Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördek
14 Mayıs 2012 04:14  

Yasaklı
tayin nasıl yapılır? ne yapmamız gerekiyor?

arkadaşlar merhaba,

iski de inşaat mühendisi olarak (657 memur) çalışıyorum. tayin istiyorum izmire. daha kolay oldugunu bildiğim için belediye ya da izmirdeki su ve kanalizasyon idaresi (izsu) ya geçişimi istiyorum. bunun için neler yapmam gerekiyor? (torpil tabiikide istiyor ama onun haricinde neler yapmam gerekiyor?) ve ne kadar sürer bu tayin işlemleri? (tanıdığınız varsa örnek vermeniz açısından ne kadar sürer diyorum.) sonuçta değişken bir zaman söz konusu bu tayinde.

teşekkürler.

14 Mayıs 2012 09:46

lejyoner02
Kapalı

bahsettiğiniz konu galiba kurum değiştirerek gitme öncelikle gitmek istediğiniz kuruma orda çalışmak istediğinize dair bir dilekçe ile baş vurun ve dilekçenin içeriğinde şu an ki çalıştığınız kurumu ve ünvanınızı yazmayı unutmayın daha sonra başvurduğunuz kurum sizi çalıştığınız kurumdan talep edecek çalıştığınız kurum muafakatiyet verirse geçersiniz eğer adamanız varsa daha hızlı olur çünkü kurumlar personel kaybetmek istemezler

15 Mayıs 2012 01:51

victory32
Yasaklı

tanıdıgınız olarak ornek verebileceğiniz kimse var mı peki? senin ve diğer arkadaşların boyle tanıdıkları varsa bilgilerini paylaşırlarsa çok iyi olur

15 Mayıs 2012 07:31

eagle55
Kapalı

kardeş tayin torba yasadan sonra neredeyse imkansızlaştı. Hele hele de belediyelerden tayin çok çok zor. Hatta en zoru diyebilirim. PERSONEL KAYBETMEK İSTEMEZLER LAFI BELEDİYELER İÇİN BOŞ BİR LAF BELEDİYELER PERSONEL KAYBETMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPARLAR. ÇÜNKÜ GİDEN HER KADROLULUNUN YERİNE YENİ BİR 5393 LÜ GELİR KİMİNİN YEĞENİ KİMİNİ OĞLU... bUNUN SIRASINI BİE YAPIYORLAR. AYNI ÖZEL KALEMLİKLERDE OLDUĞU GİBİ. NASIL ÖZEL KALEM KESTİRME MEUR YAPMA YERİ OLDUYSA BURASI DA O DURUMA GELDİ BU 5393/49N2007 YILINDA KABUL EDEN BU HÜKÜMETE ALLAH NASIL BİLİYORSA ÖĞLE YAPSIN.KAMUNUN İÇİNE ETTİLER SAĞOLSUNLAR. BOŞ BİR TARTIŞMA ÇIKARDILAR KADROLU-SÖZLEŞMELİ YAZIKLAR OLSUN BUNLARA...

SON NOT KARDEŞ GİDECEĞİN YER İÇİN TORPİLİ AYARLA GERİSİ KOLAY İBB SENİ BAYILA BAYILA GÖNDERİR HİÇ MERAK ETME. HATTA GİTTİN DİYE SEVİNİCEK ÇOK KİŞİ VARRRRR..

18 Mayıs 2012 17:22

sakurek

Şöyle söyleyeyim 1 gün içerisinde biten tayinler biliyorum. X büyükşehir belediyesinden, büyükşehir e bağlı y ilçe belediyesine ;) Adamını bulursan her türlü yaparsın işini dostum müsterih ol.

20 Mayıs 2012 17:00

victory32
Yasaklı

adamını bulursan bencede hemen olucak bir iş ama nereden bulcaz orası bi muamma... istanbulda yaşamakta zor çok kosmopolit ve kirli bir havası var izmire alıştıktan sonra istanbul adama çok zor geliyor...

21 Mayıs 2012 08:41

sakurek

eagle55 e katılmıyorum. Belediyeler gerçekten personel kaybetmek istemiyorlar tabi önemli pozisyonda iseniz. Siz gitmek istediğiniz yerden başvurunuzu yapın kabul görürseniz çalıştığınız kuruma dilekçe yazılacak. Bakarsın verirler muvafakatı sorun çıkmaz. Denemekte fayda var. Tabi önce bi amirlerinle görüş bu konuyu

21 Ağustos 2013 13:20

arsec

slm iskiden tayin olunabilir mi acaba...memur olarak atandım daha işe başlamadım 1 yıldan sonra gitmeyi düşünüyorum ama ne yapmam gerekir bunun için?

Toplam 7 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..