Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazasayginhopali
30 Nisan 2012 16:04  

Kurumlar arası geçiş ve muvafakat

Meb'de kurumlar arası geçiş için muvafakat alma süreci ne kadar sürer acaba? Bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen...

01 Mayıs 2012 01:00

ZASTAVA M 76

hocam mebden mi başka bir kuruma geçeceksiniz merak ettim?

01 Mayıs 2012 08:24

ays@nder
Kapalı

Ben bu konuda yardımcı olayım değerli hocam...

Öncelikle başvuracağınız kurumunun dilekçenizi 15 iş günü içersinde onayı ile birlikte bakanlığa göndermsi gerekiyor.Daha sonra bakanlıktan 3 adet muavvakatname 30 iş günü içerisinde sırasıyla il milli eğitime,ilçe milli eğitime ve okul müdürlüğüne gelecek..Önce okul müdürü size çağırıp neden kurum değiştirmek istiyorsunuz diye sorup geçerli mazeretinizi alacak..Onay verirse ilçe çağırıp soracak..ilçe de onay verirse il çağıracak bu sefer...il den de onay alırsanız eğer 15 iş günü içerisinde yeni kurumunuza başlayabilirsiniz...

Saygılar~

01 Mayıs 2012 14:41

metindeu

evet mebden başka bir kuruma geçmek istiyorum.rahatsızlığım yüzünden.geçmek istediğim kuruma dilekçe ile başvurdum, kurum benim başvuruma olumlu cevap verdi. bağlı bulunduğum ile muvafakat için yazı yazdılar. iki hafta öncede müfettiş geldi neden geçmek istiyorsun gibisinden ifademi aldı.benim merak ettiğim konu bakanlıktan ne kadar sürede cevap gelir?...

01 Mayıs 2012 21:35

osgaa

hocam hangi kuruma geçtiniz? acaba?

birde müfettiş geçiş konusu için mi geldi?

03 Mayıs 2012 20:47

metindeu

içişleri bakanlığına başvurdum...

04 Mayıs 2012 00:29

oösef

hocam ben de üniversiteye başvurmak istiyorum öğretmen kadrosuna. bu işlerde yani muvafakat almak için torpil lazım diyorlar bu ne kadar doğru acaba? ben eş durumundan başvuracağım bu geçerli bir mazeret olur mu? önce eş durumundan eşimin bulunduğu şehre gitmeyi deneyeceğim olmazsa da kurumlar arası geçişi deneyeceğim. üniversiteden olumlu cevap alırım diye düşünüyorum çünkü eşim üniversitede çalışıyor. ama meb bu duruma nasıl bakar acaba?

04 Mayıs 2012 10:52

peyami_safa
Kapalı

metindeu başvuruyu nasıl yaptın bilgilendirirmisin lütfen detaylıca

04 Mayıs 2012 10:58

aysegul443
Kapalı

bende aile ve sos.pol.bakanlığına geçmek için başvurumu mart ayında yaptım..ama daha ses soluk yok.kimse neden geçiyorsun diye sormadı hala..

04 Mayıs 2012 13:41

peyami_safa
Kapalı

arkadaşlar nasıl başvurduğunuzuda anlatsanız bi zahmet

04 Mayıs 2012 15:34

aysegul443
Kapalı

hocam ben sadece gidip aile ve sosyal politikalar bakanlığına dilekçe verdim.(yanında hizmet cetveli ile)

04 Mayıs 2012 15:37

aysegul443
Kapalı

pardon hocam il müdürlüğüne demek istemiştim.

04 Mayıs 2012 16:42

BERFU07

arkadaşlar bu kurumlar arası geçiş sırasıda branşa bakılıyor mu?ben okulöncesi öğretmeniyim başka bir kuruma geçmek istiyorum

05 Mayıs 2012 10:10

bernand

bende kyk da memurum arkadaşlar.maliye yada defderdarlığa geçmek istiyorum.ama torpil gerekiyor diyorlar.o yüzden ben de dilekçe ermedim adamımızda yok.

05 Mayıs 2012 18:35

metindeu

önce geçmek istediğiniz kuruma dilekçe ile başvuru yapıyorsunuz. ben valiliğe başvurdum. onlar ilgili kaymakamlığa gönderdiler. kaymakamlık değerlendirdi dilekçemi. başvurumu uygun gördüler.meb'e muvafakat için yazı yazdılar. bana da bilgi verdiler. şimdi muvafakatı bekliyorum...

05 Mayıs 2012 21:46

osgaa

hocam valilikte hangi birime verdiniz dilekçeyi?

Valilikte öğretmen kadrosuna mı yoksa başka kadroya mı başvurdunuz..

05 Mayıs 2012 21:49

osgaa

birde dilekçeye eklenecek bir belge isterler mi?

05 Mayıs 2012 22:18

metindeu

öğretmenlik kadrosu yok sanırım. başka bir kadroya başvurdum. memurluk kadrosuna yani. dilekçeye ek olarak sağlık durumumla ilgili belgeleri ekledim. başka bir belge eklemedim...

06 Mayıs 2012 12:46

aysegul443
Kapalı

metin hocam sizin geçişiniz olur.başvurunuzu ilk ne zaman yapmıştınız valiliğe?

06 Mayıs 2012 16:08

hakan_82
Kapalı

Kurumlararası geçiş meselesini ben de düşünüyorum ancak hangi kuruma ve nasıl geçeceğimi bilemiyorum şu an. PTT falan nasıl olur acaba?

06 Mayıs 2012 16:32

hittt_man
Kapalı

Öğretmenlik zor meslek görüldüğü kadar kolay değil. ama herkes başka yerlere kaçarsa okullarda kim çalışacak...

Toplam 89 mesaj
ANKET
Hangi takımı destekliyorsunuz?