Editörler : oto-danisman-expert

Burak-Pitt
Şube Müdürü
04 Mayıs 2012 11:16

Ülkemiz şartlarında fiyat-kalite açısından bakıldığında en uygun iki araç Toyota ve Ford'dur..Aksini hiçkimse iddia edemez..Burdaki çoğu kişi alman hayranı olmuş ne iş anlamadım..Kazık yemek hoşunuza mı gidiyor

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
04 Mayıs 2012 11:29

toyota iyidir hoştur ama şu dizel işini beceremedi gitti...şu anda kullanılan 1.4 d-4d ısuzu tarafından yapılıyor ve 63 bin vereniz bile alacağınz aracın motoru 90 hp..

uglykidjoe
Müsteşar
04 Mayıs 2012 11:34

Sanırım Opel 1.7 motoruyla karıştırdınız.

sosyard
Aday Memur
04 Mayıs 2012 11:36

Ya birde ben japonları çok seviyorum. Diğer milletlerden hep bu ülke kazık yemiş ve yemeyede devam ediyor, her platformda bizim önümüzü kesiyor ve kötülüğümüzü istiyorlar. Türklere tek zararı olmayan millet japonlar diye biliyorum. Ülkemizede yatırım yapıyorlar..... ve TOYOTA diyorum....

albatrosima
Aday Memur
04 Mayıs 2012 12:17

iyi hoş ülkemize yatırım yapılıyor da.almaya satmaya gittiğimizde orjinal ithal olanlar daha çok para ediyor daha çok tercih ediliyor.renault bile doğrudan dışarıdan gelen modelleri daha çok tutuyor.geçenlerde yuvarlak farklı toyotolardan almaya kalktım bir çok kişi onlar burada üretiliyor diğer kasalar kadar kaliteli değil diye vazgeçirdiler.belki haklılar belki değiller ama piyasa bunu böyle algılamış birkere fiyatlar da ona göre oluşuyor

Jön_Türk
Yasaklı
04 Mayıs 2012 13:16

niye ithal olanlar daha değerli oluyor çünkü hiç bir işi hilesiz, çalmadan yapmadığımız için, millet olarak ahlaki ve dürüstlük seviyemizi iyi bildiğimiz için, almanın japonun bizden daha dürüst olduğunu bildiğimiz için ama önemli değil sonuçta bizim yaptığımız conta civata, asıl teknoloji onlara ait problem yok yani...

Kumpiter
Müsteşar
04 Mayıs 2012 14:15

2008 Toyota dizel Corolla kullanıyorum. Yakıt, rutin bakım ve tekerlek patlamaları haricinde şu ana kadar tek bir kusuru bile çıkmadı (2007 yazından sonra çıktığı için neredeyse 5 senedir kullanıyorum). Yakıtta cimri, bagaj hacmi geniş, uzun yol sürüşü rahat, sorunsuz. Eksileri var mı, var elbette. Otomatik cam sadece şoför koltuğunda (yenilerde hepsinde olabilir ama 2002 Verso'da bile hepsinde vardı), iç döşemede plastik parçalar kullanılmış, boş olan sağ yolcu koltuğundaki kemer tokası bile vurduğunda ses geliyor. Depoda yakıt dolu olunca çalkalanma sesi gelebiliyor. Rüzgarda, 1.2 ton olmasına rağmen güzel savuruyor. Artıyla eksiyi kıyasladığınız zaman artısı daha fazla. Opel'den uzak durun, battı bu firma, Amerikalılar satın aldı. Volkswagen iyidir ama çok para istiyor. ABS bile ekstraya giriyor, Toyota'da o yok, bir çok markanın full paketi bile standartta. Ford'un da servislerini sevmedim, Ford arabası, dert arabasıdır :)

albatrosima
Aday Memur
04 Mayıs 2012 14:16

önceki araçlar içinde durum aynı renault toyota fiat motoru ve birçok parçası dışardan gelmişti.wv bu yüzden pahalı kaliteli malzeme kaliteli işçilik.işgücü maliyetleri burdaki montaj yapan firmaların 3,4 misli civarındadır

bykderbent
Şef
04 Mayıs 2012 14:41

yorumlara baktıgımızda toyota'nın bi cok kişi için bircok yönden en uygun ve dayanıklı araç oldugunu anlıyoruz.

Jön_Türk
Yasaklı
04 Mayıs 2012 14:59

toyotada eski toyota değil ama rezil türkiye yollarına ancak o gidiyor...

anadolu05
Daire Başkanı
04 Mayıs 2012 15:17

Araba sürmekten zevk almak ve araba servisleri ile akraba olmammak istiyorsanız honda derim ...

cıvıc bence mükemmel sadece yakıtı notmalin biraz üstü oda şehir içinde şehir dısı aynı...

hacabi
Memur
04 Mayıs 2012 15:39

Arkadaşlar,

Neden Hep aynı arablar.

Ben Nissan Qashqai 1,5 dci diyorum.

fiyat yukarıdaki araçlarla aynı.

Konfor, güvenlik, yerden 18 cm yükseklik ve YAKIŞIKLILIK... hepsi var. Üstelik Vergisi de 0 da 385 TL...

Focus titanyum 64.000 TL x paket alırsan 68-69.000 TL , Corolla elegant hakeza aynı...63.000 TL Jetta 66.000 TL

OPel, 57-65.000 TL peki o arabalara o parayı verene kadar aynı paraya QASHQAİ 1,5 dci alıri keyfime bakarım.

Üstelik o da JAPON... Ve Nissan ın arazi (arazi arabası değil qashqai) tecrübesi ile feln çookkk yakışıklı...

Alın... biniin, keyfinizi sürün...

müh-okan
Aday Memur
04 Mayıs 2012 15:43

mrblar

bi çok kişi söylenecek şeyleri söylemiş pek laf kalmamış ama şunu söyleyebilirim WV boşa isim yapmamış

donanım olarak biraz zayıf denilmiş bmn araç 2001 model polo comfort

klima

abs

2 hava yastığı

elektrkli yan aynalar

yağmur sensörü

kararan dikiz aynası

ayarlanabilir direksiyon

2001 model için hiç de fena sayılmaz bu donanımlar

bi çukurdan geçerken anlıyorsunuz konforu

WV kaportaya 12 yıl paslanmazlık garantisi veriyor ama ford 7 yıl

müh-okan
Aday Memur
04 Mayıs 2012 15:50

ben Qashgai test sürüşünü yaptım gayat güzel arabaydı dış görünüm ve yerden yükseklik çok iiydi fakat

bana çok olumsuz gelen yanı arabanın içinde hiç estetik yok çok basit dizayn var iç araç konsolu öyle dış görünümdeki araba da sanki kamyon içi gibi kalıyor

fiyatı da o kadar da uygun degildi 1,5 dizel donanımlı olanına 90000 tl ye yakın demişlerdi

matematiik
Şef
04 Mayıs 2012 15:59

bir arabada en önemli özellikler masrafsızlık, sorunsuzluk ve ekonomik olmasıdır bence. toyota bu konuda diğer markalara göre bir gömlek üstün.

ginobili
Yasaklı
04 Mayıs 2012 16:12

Arkadaşlar ben de Nissan Qashqai 1,5 dci diyorum.Hem dış görünüşü çok güzel hemde yerden yüksek.Şuanki araban dizel Fabia ilerde alacağım araba İnş. Qashqai

ahmedefe
Kapalı
04 Mayıs 2012 16:36

alsak alsak bedavaya ne alsak

harun99
Memur
04 Mayıs 2012 17:07

Herkesin kullandığı arabası en güzeldir. Yorumlarda da bu açıkça görülüyor..

ahmedefe
Kapalı
04 Mayıs 2012 17:18

Tüpe güvenmiyorum dizel araç pahalı ..benzinde fırladı ne yapmalı?

dexcooL
Memur
04 Mayıs 2012 17:58

Ford almayın da ne alırsanız alın.. Fabrikası 3 km uzağımda. Araçları gemiye yüklerken ufak tefekte olsa kazalar oluyor. Onarıldıktan sonra sıfır diye satıyorlar. Hepsi mi öyle ? Tabi ki hayır.. forda vericegin parayla vw, audi 3-5 yaşında olsun alman olsun ;)

Toplam 211 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi