Editörler : swat3410
22 Mayıs 2012 17:07

Kurbağa adam Branşlı Personel Seçme Sınavı

Son Başvuru:15.06.2012(birim)

Alınacak Personel Sayısı: 20

Adaylarda Aranan Şartlar:

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli olmak,

Asaleti Tasdik edilmiş olmak,

Son başvuru tarihi itibariyle 34 yaşından gün almamış olmak,

Kıdeme etkili ceza almamış olmak,

Sağlık açısından dalışa elverişli olduğuna dair rapor alabilmek,

Zorunlu hizmet süresi bulunmamak,

Sınav ve testlere ait kıstaslar

300 mt serbert yüzme sitili(en fazla 7,30 dk)

30 mt mesafeyi en az 2 metre derinlikten tek nefeste kat etmek,

su altında en az 5 mt derinlikte aralarında 7 mt mesafe bulunan iki nesneyi tek nefeste çıkarmak,

maske tahliyesi işlemini yapmak(dalgıç maskesi)

50 mt kurbağalama yüzmek (en fazla 1,20 dk)

20 sn eller baş seviyesinde su yüzeyine ve zemine dik durabilmek (ayak çırparak)

3000 mt koşu (en fazla 12.40 dk)

40 şınav (2 dk)

50 mekik (3 dk)

8 barfiks ( serçe tekniği ile 2 dk)

Psiko-motor testlerini geçmek.

Hayırlı olsun :)

mibasson
Şef
22 Mayıs 2012 18:02

katılacak arkadaşlara başarılar dilerim, hayırlısı olsun.

2003'den beri bekliyordum bu arada yaşımız ilerledi tabi, 1977 doğumluyum. Acaba başvuru yaş şartında bir esneme olabilir mi?

Hector46
Aday Memur
22 Mayıs 2012 20:55

Sınavın ne zaman ve nerde yapılacağı belli mi acaba? Birde torpil olayı çok dönüyor mu?

nacress
Aday Memur
22 Mayıs 2012 21:24

yaşı esneteceklerini zannetmiyorum. 35 yaş bile şaşırttı beni. torpil oynarsa son aşamada oynar(psiko-motor testleri) zaten bedeni yeterlilik testlerini geçebilen çok fazla arkadaş olmayacaktır. bu testleri askeriye sat girişinde kullanıyor. birebir aynı diyebilirim. süreler biraz daha düşük sadece. orada bile çok fazla kişi geçemiyor testleri. o yüzden kolay gelsin diyorum :)

Hector46
Aday Memur
22 Mayıs 2012 21:33

nacress kardeşim birde bu zorunlu hizmet süresi bulunmamak nedir acaba bir bilgin var mı? şarkta olanları mı kastediyor acaba?

nacress
Aday Memur
22 Mayıs 2012 21:35

yok çevik kuvvet gibi 3 yıl çalışma zorunluluğu gibi durumlar.

nacress
Aday Memur
22 Mayıs 2012 21:41

bu arada ilk önce elektronik ortamda bir sınav yapılacak. orada ilk eleme yapılacak. daha sonra bedeni yeterlilik, en son sözlü psikolojik mülakatlar. zorlu bir süreç. ama sonunda tazminat var. :)

Armet78
Aday Memur
23 Mayıs 2012 01:40

34 yaşından gün almamış olmak gerekiyor 15/06/2012 tarihi itibariyle.

zienog
Şef
23 Mayıs 2012 06:19

ben anlamam ama yüzmeyi bilen dalış sertifikası falan eneyimli olan hemen girsin.. yeriniz sağlam olur dalış tazminatı alırsınız. o şubeden o şubeye gezmezsiniz. keşke yetenegim olsaydı girseydim ama yüzerken kendimi anca idare edebiliyorum.

nacress
Aday Memur
23 Mayıs 2012 14:05

isterse çok deneyimli dalgıç olsun. bedeni yeterlilik testleri çok zor. özel harekattan daha zor. bununla birlikte ilk önce bir sınav elemesi var. başvuracak arkadaşlar zorlu bir sürece hazırlıklı olsun.

sal_tuk
Aday Memur
23 Mayıs 2012 22:41

nacress

kardeş gelen yazıda yazıyormu 20 kişi alınacağı çok başvuru olur gerçekten zor olacağa benziyor tazminatı ne kadar acaba

23 Mayıs 2012 22:52

evet gelen yazıda 20 kişi alınacak diyor

sınav çok zor olacağa benziyor en son 2003 yılında yapılmış ki o zaman tazminat olayı yoktu yani para alınmıyordu o zamanlarda bili 1000 den fazla adam girmiş sınava hayırlı uğurlu olsun kazanacak arkadaşlara benm tahminim en az 10000 başvuru çünkü işin içinde para var yüzme bilinde bilmeyende girecek

saygılar...

23 Mayıs 2012 23:29

ne oldu ya bu millite kimse ses çıkarmıyor galiba kimsenin ilgisini çekmemiş 20 kişi alınacak diye mi acaba ?

23 Mayıs 2012 23:39

iyi geceler bu psikomotor test hakkında biraz bilgi verebilirmisinz acaba ?

birde sınav çok zor dediniz asıl önemli olan nedir yani yüzmede tam puan alan biraz daha mı şanşlı sınava başvuranların çoğu yüzmeyi geçemiyormuş dediler öle bir şey varmı birde sizin önereceğiniz bir şey varmı yanı daha çok hangisine ağırlık verelim yüzmeye mi karaya mı ?

ilginiz için şimdiden tşk ederim

Hector46
Aday Memur
24 Mayıs 2012 00:05

Arkadaşlar polnet ortamında yazıyı bulamadım. Eğitim daire başkanlığını aradım bizede yeni bildirildi şuan düzenlemeler yapılıyor dediler. Bu yazıyı gören arkadaşlar nerde gördüler acaba?

sal_tuk
Aday Memur
24 Mayıs 2012 07:49

kurbağa adam, olay yeri, kriminal, havacılık ve yer değiştirme branşı son zamanlardada amma branş sınavı ilanı verildi haaa:)

nacress
Aday Memur
24 Mayıs 2012 16:58

arkadaşlar yazı tüm il emniyet müdürlüklerine gönderildi. ebys ile aynı gün eğitim şube dağıtımı yapmış olması gerek. yazıyı almayan arkadaşlar kendi birim idari bürolarına cavap alamazlarlasa eğitim şubelerine başvursunlar. başvurunun fazla olacağını söyleyen arkadaşlar haklısınız. çok fazla başvuru olabilir. ama koruma daire başkanlığı bunun düşünerek, ilk önce polnet ortamında bir yazılı sınav yapacak, orada büyük bir oranda eleme olacaktır. bedeni yeterlilik sınavına girecek sayı bellidir. bu 300-500 arasında değişebilir bence. daha sonra bedeni yeteliliği geçen 100-150 kişi psiko-motor testlere sokulacak. sonuç olarak en yüksek puanı alan 20 kişi balık adam olacak.

psiko-motor testleri çok sayıda sorudan oluşan testlerdir. psikolojik analiz sonuçları verir. zaten bu aşamaya kadar gelmişseniz ve psikolojiniz sağlamsa çokta sorun olmaz.

tazminat konusunda sanırım aylık 850-900 arası olması gerek.

bedeni yeterlilikte sudaki hareketler zor, çalışacak arkadaşlar hergün yüzsün ve havuz dalışı yapsın. çok geç ama, belki bir faydası olur.

24 Mayıs 2012 17:43

nacress kardeşim sınav ne zaman olacak bilgin varmı...

bir de polnet ortamında çok kişi elenecek diyorsun ama ben öle düşünmüyorum sonuçta polnet ortamında senin yanındaki insanlardan faydalanabilirsin....

silifkeli33940
Aday Memur
24 Mayıs 2012 20:00

elamunaleykum arkadaşlar. Bende bu sınava talibim kısmetse inşallah. Başvurumu yaptım. 20 personel almaları şanssızlık. Arkadaşların dediği gibi 10000 kişi kadar katılım olacaktır ama bunların 7/8 bini kuru kalabalık olacağını tahmin ediyorum. Malum Emniyetin stresinden kurtulmak icin bi hava değişikliği olması niyetiyle basvuru yapacak arkadaşta cok olacaktır. Ben 3 yıldızlı dalgıcım su ile ilgili sınavlarda sıkıntı cekeceğimi sanmıyorum hepsini gecmesine gecerim.Beni asıl düşündüren kara elemeleri özelliklede barfiks konusu zorlama ile 4 tae zor cekiyorum. Bi de 30 tane anca şınav ekebiliyorum. Koşu icinde elimden bi şey gelmiyor. Antrenmanlara başladım ama insallah gecerim. Acaba bu bedeni yeterlilik sınavlarının hepsini aynı gün iccrisinde mi yaptıracaklar ? Bi bilgisi olan arkadas varmı? Ayrıca yaz kış zıpkınlı dalış yapıyorum insallah faydasını görürüm. Bi de akıllı sınıflarda yaacakları sınawlarda ne gibi sorular sorulacak bilgisi olan arkadas var mı ? Cukurova taraflarından sınawa müracaat eden arkadaş varsa özelden mesaj atsınlar tel numaralarınıda fikir alış verişinde bulunalım. Şimdiden kısmeti olan arkadaşlara başarılar diliyorum...

25 Mayıs 2012 08:14

güncell

Hector46
Aday Memur
25 Mayıs 2012 12:44

GÜNCEL

Toplam 199 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi