Editörler : Pangaea

tekez
Şef
11 Haziran 2012 09:22

KPSS 10 türünden yerleştirme olur...

omer_56
Aday Memur
11 Haziran 2012 20:20

arkadaşlar allah aşkına sizbu yorumları hangi mantıkla çıkariyorsunuz anlamiyorum. siz bu kadarilitam ilahiyat fakülteleriboşunamı açıldı saniyorsunuz? bunların hesapları 5 yıl önceden yapıldı. alıma gelince en az 7 8 bin sadece meslek dersi öğretmeni alınacak hadi en kötü ihtimal fazla tepkiolmasın diye 5 bin veya eğitim bilimlerine giren ilahiyat mezunu sayısına göre kontenjan belirlemecek. ihl bide diğer okullara gelen seçmeli dersler ortalama her okulda 1 meslek dersi öpretmeni ihityacı doğuruyora buda binlerce açığı doğuruyor abartmiyorum bu sene en az 20 bin meslek dersi öğretmenine ihitiyac var. siz ankarayı mı baz aliyosunuz bilmiyorum ama suan d.bakırda 3 sınıfta okuyan ilahiyat ve dikab öğrencileribile derse giriyor. ve bir imam hatip lisesinde edebiyat öğretmeni dışında kadrolu öğretmeni yok. suan bulunduğum ilde 3 ayrı ortaokul, ÇPL bünyesinde 3 İh lisesi, 2 kız ihl açıloyor. bunların açıkları nasıl kapanacak 500 atama ilemi?:)

tekez
Şef
11 Haziran 2012 20:59

İyi de formasyonsuz danıştay iptalsiz bunun altyapısı nasıl olacak???

Formasyyon denilen bir nalet var:))

aktürk1
Aday Memur
11 Haziran 2012 22:02

bi arkadaşımız 12000 mezun var diyor... bu nerden çıktı böyle geçen yıl ağustos atamasında kaç kişi müracat etti kaçı atandı ve şubat atamasın da kaç kontenjan verildi kaçı doldu bakıldığında tablo daha net görülecek... kanaatimce bu yıl formasyon alanlar yaklaşık 700 kişi, formasyon alan 4. sınıflar, ve mezun olan dikablar.

tekez
Şef
11 Haziran 2012 22:37

12000 zannedersem toplam ilahiyat mezunu formasyonlu ve formasyonsuz.. Bir kısmı Diyanette çalışıyor vs...

omer_56
Aday Memur
11 Haziran 2012 22:54

hocam bi yönerge değşikliği yeter veya 75 şartını 40 çek alsana çözüm

çorumi
Daire Başkanı
11 Haziran 2012 23:17

bu yılki ilahiyat son sınıfların kontenjanı 2000-2500 arası ve foröasyon vermeyen üniv. sayısı bir kaç tane.ayrıca 1500 de dikab var.yine mezunlardan da formasyon alanları hesaplarsanız hiç yoksa şuan minumum 5000 formasyonu olan var.geçen yıllardan alıp ve şuan memeurken kpss ile mebe geçmeyi düşünenler bunun dışında daha.

golge7
Aday Memur
12 Haziran 2012 13:37

geçen sene aynı dönemde bu sayfada kendini akıllı zanneden arkadaşlar ektiler biçtiler herkes atanacak dediler.afaki yorum yapıp saf insanları umutlandırmayın.elinizde bir veri yok,bir delil yok sallamasyon yapmayın.bu form ilahiyat formu.yok ihl öğretmenliğine 12000 atanacak,yok 8000 atanacak,bol keseden atmayın.yok seçmeli dersler açıldı.türkiyenin %90 okulunda seçmeli dersler seçilmeyecek akıllı mantıklı olun.ağustos ataması genel atama yani bütün kontenjanlara göre atamanın gerçekleştiği atama.geçen sene dikap ağustos atamasında kontenjan çok düştü ve en düşük atanan 68 ile atama oldu.yani ortada ilahiyatçı yok dikapçı yok 20 ile atanırsın diyenler şimdi yine piyasadalar.öğretmen olmak istiyorsaan kardeşim gidip paşa paşa formasyonunu alacaksın.kpssye girip yüksek puan alacaksın.yok şurdan medet umayım.hükümet bize torpil yapsın..bunlar geçti.

tekez
Şef
12 Haziran 2012 14:33

Kimse haksızlık olsun istemiyor fakat eğer ihtiyaç karşılanmazsa bir şekilde formasyonsuzlardan da bu ihtiyaç giderilecektir diye düşünüyoruz...

Bu şekilde bakıldığında 75 formasyonsuz puanı çok yüksek gözüküyor..

Kimse kimsenin hakkını almak istemiyor!!

Adaletsizliğin alasını zamanında biz gördük!! Zulmün alasını biz gördük!!

Biz adaletsiz ve zulüm bir alım istemeyiz!!!!

symank
Memur
12 Haziran 2012 16:22

7-8 binlik bir alım şu an ilahiyt okuyan arkadaslarmızın önünü kapatmak olur. Onları da düşünmeliyiz. Bakan zaten toplam açık sekiz bin demiş. Bir yılda kapatsa ne olacak bizden sonra okuyanlar?

mersintarsus
Şube Müdürü
12 Haziran 2012 17:52

çorumi yanlış bilgi veriyorsun. Okurken Formasyon vermeyen değil veren birkaç üniversite var. YÖK tarafından okurken formasyona izin verildiğinde 30-35 ünv. verildi diye hatırlıyorum bunlarında üçte birinde ilahiyat olsa formasyonlu mezun olacak sayısı 300-400 ü geçmez.

Aksini ispatlarsan kabul edebilirim ama hafızam beni yanıltmıyorsa verdiğiniz bilgi yanlış. zaten 1 kez izin verildi 3. ve 4. sınıflar başladı danıştay iptal ettiği için daha sonra izin verilmedi.

moritan
Daire Başkanı
12 Haziran 2012 19:12

2010-2011 yılında bünyesinde ilahiyat olan 20 üniversite formasyon vermiş.100'er kişi alsa bile 2000 kişi eder.650 kişi de mezun olarak bu sene formasyon aldı.Yaklaşık 3.000 civarı formasyonlu ilahiyatçı var şu an.

tekez
Şef
12 Haziran 2012 19:16

Symank o açık 4+4+4 çıkmadan önceydi...

Nerdeyse ilahiyat ve DİKAB açığı önümüzdeki yıllara da yayarsak 40000 civarı ki şimdi ki arkadaşlarımıza haksızlık olur doğru ama biz onlarla aynı şartlarda mücadele etmedik ki haksızlık olsun... 28 şubatı yaşayanlar bilir... Umarım empati yapabilirsin değil mi???

12 Haziran 2012 20:47

28 şubatı imam hatipli olupta bu zamana kadar yasamayan yoktur.Herkes bir dönem haksızlıga ugramıştır.Önemli olan haksızlığa ugradıktan sonra,güç senin eline gecinde baskalarının ugradı haksizlıkları ınsan görmüyor.4-4-4 cıkınca koparılan fırtınayı anlamak cok zor.Meb zaten resmi olarak 8 bin dikab ihtiyacının oldugunu mecliste acıkladı.Zaten okullarda mevcut olan dikabcılar var ihl ögretmenleri var ve kurumlar arası gecenler var.normal formasyonlu olarak atanmayı bekleyen sayısıda belli.hayal kurmaya gerek yok formasyonun yoksa al 75 üstü atan.bu cok kolay,bosa yorum yazmaktan daha kolay.

s.esra
Memur
12 Haziran 2012 22:26

benimde formasyonum yok neler olacak merakla bekliyorum ama bu arada şuda warki sınaw yaklaşıyor çözdüğünüz denemelerde kaç netiniz çıkıyor arkadaşlar

omer_56
Aday Memur
12 Haziran 2012 22:38

arkadaşlar gecen sene DİKAB 300 boş kontenjan var ortalıkta bu kadar formasyonlu varken nasıl boış kaliyo anlam vermiş değilim. bide bu sene ile gecen seneyi kıyaslamak çok yanlış olur. gecen sene 15 bin den fazla sınıf öğretmeni atandı bu sene çok az atamadan söz ediliyor. ihtiyaç yok çünkü. bu sene çok farklı ve branşlara hitap edecek bi düzenleme geldi. alım çok olacak inş. olmak zorun dada şuan formasyonlu

olanlar DİKAb bile yetmeyecek. hali hazırda 8 bin açık var dedidiği 4 4 4 ve ihl ler açılmadan önceydi. bide açıldıktan sonra ne kadar açık olacak bide bunu hesaplayın

tekez
Şef
12 Haziran 2012 22:40

Aşağıdaki yorumun b,r kısmı bana ait değil ama aynı şeyleri düşünüyorum ve herkesce de en mantıklı yorum kabul edildi eğitim fakültesi forumunda.. Gerçi ben biraz alaylı takıldım:)))

"Din branşları neredeyse tüm kadroların %25 'i(Zaten onların uçması değilmiydi bu sistemin amacı, hatırlarsanız okul öncesi çıktığındaki yapılan alımların sayısını bi de düşünün ikinci 4 yıldan sonra lise sona kadar verilmesi planlanan dini dersler artık siz hesaplayın çünkü ilahiyat mezunları camileri doldurdu artık bizi eğitime sokun daha sözde daha faydalı olalım dediler yeni kapılar istediler taban istedi hedef 2023 için onlarda verdi. Siyasi görüş gibi takılmayın gerçekleri yazdım adam tabanına hizmet ediyor kim gelse aynısı yapıyor zaten)"

omer_56
Aday Memur
12 Haziran 2012 22:51

hocam olacak inş. biraz sabır. rehber öğretmen ihtiyacını nasıl karşılandığını bilen var mı:)) buda bunun gibi:)) iddia ediyorum en az 7 8 bin alım olacak veya kurumlar arası geçişle birlikte 10 bin alım. olmak zorunda ortalıkta formasyon kayniyor curcunasını yapanlar neden kontenjanlar boş kaliyo açıklmasını yapamiyo bence boş kalan kontenjan bir iki değil yüzlerle ifade ediliyor.

tekez
Şef
12 Haziran 2012 22:55

Biraz açar mısın rehber öğretmen olayını?

Ben şöyle birşey tahmin ediyorum..

Şimdi formasyonsuz KPSS Eğitim bilimlerine girecek kişi sayısı da dahil bir kontenjan açılcak herkes alınacak o zaman herhalde doğru bir yaklaşım mı sizce???

Bu da formasyonlu+formasyonsuz 7-8 bin gibi rakam yapıyor tahminimceki herkesin ortak söylediği rakam bu her yerde

omer_56
Aday Memur
12 Haziran 2012 23:01

hocam rehberlik yetmeyince felsefe bölümünden aldılar hemde binlerce bunlarada hizmet içi eğitim kursunda belge verdiler. dikkat edin farklı bölümden aldılar ihtiyaca binayen. herkes bakanın 8 bin açık var açıklamasına bakiyoda neden her okula en az iki din öğretmeni bulundurmayı hedefliyoruz açıklmasını görmüyor

Toplam 158 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi