Editörler : Pangaea

hector.luke
Aday Memur
27 Haziran 2012 15:30

antiochian kardeşim,

Kesinlikle moralini bozmak istemem ama Aydın gelmez.

p.i.r.a.y.e
Memur
27 Haziran 2012 16:39

antiochian bence o puana kesin gelir şimdiden hayırlı olsun da neden o kurum karayolları dsi falan değil

antiochian
Kapalı
27 Haziran 2012 16:48

ben dogdugumdan berı izmirde yasıyorum en uzak gıdebilecegım yer aydın aslında iyi kurumlar var ama ben sehir olarak bakıyorum :) aslında yanlıs yapıyorum da siz hangi il p.i.r.a.y.e

hector.luke
Aday Memur
27 Haziran 2012 19:05

87.5 puanla Aydın (Kamu Hastaneleri Kurumu) 15.tercihim.

erend
Şube Müdürü
27 Haziran 2012 21:12

Merhaba, ben de ilk kez bu yıl gireceğim. Hastaneler ve üniversiteler için eğitim var mı? Daha doğrusu eğitimin olmadığı alan var mı? Mesleki açıdan kendime çok güvenemiyorum da onun için soruyorum.

egelieem
Memur
28 Haziran 2012 23:48

@antochian rahat ol, aydın khk gelir sana.

hector.luke ise ilk 14 tercihinden birine atanır nasıl olsa.

silentboy
Genel Müdür
29 Haziran 2012 01:56

silver1912'den alıntı:

"Küçümsemek için demiyorum ama kıytırık bi sağlık memuru, röntgen teknisyeni bile size kafa tutup, emrivaki konuşur. Doktorların gözünde hizmetliden bir farkınız olmaz , hergün bol bol fırça yersiniz. Bu fırçalar zamanla kişisel hakaret boyutuna ulaşır."

değil başhekim kralı gelsin hakaret ederse ümüğüne yapışırım orada pert ederim adamı.

zaten hastanede görev yapan arkadaşların forumdaki yazışmalarında böylesine bir sıkıntıdan bahseden olmadı.

herkes işini iyi yapmalı bu konuda sıkıntı olursa başhekim uyarırsa falan eyvallah.

ama durduk yere sataşan olursa ezilmek yok. kafayı yapıştırırım abi.

---

neler oluyor bana:S offf offff

hector.luke
Aday Memur
29 Haziran 2012 07:33

silentboy, takma bunları kafaya. Malum, tercihlerin alındığı bir dönemdeyiz. Çeşitli karalamalarla ve "benden daha yüksek puanlıları etkileyebilir miyim" düşüncesiyle sinekten yağ çıkarmaya çalışıyor bazı şahıslar.

Her tercih döneminde oluyor ne hikmetse!

EÜAŞ'ı yazma; atama çok zor (dayın varsa)

Kamu Hastanalerini yazma; Doktorlar döver seni

Üniversiteleri yazma; öğretim görevlilerin çiftliğidir, ezilirsin

Belediyeleri yazma; ameleler emir verir

DSİ yazma; sözleşme var 5 yıllık,

Sakın yazmayın, kimse yazmasın.

Hiçkimse yazmazsa o akıllılara fırsat doğar.

mikail19
Şef
29 Haziran 2012 08:12

arkadaşlar kendi gözlemimi anlatıyorum

3 ay evvel bir raharsızlığım sebebiyle ankarada bir devlet hastanesinde yattım

orada dikkatimi çeken birşey vardı

hastanede bağzı tadilatlar oluyordu

tefrişler yapılıyordu

bunlarla kravatlı ceketli biri ilgilenmeye çalışıyordu

kim bu diye sorduğumda hastane mühendisi dediler

ama durumu zordu

neden derseniz

hizmetliye şu bankoyu al depoya koy dese

aman mühendis bey o banko depoya gitmez

vay ben götüremem

şu montajı bugün bitirin dese

valla bi sürü işimiz var

cevapları alıyordu

gelip geçen doktorlar hemşireler

daha bitmedimi bu iş , ortalık toz duman...bey diye söyleniyordu adama

yani hizmetlisi, hemşiresi, doktoru, amirin ağız kokusunu çekmek zorunda kalıyordu.

sadece bir gözlem.

kablosuzAg
Şef
29 Haziran 2012 09:12

her ısın zorlugu var ama benım ozel sektorde yasadıgım sıkıntıların yanında bunlar bana komık gelıyo.sabah 5.45 te kalkıyorum aksam eve gıttgımınde 8-8.30 oluyo saat.pazar gunlerıde calıstıgım oluyo.hele bıde beton dokumu varsa ızle sen rezıllıgı.annem hafta ıcı soruyo pazar gunu pıknıge gıdelımmı dıye benden tık yok.ben bıle bılmıyorum kı calıscam mı calısmıcam mı ıs olcak mı pazar gunu.bu sadece ısın sosyal boyutu calısma kosulları muhattap olunan kısı profılını patronları hıc anlatmasam daha ıyı.sırf hafta sonu tatıl oldugu ıcın bıle tercıh edılebılır kamu bence..

mikail19
Şef
29 Haziran 2012 09:30

kablosuzAg kardeşim söylediklerinin doğru tarafı var

ama şunuda düşün

kamuda bina yapılmıyormu

bu yapılan binalara beton dökülmüyormu

mütahitler genellikle beton dökümünü hafta sonuna ayarlamıyorlarmı

ve kamuda yapılan binalarda kontrol beton dökümünü kontrol etmek zorunda değilmi

ve son olarakta özelde yapılan bir yanlış imalatta en fazla işinden olursun ama kamuda gözünden kaçan bir yanlış imalatta sayıştaycılar tarafından süründürülürsün

kablosuzAg
Şef
29 Haziran 2012 11:27

mikail19 kardes konusurken bı an kamuyla ozel sektor arasında fark yokmu acaba deyıverıyodum :)

pekı kamuda bayramdakıler bayramda da calısıyomu ;)

01 Temmuz 2012 15:12

ne olursa olsun özelden 10 kat daha iyidir fakat belirsizlik olması ne iş yapılacağnın belli olmaması tam bir muamma ama yazdık dur bakalım

mesa73
Memur
02 Temmuz 2012 08:20

mikail19 aynen öyle...

mim-arch
Aday Memur
06 Temmuz 2012 17:20

çok kötülemişsiniz bu kurumu ben yerleştirildim...başkaları var mı yerleşen....

mak.mühss
Aday Memur
06 Temmuz 2012 18:41

mimarch bende istanbula yerleştim ama çok kararsızım nerede çalışacağımız maaş hiç bişe belli değil sen nereye atandın

06 Temmuz 2012 18:57

eskişehiri kazananlar kimler, durum hakkında en iyisi evrak işlerine gittiğinde öğrenmek gibi, herkez birşeyler soyluyor

world2771
Aday Memur
06 Temmuz 2012 20:59

arkadaşlar şu kamu hastaneleri hakkında biri bilği verirse çok iyi olur....

altinigne
Memur
06 Temmuz 2012 21:06

bende bursayı kazanmadım. 4611 'im. burayı kazanan başka 4611 olur, bursaya giren diğer 2 kişi olur, yada bursaya gelen 4639 lar olur varsa sesimi duyan bir görüşelim bearber hareket edelim.

madmax101
Şef
07 Temmuz 2012 00:49

bende diyarbakıra, kurum gerçekten çok kötülenmiş, asıl işin aslını işe başlayınca öğreneceğiz, burada yazılanlar doğru olabilir bişey dediğim yok ama göreceğiz işte...

Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi