Editörler : E.Kayı Han
23 Haziran 2012 18:37

Suriye Basınında Düşürülen Uçak

İnternette dolaşırken ilginç bir site gördüm. Adamlar site kurmuş hem de Türkçe, hayret ettim.

Düşürülen uçakla ilgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

http://www.sana.sy/tur/236/2012/06/23/427110.htm

marjinal A2
Yasaklı
23 Haziran 2012 18:43

olay verınde ıkı uçak olduğu

bırısının vurulduğu diğerının gerı döndüğü türkıye den yasayan görgü şahıtlerı tarafından doğrulandığı gıbı yunan basınıda rum radarlarında durumun kayıtlı olduğun yazılarında belırtıyor

iskambilistanbul
Genel Müdür
23 Haziran 2012 18:53

olay açık hava sahasına girilmiş kim suçlu şimdi ?

marjinal A2
Yasaklı
23 Haziran 2012 19:06

surıye sahılınden 1 kılometre acıkta seyır eden ıkı savaş uçagından bırı ucak savar atısıyla vuruluyor

vurulduktan sonra sahılden 9 kılometre açılan uçak denıze düşüyor

dıger uçak hafıf hasarlı olarak geri dönüyor

hükümet mılleti gece saat 12 ye kadar oyalıyor ki uyusunlar dıye beklıyor

saat 12 ye doğru düştü mü düşürüldü mü seklınde muallakta bırakılan konu acıklığa kavusuyor

aslında o anda belli düşürüldüğü çünkü düşen uçağa eşlik eden başka bır uçak daha var

böyle yalancı ve ıkı yüzlü bir hükümetle 10 seneden berı yönetılmiş olmak ınsana ACI VERIYOR

bayındırbey
Yasaklı
23 Haziran 2012 19:10

http://video.milliyet.com.tr/video-izle/Ilginc-Turkiye-Suriye-analizi--fnlKfSFqplko.html

izlemenizi tavsiye ederim.

dejavu_yg
Şef
23 Haziran 2012 19:22

bayındırbey,

videoyu izledim, ağzım açık kaldı desem yalan olmazdı.

marjinal A2
Yasaklı
23 Haziran 2012 19:24

video yu bende bizledim

türk halkının aylardır söylediği

sıyası partılerın aylardır dıkkat çektiği tehlıkeler

amerıka yı yenıden kesfetmeye gerek yok

hepsı aşina olduğumuz konular

ama derlı toplu olunca daha bır anlasılır oluyor tabı kı

Enter SİNATRA2
Yasaklı
23 Haziran 2012 19:28

Suriye kesinlikle haklı.

23 Haziran 2012 19:46

suriye haklı diyen çok bilmiş ve muhtemelen türkiye düşmanı şahıs(tece diyen güruhtan olduğunu düşünüyorum). bu f-4 silahı olmayan bir uçak. ikinci bir uçaktan söz ediliyor, bizimkiler ise yanlız uçtuğunu söylüyor. hiç düşündünmü, üçüncü bir ülkenin silahlı uçağı(muhtemelen israil) bizim bu silahsız uçağı arkadan taciz edip suriye hava sahasını ihlal etmesine sebep vermiş olamazmı. ki ihlal edilen hava sahası 1 km bu üçakların 2300 km hızla gittiğini düşünürsek anlık bir olay. ikinci bir uçağın varlığı bu şüpheyi akla getiriyor zorla suriyeyle savaştırılmaya çalışılıyoruz. ben bizimkilerin gidin suriye hava sahasını ihlal edip taciz edin suriyelileri diyeceğine ihtimal vermiyorum. ortada çok büyük bir oyun döndüğü kesin

alkadraz_40
Yasaklı
23 Haziran 2012 20:01

bu konu aylardır belli ve savaş olacak arkadaş kim ne derse desin,

bu savaş ÇIKACAKKKK....

bu anlamamak için saf olmak lazım...

"KALEM"
Müsteşar Yardımcısı
23 Haziran 2012 22:21

İşin aslını yani bir uçak mı yoksa iki uçak mı olduğunu hava kuvvetleri komutanlığı biliyordur. bence daha fazla bilgi kirliliğine fırsat vermeden doğrusunu açıklamalılar.

Ayrıca bu uçak kendi kafasına göre mi takılıyormuş da bunun orada ne yaptığını, nerede ve nasıl vurulduğunu bilen yok.

Bence bütün bilgilere Hava Kuvvetleri Komutanlığı sahiptir. en kısa zamanda ayrıntılar açıklanmalı.

Suriye haklı, bu uçağın orada ne işi var diyenleri de anlamıyorum. Nihayetinde bu bir keşif uçağıymış. Elbette bir takım görevler için oralarda bulunabilir.

Asıl eleştirilmesi gereken hükümetin hiç bir çıkarımız olmamasına rağmen Suriye konusuna gereğinde fazla müdahil olmasıdır. Eğer düşürülen uçağımızın orada olmasının Suriye politikamızla alakası varsa hükümet tüm sorumluluğu üzerine almalıdır. Ama bizim AKP hükümeti bu gibi durumlarda sorumluluk almaktansa hep başkalarını suçlamayı tercih ediyor.

marjinal A1
Yasaklı
23 Haziran 2012 22:26

hükümet açıklar yada açıklamaz

hatay da yasayan görgü tanıkları arka arkaya ıkı savas uçagının üstlerınden geçtiğini

bır patlama olduğunu uçaklardan bırının gerı döndüğünü söylüyor

yanı daha ılk dakıkadan ıtıbaren devlet yönetımı uçağın bır saldırı sonucu vurularak düşürüldüğünü bılıyor

gece saat 12 ye kadar ınsanlar oyalanıyorkı buyuk bır kesım ılgısını yıtırıp uyusun

m.serhat
Yasaklı
24 Haziran 2012 00:06

ağzınızı açık bırakan videoşu sonuna kadar izledim.. Türkiye nin veya NATO nun Suriye ye askeri müdahale yapmasından it gibi tırsan suriye nin sözcüsü bir şahıs, çıkmış iran televizyonuna ve Suriye ye askeri müdahale olursa şöyle olur böyle olur, türklerin intiharı olur falan diye Türkiyeye gözdağı verme çabasında.. boş beleş konuşuyor..

ikincisi, Türk savaş uçağı suriye nin hava sahasını ihlal etse dahi düşürülmesi savaş sebebidir. hava sahası ihlal eden uçağa direk ateş açılmaz. öyle olsa idi şu ana akadar ege denizinde bizim 500 tane yuyan uçağı düşürmemiz, bir o kadarda yunanıstanın türk uçağı düşürmesi gerekirdi.. Suriye nin türkiye ye ait bir savaş uçağını düşürmesi yanına kar kalmamalıdır..derhal bir limanı yara havaalanı vurulmalıdır.. aksi halde Türkiyenin karizması yerlere düşmüştur..

hasan09a
Daire Başkanı
24 Haziran 2012 11:10

Bana göre bu durum 100/100 savaş sebebi. özellikle bizim uçağımız olduğu bilinerek ve göz göre göre uyarı vb. yapılmadan tamamen kasıtlı bir uçak düşürme operasyonu. bu bence gemi faciasının ardından Türkiyeye karşı yapılan ikinci bir vahşet. Ama bu tür sorunlar savaşarak değil boykot ile karşılık verilmeli. ayrıca ulusal ilişkilere son verilmeli.

maznun1
Yasaklı
24 Haziran 2012 11:20

Suriye sırtını Rusyaya dayamış her türlü pisliği yapıyor.. Olaya bakın: uçağı tespit eden radan rus yapımı, uçağı vuran füze rus yapımı...Türkiye rusyayı falan takmamalı, suriyenin bu yaptığı yanına kalırsa eğer yarın ermenistan aynı şeyi yapar. şu an dünyaya madara olmuş durumdayız..suriyeye bunun bedeli ağır ödetilmelidir..

Mekzun85
Genel Müdür
24 Haziran 2012 12:03

Suriyeli Askeri Sözcü: Hava Sahamızı İhlal Eden Yabancı Bir Hedef Vuruldu

ŞAM ? Askeri bir sözcü dün, 22-6-2012 Cuma günü öğleden önce saat 11.40 sularında Suriye bölge suları üzerindeki hava sahasının batı yönünde, alçaktan hızla uçan yabancı bir cismin göründüğünü bildirdi.

Sözcü, Suriye hava sistemlerinin sahilden 1 km uzaklıkta olan uçağa uçaksavarla karşı koyduğunu ve hedefe isabet ettiğini, isabet alan uçağın yanarak Lazkiye kentindeki Um el-Tuyur köyünün doğusuna kara sularımız içine, sahilden 10 km uzaklıkta denize düştüğünü açıkladı.

Askeri sözcü, daha sonra vurulan hedefin hava sahamıza giren askeri Türk uçağı olduğunun ortaya çıktığını belirterek uçağa bu tip durumlarda geçerli olan kanunlar çerçevesinde muamele edildiğini kaydetti.

Olayın ardından iki ülke deniz güçleri komutanlıklarının temasa geçtiğini söyleyen resmi sözcü, Suriye gemilerinin Türk tarafıyla kaybolan iki pilotu arama kurtarma çalışmaları yaptığını kaydetti.

SANA (Suriye Arap Haber Ajansı)

ARAPÇA: http://www.sana.sy/index_ara.html

TÜRKÇE: http://www.sana.sy/index_tur.html

khamilgs
Yasaklı
24 Haziran 2012 13:55

Suriye haklı diyen cahil arkadaşlar;

Suriye'nin haklı olduğu kanısına nasıl vardınız anlamıyorum. Eğer bir sınır ihlali varsa uçak direk olarak vurulmaz. Araştırın öyle yorum yazın. Ayrıca uçakların hızlarından dolayı bu tip sınır ihlalleri sürekli olan birşey. Şu linke bakın anlarsınız http://www.tsk.tr/11_haberler_olaylar/11_2_hava_ihlalleri/hava_ihlalleri.htm

marjinal A1
Yasaklı
24 Haziran 2012 14:01

şu lekılde

bir uçak ilk defa surıye hava sahasını delmiyor

daha önce yüzlerce defa kasıtlı yada kasıtsız olarak delındı

mesele bundan ıbaret değil tabı kı

surıye dekı kürt ısyancılara verdiği acık destek dünyaca meşhur

ısyancıların cisreşşuğur saldırısından ıtıbaren ve bu saldırıda dahıl olmak üzere verdığı maddi manevi ve sılah desteğine en basından berı karsı olduğumuzuda yazdık

dejavu_yg
Şef
24 Haziran 2012 14:19

Suriye bu konuda haksız, Ülkemize bir saldırı yaptı. Ama bunun karşılığı karşı saldırı olmalımıdır. Davutoğlu'nun dediği gibi Hayır olmamalı. Suriye bu kaza diyorsa ne gerekiyorsa yapmalıdır.

Ancak sorun şu henüz pilotlar bulunmadı.

Eğer ki bu olay provakasyonsa onları ÖLDÜRECEKLER demektir.

SAĞ KURTULMALARINI İSTEMEYECEKLER Kİ SAVAŞ SEBEBİ SAYILABİLSİN.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi