Editörler : Pangaea
24 Haziran 2012 12:06

Formasyon İlanı Veren Üniversiteler (2012-2013 Tek Başlık)

Evet arkadaşlar artık üniversiteler formasyon ilanını vermeye başlayacak buradan duyumlarımızı paylaşalım..

Tutaşil-CM
Yasaklı
24 Haziran 2012 12:42

aaa,bir yıl ne çabuk geçmiş!!!

bence yine de biraz erken.ağustostan önce ilan çıkmaz.

sah_mat
Şef
24 Haziran 2012 13:31

2.5 not ortalaması aranacak mı bu sene de?

alen79
Şube Müdürü
24 Haziran 2012 20:19

formasyonun maliyeti konusunda bilgisi olan bir arkadaş, bilgisini paylaşırsa çok makbule geçer? ayrıca formasyonda bir yaş sınırı var mı?

yunus8989
Kapalı
24 Haziran 2012 23:09

Yök 2054 tl'yi geçmeyecek dedi ama ünivlerin umrunda mı sanki. Adamlar kafasına göre takıldığından 2500'e kadar fiyat talep edenler var.

alen79
Şube Müdürü
24 Haziran 2012 23:25

fiyatın fahiş olduğunu tartışmaya bile gerek yok, hatta böyle bir hakkın para ile sunulması skandal bir durum. ama adamlar şunu biliyor; fef mezunuysa zaten maça 1-0 yenik başlıyor, üstüne üstlük formasyonuda yoksa kalecisiz olarak sahaya çıkıyor, 2500'ü de verir, 5000'i de.

malesef durum böyle, formasyon yoksa atanmak çok ama çok zor.

matmat09
Kapalı
24 Haziran 2012 23:53

ben geçen sene başvurulara uçak,otobüs,başvuru ücreti yaklaşık 2.000tl gitti. gele gele özel ünv. geldi 4.000 de oraya verdim sonra yurt buldum 2.500de oraya verdim hesaplayın 8.500tl sadece yurt parası yok ya yeme,içme,servis parası düz hesap 10.000tl diyelim ALLAH kolaylık versin streside cabası :((((

alen79
Şube Müdürü
25 Haziran 2012 00:00

hocam zor bir süreç yaşamışsın, umarım emeklerinin karşılığını alırsın?

bu kadar eziyet çek, sonra 3-5 kadro açsınlar, birde böyle bir durum var.

matmat09
Kapalı
25 Haziran 2012 00:43

evet çok stres yaşadım dershaneyide bıraktım kpss çalıştım.

darısı arkadaşların başına ama ben formasyon aldım diye sizin hakkınızı aramayı hiçbir zaman bırakmadım hocalarla bunun tartışmasını çok yaptım.

fen edebiyatlar daha iyi çünkü herkese başarılar

edebi_kisilik
Kapalı
25 Haziran 2012 02:05

mat arkadasım kaç puanla nereye yerlesmiştin peki

matmat09
Kapalı
25 Haziran 2012 05:27

atılım ünv 2.57 sanırım 2.56 ile kapattı matematik.

edebiyat da 2.65 falandır

ayseenn
Aday Memur
25 Haziran 2012 09:51

şu an fen edebiyatta 1.sonıfta olan bir öğrenci ilerde formasyon alabilecek mi yani hak şuan ki 1.sınıflar için geçerlimi

sulolab
Aday Memur
25 Haziran 2012 10:42

bende atılımdan formasyon aldım geçen hafta diploma töreninde rektör konuşma yaptı atılımda artık formasyon yokmuş

bekir-485
Yasaklı
25 Haziran 2012 12:28

arkadaşlar EVDEN yapabileceğiniz bir ek iş fırsatından bahsetmek istiyorum ama sanrım burada anlatmaya kalksam baya bir uzun olur..

Ben Lorems Martketinte çalışıyorum ek iş arayan arkadaşlar www.ekiszamani.com adresinde Lorems marketing hakkında detaylı bilgi edinebilir. PERİHAN SAVAŞ yaptığı sunumda zaten işin tüm detaylarını anlatıyor.

www.ekiszamani.com

oskarım
Yasaklı
25 Haziran 2012 13:05

arkadaşlar ben bu yıl aldım ama malesef çoğu ünivlerde formasyon kalktı yada kontenjanlar oldukça azaldı kimya fizik biyolojiler yok denecek kadar yok artık hepinize geçmiş olsun

marğinal
Aday Memur
25 Haziran 2012 13:37

Arkadaşlar Yök Başkanına Twit atalım başkan sağduyulu birisi ve twitte kontejan artsın diye atalım bakın bütünleme geldi üniversitelere bizede hak verebilir sesimizi duyuralım twitt atın Gökhan Çetinsaya'ya

ayseenn
Aday Memur
25 Haziran 2012 14:03

formasyon almak için mezunmu olmak gerekiyor son haliyle

08layemut08
Aday Memur
27 Haziran 2012 14:19

Arkadaşlar burada olumsuzluk çığırtkanlarına inanıp moralinizi bozmanıza gerek yok.Çünkü şu an isim vermeyeyim açıkcası bozmak da istemiyorum arkadaş(lar)ı ama işi gücü başkalarının mutsuzluğunu mutluluk edinmek olan çok sayıda vasıfsız insan benzeri mevcut.Bu yüzden moral bozmadan sakince Yök, Yök Forum'u,Üniversiteler,Yök başkanına elektronik posta,posta,twitter,facebook yolula ulaşıp isteklerimizi sakin bir dille aktarırsak mutlaka iyi cevaplar alacağız.

29 Haziran 2012 15:25

arkadaşlar bu senede not ortalamasıyla formasyon alımları yapılacakmış aldığım habere göre.ben bu sene celal bayar üniversitesinden aldım formasyonu darısı sizin başınıza inşlh.

net olarak 2050 tl. diğer ünilerde bu civarda özeller hariç tabiki.

şansınız bol olsun arkadaşlar bende sizin destekçinizim ...

naz ada
Aday Memur
30 Haziran 2012 16:36

Selamlar,

Formasyonda adalet olduğunu düşünmüyorm birçok yerde olduğu gibi.

3 üniversiteye başvurdm devlet üniversiteleri idi.3,14 ile yedeklerde kaldım inşallah bu sene bu adaletsizliği ortadan kaldırırlar.Mezun öğrenci kontenjanı benim için hep desavantaj oldu.İnşallah buradan yüksek öğretim sesimizi duyar ve adaletsizliği ortadan kaldırır.Ya da doktora ile bu işi halledecem...

magicburak
Aday Memur
30 Haziran 2012 20:56

Önce eğitim mezunları, dolmaması halinde formasyonlu fef mezunları alınmalı.

Ne yazık, ülkem eğitimin hakkını hiç bir zaman hak edenlere vermdi.

Bastır parayı al belgeyi sonra da eşitsiniz de, oh ne güzel.

Umarım bu saçma uygulamadan vazgeçilirde önce eğitim mezunları alınır.

Fef okullarının amacı bilgiyi öğrenip en ince noktasına kadar kullanmak, ef ise o bilgiyi nasıl anlaşılır yapıp sunacağını öğrenmektir. Herkes kendi işini yapsa keşke!

Ef mezunlarının yenen, gasp edilen hakları, yazık, çok yazık.

Toplam 2015 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi