Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördekvatandaş-27
18 Haziran 2012 12:56  

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

Bir inşaat mühendisi için bu kurum ne anlama geliyor? Daha önce bu kurumu duyan bilen arkadaşlar; yorumlarınızı, bildiklerinizi paylaşalım..

18 Haziran 2012 13:04

kurtcebe

sağlık bakanlığı

18 Haziran 2012 14:28

terapalas

kardeş eski sağlık bakalnlığı 2 ye ayrıldı.. denetim ve acil servis il sağlık müdürlüğüne diğer hastaneler felan filan hepsi kamu hastanelerine bağlandı.. bir fark yokk..eski sağlık işte..iyi yer ben olsam hemen gecerdim bayındırlıktan sağlık kurumuna..

18 Haziran 2012 15:10

akin9823

52 TANE INSAATCI ALMIS..BIZI DOKTORMU YAPACAKLAR NE :)

18 Haziran 2012 17:44

denizci11

sağlık bakanlığı arakdaşın dediği gibi.

geçen atamada atandım ben sağlık bakanlığına. maaş olarak bir çok kurumdan iyidir. maaş + döner sermaye alınır. doktorların hakimiyetinde olduğundan sağlık bakanlığı mühendisler her işi anlar mantığıyla her nevi teknik iş yapabilirler. Yerine göre muhakkak değişebilir. mimarlar mühendislere göre daha rahat bence. aynı şekilde il sağlık müdürlüğünde görevliler hastanelere göre daha rahat bir ortamdalar. ( ben de il sağlık müdürlüğünde mimarım) çok iş yükü olmayan bir kurumdur. BENCE rahattır ama bayındırılıkdaki gibi iş yapmanıza imkan yoktur. çok kendinizi geliştirmemeyi kafanıza takmayacaksanız iyi, yok dediğim olsun, iş öğrenip kendimi geliştireyim, herkes ne dediğimi anlasın derseniz düşünmeyin.

umarım yararlı olmuştur.

18 Haziran 2012 18:01

inşaat-müh

denizci11 ın dediği sebeplerden ötürü en son tercihim olacak bu kurum..mühendsilik kurumu değil maalesef..ufak tefek işler olur yapılan işler..

18 Haziran 2012 18:15

denizci11

mesleki tatmin istiyorsanız acizane gördüklerim ve duyduklarım :

inşaat mühendisi : DSİ ( ilk tercih )- Karayolları-bayındırılık

harita mühendisi : karayolları ( ilk tercih ) - DSİ- bayındırılık

mimar : Vakıflar-kültür-bayındırılık

il özel idareleri, belediyeler, il afet, üniversiteler bu kurumlara göre daha sonra tercih edilmesi gereken yerler olmalı.

bu üçü ile ilgili bilgim olduğundan kesin olarak yazabilirim ama diğer mühendislikler için fikrim yok.

19 Haziran 2012 10:18

shadow83
Yasaklı

@denizci11 bilgiler için teşekkürler

birde maaş + döner ücretlerinden ve varsa başka ek ödemelerden bahsedebilirmisin.. ??

19 Haziran 2012 10:35

harbi-06

SAĞLIK BAKANLIĞI 3 KURUMA AYRILDI. AMAÇ KURUMSALLAŞMAK.

ÖRNEK: ORMAN VE SU İŞLERİNE BAĞLI ORMAN GENEL ÜMD. VE DSİ GİBİ.

SAĞLIK BAKANLIĞIDA

KAMU HASTANELER KURUMU

HALK SAĞLIĞI KURUMU

SAĞLIK BAKANLIĞI DİYE 3 KURUM OLDU.

19 Haziran 2012 10:50

gnc85

arkadaslar merhaba,

kamu hastaneler kurumuna atanırsak çalışma yerimiz hastaneler mi olur yoksa sağlık bakanlığının merkez binası mı?

19 Haziran 2012 11:11

mesa73

hastanede çalışırsın.

19 Haziran 2012 11:46

mHnDsmemur

kamu hastanelerinde çalışan ya da bilgisi olan var mı?

makine müh. , maaş ve çalışma koşulları..

19 Haziran 2012 12:00

eyvaz46

Elektronik müh. hastahanede ne iş yapar? Bi zahmet yardım...

19 Haziran 2012 17:10

art-ksk

yeni açılan bi kurum sanırım.döner sermaye alıyormu bilmiyorum.

19 Haziran 2012 17:38

jadee_4

kamu hastanelerine atanacaklar kamu hastanelerinde de çalışabilirsiniz hastaneye de verebilirler. hastanelerde herkes mühendistir. özellikle de doktorlar.döner sermayesi var. araziye çıkarsan arazi tazminatı alırsın.

19 Haziran 2012 19:10

EeeeFeeeE

saglık bakanlıgındaki son oluşum ile hastaneleri ayırdılar , KAMU hastaneleri kurumu kurulmuş oldu . atancak kişiler adındanda anlasılacagı gibi hastanelerde görev yapacak..

Saglık bakanlıgına baglı bir kuruluş oldugu için döner kaçınılmaz :)

Ne kadar alınır orasını bilemeyecegim

19 Haziran 2012 19:56

zaratushtra

denizci11 bize mühendis maaşları hakkinda bilgi verebilirmisin ?

20 Haziran 2012 10:26

centennial

bu kuruma elektrik mühendisi olarak girsek, ilçelerde mi çalışırız yoksa il merkezinde mi? yardımcı olabilirseniz mutluluk duyarım...

20 Haziran 2012 11:03

musti-tul

lojmanları var mı kamu hastanelerinin dünden beri arıyorum ama hiç bi şey bilen yok anlamadım gitti..

20 Haziran 2012 11:40

lastmohikan80

arkdaslar öncelikle 663 sayılı khk'yi okumkata yarar var.

benim anladığım kadarıyla kamu hastaneleri birliği, kamu hastaneleri kurumunun taşrası olacak gibi(http://www.medimagazin.com.tr/medimagazin/tr-kamu-hastane-birliklerine-az-kaldi-676-589-11723.html). Bu konu hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.

663 sayılı KHK http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/11/20111102M1-3.htm

20 Haziran 2012 11:52

jadee_4

lojman filan yok zaten yeni bir oluşum. kamu hastanelerine atanan kişiler kamu hastaneleri merkez binasında da çalışabilir (büyük şehirler için) hastanelere de verilebilir.

Toplam 73 mesaj