Editörler : oto-danisman-expert
19 Mayıs 2012 01:07

malülen emeklilik yardımı ve oyak

ben 02.01.2012 tarihinde kalp ameliyatı oldum.(mitral kapak değişimi) 01.05.2012 tarihinde TSK.da görev yapamaz raporu verilerek emekliliğe sevk edildim. oyak malüllük yardımına başvuruda bulundum. bu yardımdan faydalanamassınız denildi oyak tarafından. nedenini sorduğumda şu an sivilde çalışabilirsiniz, geçirmiş olduğunuz ameliyat çalışmanızı etkileyecek bir rahatsızlık değil anlamında bir konuşma geçti oyaktaki görevliyle aramızda. bende yasal yollara başvurmak istiyorum bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşım varmı. özellikle öğrenmek istediğim mitral kapak değişiminin sonucu GATA'ya başvuruda bulunsam bedenen çalışamaz gibi bir rapor alma olasılığım nedir.çünkü böyle bir rapor getirirsen yardım alınabiliyor anladığım kadarıyla. benim rahatsızlığımın sonucu böyle bir rapor alabilirsem bu konuda uğraşacam yoksa uğraşmayacağım. birde bu almak istediğim ek raporu mahkeme kararı ile istendiğini yazılmış. ben as.şb.siden sevk alarak müracat etsem gataya bu raporu alamammı şimdiden teşekkür ederim...

19 Mayıs 2012 07:53

Oyak sizi maluliyet yardımı alıp alamayacağınızı tespit ettirmek için GATA'ya sevk edecektir. şu aşamada Mahkemeye başvurmanıza gerek yok. Ortada bir rapor yok maluliyet tespiti için. Sizin As. Şb' sinden sevk almanıza da gerek yok. rapor tarihiniz çok yeni önünüzde yaklaşık 7-8 aylık bir süreç var. Emekliliğiniz kesinleştiği zaman evraklarınızı oyak'a gittiğinde bu işlem için başvuruda bulunursunuz

murat5377
Aday Memur
22 Mayıs 2012 02:29

astsubay 1978 öncelikle teşekkür ederim ilginden dolayı. oyak'a birliğim tarafından gönderilen dosyamda rapor fotokopilerim vardı. onlarla işlem yapıldı ve 17.05.2012 tarihinde oyaktan cevap geldi. mektupta 205 sayılı kanunun 26.maddesine gerektirdiği şartları sağlamadığımdan malüleyit yardaımı yapılması mümkün değildir diye bir mektup geldi. GATA'ya sevk falan edilmedim. ben as.şb.sevk alarak falan GATA'ya gitsem benim rahatsızlığımın karşılığı çalışıp çalışamayacağımı gösterir bir ek rapor alabilirmiyim. OYAK'ı aradığımda ordaki yetkili mektup elime geçtikten itibaren 2 ay içerisinde yasal mercilere başvurabileceğimi söyledi...

22 Mayıs 2012 19:43

gncl

murat5377
Aday Memur
10 Haziran 2012 12:49

bu konu hakkında bilgisi olan yokmu konu güncel olup yorumlarını bekliyorum saygılar...

TAYFUN73
Aday Memur
02 Temmuz 2012 01:53

Arkadaşlar malülen emeklilik konusunda yardımcı olacak biri varmı acaba SGK da malüliyet kararı verildikten sonra ilişik kesmek ne kadar sürüyor malum 30 ağustosta derece kademe almak için yardımcı olacak bu süreci geçirmiş arkadaşlarla görüşmek isterim. çaldırırsa aramak görüşmek isterim. 05423002418

TAYFUN73
Aday Memur
03 Temmuz 2012 21:54

Güncel

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi