Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : equilıbrium
20 Haziran 2012 13:55

tskyatesekkurederim

artık kurumlar arasında maaş farkı kalmadı yeni başlayacak memurlar için. yerinizde olsam iş yükü az parasal sorumluluğu olmayan kurumları secmek isterdim.

20 Haziran 2012 13:55

halil_bulut10

VHKİ-Bilgisayar İşletmeni-Memur ünvanları Tüm kurumlarda aynı maaşı ve ek ödemeyi alırr.Sosyal haklarda ve fazla çalıpşçma ücretlerinde farklılıklar vardır.

nüfus müdürlükleri

tapu müdürlükleri

malmüdürlükleri

çalışanlar aynı ücretleri alırlar.

SGK da Ünvanların ek ödeme oranı yeni başlayanda 95 puan 85 puana indi maaş genel idaredeki memurlar iile aynı oldu.istanbul ankara izmir antep kocaeli gibi büyükşehir SGK larda çalışmak gerçekten zor ve işlem yükü fazla bunun yanında Maliye Bakanlığının istanbul nezdinde servis ve saymanlık nezdinde yemek olanakları var.SGK nın da var.

Belediyeler= Mahhalli idareler.Siyasi becerileri olmayan personeller ve atandıktan sonra yer değiştirmek isteyenler için çok sıkıntılı yerler.Özel idareler de yine aynı.Birçok sözleşmeli personeli de beraberinde çalıştıran bu kurumlarda yemek ücreti ve servis atanmış olduğun ilin ilözel idaresinden geçen ve valinin izin verdiği oranlarda.Bence ne bulaşın nede yazın .

Maliye Bakanlığını 30 da otuz tercih eder ve gönül rahatlığı ile sonucu beklerdim.bu kurum gerçekten son 6 yıldır çok güzel oldu.üstadlık anlayışı uzmanlık ile kariyer planlaması ve eğitim seviyesi yükseldi.kurumun insan ilişkileri dahi çok güzel.diğer kurumlarda kavga dalaşmayla burada ise anlaşmayla işler çözülür.ve her zaman kariyer yolunuz açık

allah yardımcınız olsun der inşaallah maliye bakanlığı personeli olursunuz tavsiyelerimi şiddetle sunnarım...

allah yar ve yardımcınız olsun

20 Haziran 2012 13:58

pınarımmmm

teşekkürler halilbulut. ancak tekrar sormak istiyorum. 77,287 için maliye yüksek değil mi?

20 Haziran 2012 14:12

pınarımmmm

yardım edin lütfen

20 Haziran 2012 14:16

gorkem_nalbant

pınbar biraz yüksek..ama bir kaç tercihinde maliyeye yer veebilirsin

20 Haziran 2012 14:19

pınarımmmm

tşk.ederim gorkem_nalbant. özele gelir misin?

20 Haziran 2012 14:26

yg35

Arkadaşlar buradaki ezber bilgilere göre tercih yapmayın bence.Bulunduğunuz ildeki maliye ve sgk ya gidin, çalışanlarla konuşun.

Maliyenin yılbaşından sonra memur maaşlarındaki mesaileri kaldıralacak ve yerine başka birşey gelmesinin zor olduğu söyleniyor.Yükselme sınavından bahseden arkadaşa da şunu söyleyeyim.Dün konuştuğum memurlar son yapılan sınavda soruların çok zor ve ekstrem olmasından dolayı başarı oranının %8 olduğunu söylediler.Bilgili ve tecrübeli memurların bu sınava girdiğini düşünürseniz bu düşük bir oran.

SGK da ise nispeten daha rahat bir ortam olduğu kanısına vardım.Maaş olarak çok fazla bir fark yok.Hatta yılbaşından sonra maliyenin üzerinde yer alacak gibi.

Ben de en başta maliye düşünenlerdendim ama şimdi üniversite,sgk,maliye sıralamasına döndüm.

20 Haziran 2012 14:50

halil_bulut10

Maliye Bakanlığı fazla mesailer yılsonunda bitiyor ama 666 khk de 5 katından olmak üzere ek 13.madde de buna müsade verildi.sadece sırada bir bürokratik işlem olup yılşbaşında onayı alınarak devam eder.arakadşın dediği gibi mal müdürlüklerine gideerek mmaliye bakanlığının çalışanlarına sorup bilgi alabilirsiiniz.

20 Haziran 2012 19:59

pınarımmmm

iç işleri kars mı sgk batman mı?

20 Haziran 2012 20:21

pınarımmmm

cevap yok mu yaa arkadaşlar yardım edin iç işleri kars mı? sgk batman mı?

20 Haziran 2012 23:53

yg35

pınarımmmm nerelisin?

21 Haziran 2012 00:01

pınarımmmm

mersin

21 Haziran 2012 08:34

aduket063

halil bulutun 1.sayfada yazdığı bilgiler, doğru değildir...maliye memuruna 3.yılın sonunda kariyer sınavı imkanı sunmaz, sunsa bile muhasebe uzman yrd. diye bir kadro yok...maliyede yani defterdarlık ve malmüdürlüklerinde kurum içinde uzman olmak ,benim kişisel görüşümdür, diye bir şey artık çok zordur,yönetmelik daha yayınlanmadı ama taslaklarda artık uzmanların sadece a grubunda alınacağı vardı,,,

21 Haziran 2012 09:08

halil_bulut10

arkadaşım mesleğea adım atacak bireyleri yanıltma şuanda sayılara 1200 civarında olan defterdarlık uzamanlarının %20 a grubu sınavla aldı diğerlerini ise meslek içi denetmenlerinde aynı.kurum içi sınavda başarılı olamadıysan bunu bir mesele yapıp yanıltma .merkez maliye uzmanlarının dahi bir kısmı yine meslek içi sınavla aldı.ve ayrıca şuanda maliye müfettişi olan GİB denetmenlerin %50 meslek içi sınavla katıldı.GİB vergi uzmanlarının %50 si meslek i,çi sınavla .internetten geçmiş sınavlardan memurlar nette bnları bulabilirsin.eski Hesap Uzmanları genelde yönetici olmaktadır.defterdar vs.onun için olabileceğiniz en iyi kariyer mdr yrdmcısı müdürdür.memur olarak başlarsanız dersen tamam bunu anlarım.ama parelel ve eşdeğer kadrolarda uzman,denetmen olabilirsiniz olamazsınız dersen burada yanıltıcı bilgi verirsin.yönetmelik konusunda on kere hazırlandı on kere değiştirildi amaç gerçekten eşdeğer ve demokratik bir meslek memurluğu yapabilmektir.Hadi ekici ve gurubundan olan hesap uzmanları ve kontrolörlerden se de anlam verebilirim çünkü onlar içinde mesleklerinin anlamı yitirildi gibi gözüküyor yada arpalıkları elinden alındı.ama unutma bağımsız bir denetim mekaizması ve tek elden yürütülmesi şarttı.

21 Haziran 2012 09:24

halil_bulut10

Gönül rahatlığıyla maliye bakanlığı ,memur ünvanını yazın.kurum kapanır muhasebe yetkililerini kurumlara gönderseler dahi kurum içerisinde GİB'e yatay geçiş yaptırılıp ,yine iyi bir yerde iyi çalışma olanakları bulursunuz.Diğer kurumlar geçen yıl sayıştay denetimine açıldı ve ilk sınavlarını verdi.birçok kurum bir çok hatayı yaptı ve farkına vardı.artık kurumlarda muhasebe yetkilileri çalışmaya başlarlarsa ve mal müdürlükllerindeki muhesebe yetkilileri müdür ,müdür yardımcıları kurumlarda ki yerlerini alırlarsa bir çok taş yerine oturur.sistemler oracle orantılı ve gerçekten en hızlı sunum yapan kurumlardan biri.ve birçok konu sisteme yüklenilmiş durumda.

rahat ve güzel bir melek memurluğu yapmak istiyorsanız maliye bakanlığı size en güzel çalışma ortamını sunar.şef uzman tartışmasına katılmadan işinizi de yaparsanız sizden rahatı olmaz.hepinize başarılar.

21 Haziran 2012 11:02

cihan135

pekı sıce memlektınızdekı sgk mı yakın cewrdekı malıyemı?hafta sonları yıne memlketıme gıdıerım dıorum?

21 Haziran 2012 11:46

aduket063

sayın halil bulut kimseyi yanıltma gibi bir derdim yok, sadece 1.sayfada yazdığınız;

"bunun haricinde kurum 3 yıl fiili hizmet yılında bulunanalara kariyer sınıflarına geçebilmek için sınav açmakta olup Muhasebe Uzman Yrd. olabilmektedirller."

ibarenin doğru olmadığını belirtmek istedim, siz maliye çalışanı iseniz yukarıdaki cümlenin doğru olmadığını bilirsiniz, kurum 3 yıl fiili hizmet yılında bulunanlara kariyer sınıflarına geçebilmek için sınav açmaz, her 3 yılını dolduran kariyer sınavına girer diyerek insanları beklenti içerisine sokmak doğru değildir, ayrıca orada son 3 yıl sicilin notunun olumlu olması gerektiği vurgulanmıştır, son değişiklik ile burada disiplin cezası almama kuralı olabilir, ayrıca kurum içinde kimse uzman yrd.olmaz, uzman olur...gider biriminde milli emlak 1 kere 2006 da, muhasebe ise 3 defa uzmanlık sınavı açmışrır ve ben bu suınavların hiç birisine girmedim....

21 Haziran 2012 11:49

aduket063

ayrıca değinizden kurum gib başkanlığıdır ve alımı yapılacak personel gib değil, malmüdürlüklerinde çalışacaktır... maliye bakanlığı tercih kapsamında bulunan çoğu kurumdan iyidir, ona diyecek birşeyim yok,personel sadece aldığı ücret konusunda sıkıntılıdır...

21 Haziran 2012 13:49

mk47

pınar yerinde olsam ben batman sgk yazardım... Sgk yoğun ve stresli bir kurum fakat batman o kadar yoğun bir yer değil diğer şehirlerle karşılaştırdığında birde il karşılaştırmasında batmanda büyükşehir havası var... inanınki herşey iş değil beklentileriniz çok önemli sadece kurum bazlı değerlendirme yapmayın iyi bir kurum deyip ufak bir şehire gidip orda aradığını bulamayıp hayatı kendilerine işkence yapan çok kişi var örneğin ben :)) ufak bir şehirde yapamıyacaksan karsı yazma...

21 Haziran 2012 14:47

pınarımmmm

tşk.ler mk47 :) tavsiyelerini dikkate alacağım.

Toplam 43 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon