Editörler : Pangaea

Imamhatipli
Aday Memur
01 Şubat 2014 21:24

Fizik bolumun de okurken formasyon derslerini alan lakin fizik derslerinden bir kismini gecemedigi icin diplamayi lamayan bir kisi ilatami bitirirse o formasyon ile atanabilir mi yani okul bitmedi diye formasyon gecersiz olur mu

ilahiyatçıKKÖ
Şube Müdürü
01 Şubat 2014 21:32

geçersiz olmaz ikisinin belgesi ayrı

ben de fen edebiyat okurken almıştım

tek farkı o formasyon ilkogretim formasyonuydu ama sorun olmaz

Imamhatipli, 10 yıl önce

Fizik bolumun de okurken formasyon derslerini alan lakin fizik derslerinden bir kismini gecemedigi icin diplamayi lamayan bir kisi ilatami bitirirse o formasyon ile atanabilir mi yani okul bitmedi diye formasyon gecersiz olur mu

maçkalııı
Aday Memur
28 Mayıs 2014 11:23

http://www.memurlar.net/common/news/documents/401543/03091530_son.pdf sayfa 10 un son satırı

2014fzk
Aday Memur
15 Ağustos 2014 15:28

bu tam benm aradıgım baslık ben fizikten formasyon aldım ayrıca kamu yönetimi bitirdim muhasebe ve finansman öğretmenliği yapabilirmiyim acaba..??

iras
Genel Müdür
15 Ağustos 2014 16:37

herhangi bir branştan alınan formasyon diğerleri içinde geçerlidir 20 şubattaki usül esaslar da var

21 Aralık 2014 01:40

hocalarım tercıh gunu geldıgınde egıım fak. mezununun ayrıyetten bı belgesı yok ya hanı elınde dıplomada hepsı ıcınde bızımkının.o yuzde dıyorum tercıh gunu geldıgınde tercıhı nasıl yapcaz hanı bı arkadas demıs egıtım fak. mezunuyum ısletme ogretmenı olcam dıye tercıh gunu ısletme öğrt. sectı nasıl ılerleyecek surec

asrınmücahidesi
Genel Müdür
27 Aralık 2014 12:15

arkadaş tmm ilitam mezunları içerisinde çok kontenjan açıldığı için illa ki yetersizler arapçası yok denecek kadar zayıf olanlar var. ama örgünlerin tamamı da dört dörtlük değil. ilitamda da iyi olanlar, bilgisiyle şaşırtan arkadaşlar var. ben örgün ilahiyat okuyanlarla ve mezunlarından bir kaç kişiyle aynı evde kaldım neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum. bu kıyaslamayı da hem ilitam mezunu hem de örgün mezunu arkadaşlarım olduğu için yapıyorum. kimseyi kınamam asla. herşey ihtimal dahilindedir hayatta... ilitam mezunu arkadaşlarımdan p10 u 76-77 olanlar varken ilahiyat örgün mezunu arkadaşlarımdan p10 u 50-60 olanlar var. ve ilitam mezunlarından bazıları cesaretle i.h.l yi tercih edip ilk tercihine atanırken, örgün mezunu arkadaşlarımdan birisinin ihl yi tercih etmeme sebebini burada yazmıyorum. bu sebepler ilitam mezunlarından bazılarında da var. 50 ile ihl ye atanan ilitam mezunları olduğunu biliyorum. eğer ilitam mezunları olmasa emin olun ihl kadrolarında 200 değil daha fazla boşluk kalırdı. he illa ki yetersiz olanlar vardır ama herşey kişinin kendini geliştirmesiyle alakalıdır. bi de buraya yazmadıklarım var. bırakın artık örgün, ilitam, dkab kavgasını da birlik olun daha fazla kontenjanımız budanmasın.

kutahyali43, 12 yıl önce

İlitamlar öğretmen olmamalı.Öğretmenlik mesleğinin de bir seviyesi olmalı.Diyanete çevirmesinler orayı da.

Sizin durumunuz farklı.Siz öğretmen olabilirsiniz mevcut şartlara göre.

asrınmücahidesi
Genel Müdür
27 Aralık 2014 12:19

bunlar sadece gördüklerim içindir. bu tarz tartışmalara asla dahil olmak istemiyorum ama herkes özeleştirisini de yapsın lütfen. hep karşı tarafa taş atmayın herkes içindekilere bakıp elini vicdanına koysun.

oretmn
Aday Memur
09 Ağustos 2015 23:27

Merhabalar. Üzerinde konuştuğunuz konuyu bir yılı aşkın bir süredir araştıriyorum ama hala net bir cevap bulamadım. Başka bir forumda soru yöneltmiştim sağolsun bir arkadaş bu sayfayı önerdi.2008 fef biyoloji mezunuyum 2009 yılında tezsiz yüksek lisans yaptım ve diploma üzerinde biyoloji öğretmenliği yazıyor. Şimdiyse hemşirelik okuyorum ve sağlık meslek liselerinde öğretmen olabilmek için formasyon şartı var. Aldığım tezsiz diploması formasyon eğitimi yerine geçer mi? Ayrıca yök ve meb 147 yi aradım ikiside geçmeyeceğini solediler. yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

09 Ağustos 2015 23:30

Tezsiz i?ini bilmiyorum Lakin geçen ?ubat ay? atama duyurusuna göre herhangi bir alanda al?nm?? formasyon yeterlidir
10 Ağustos 2015 09:48

kardeşlerim daha kalbinizin rahat olmasını istiyorsanız talim terbiyeyi arayın orası net bilgi verir selam ve dua ile...

muho
Daire Başkanı
10 Ağustos 2015 11:31

aşağıdaki linkte 2. sayfada 7. maddenin 3. fıkrasında çok net biçimde yazıyor bu sorunun cevabı arkadaşlar. Olmaz diyen neye dayanarak olmaz diyor.bi açıklasın bir zahmet.

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2014_09/10093949_9_cizelgeveesaslar.pdf

sosyalci24
Memur
30 Ağustos 2015 11:25

Herhangi bir alanda alinan formasyon hepsi icin gecerli suan icin boyle yarin degisebilir ayri mesle

bir_uye
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 15:51

Merhaba arkadaşlar, konuyu hortlatıyorum... 2007 tarih fef mezunuyum, 2008de ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yl programından mezun oldum ve o diplomanın üzerinde tarih öğretmeni ibaresi bulunuyor, bu kafamı karıştırdı. Şimdi 4 yıllık başka bir lisans programında okuyorum, onun için tekrar formasyon almam gerekmez değil mi bu durumda? Tezsiz yl ile formasyon sertifikası arasında öyle bir fark yok değil mi?

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi