır opel astra aldık 8 yılda arıza çıkarmadığı tek bir yeri yok. direksiyonundan klimasına, motor silindirlerinden yağ pompasına, aklınıza ne gelirse..motoru 2005 yılında garanti kapsamında yenilendi 2008 de tekrar cebimizden yaptırdık, bakın özel servis sayısına en fazla opeldedir toyotayı ise zor bulursunuz.. satacam corolla alacam bıktım opelden, vw ları ise gereğinden pahalı buluyorum özellikle bu jettalar felan bi 6 7 bin daha ucuz olmalı.

starliner20
Memur
04 Mayıs 2012 11:02

ben opel diyorum aslında insignia adında bi aracı olmasaydı galifa ford derdim ama insignia gibi sadece ön göğüsü uçak kokpiti gibi :D mercedeslerde bile bu kadar başarılı değil sürücü kabini bence herkes insignia sahibi olmalı tamam çok pahalı ama 2009 benzinlileri o kadar ulaşılmaz değil biraz sabırlı arastırmayla temizi 40.000 e rahat bulunur eee bu parada böyle arabaya az bile ... bence

Jön_Türk
Yasaklı
04 Mayıs 2012 11:02

ya arkadaşlar almanyada yaşamıyoruz burası türkiye yolların hali ortada, her yer köstebek yuvası, patates tarlası gibi vw ler opeller kaldırmıyor dökülüyor bu yollarda, ilk önceliğiniz sorunsuzluk olsun o yüzden toyota toyota toyota

westman06
Şube Müdürü
04 Mayıs 2012 11:06

Bence de vw aşırı pahalı.onun yerine toyota, ford almak daha mantıklı.

Toplam 211 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi