Editörler : Pangaea
«34567891011121314»

elifdlm
Aday Memur
17 Ağustos 2012 01:11

Arkadaslar ben dilekceyi soylediginiz adrese gonderdim.. Umarim herkes duyarli olur ve dilekceyi kopyalar..

g.clk
Aday Memur
17 Ağustos 2012 04:21

Formasyona Merkezi Başvuru ve Yerleştirme Yapılması Hakkında

YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMU BAŞKANLIĞINA

ANKARA

2011 ? 2012 Eğitim ? Öğretim yılında pedagojik formasyon eğitim sertifikası alabilmek için yönetmelik gereği not ortalaması esasına göre verilmektedir.( 2008-2009 veya daha eski mezuniyet tarihinizi yazın) Eğitim-Öğretim yılında mezun olup diploma notum 2.50 şartını sağlayamadığı için ve Ek-1 de yazılı olan sebeplerden dolayı pedagojik formasyon eğitimi alamıyorum.2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında getirilen yeni pedagojik formasyon eğitimi programından dolayı mağdur oldum.Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ederim.

Ek-1:

1-2009-2010 veya daha önceki yıllarda mezun olan öğrenciler çeşitli sebeplerden dolayı 2.50 not ortalaması şartını sağlayamadıkları için formasyon alamazken,aynı yıl girişli olup okulu uzatan arkadaşları hiçbir şart aranmaksızın okurken formasyon alma hakkından faydalanıp formasyon sertifikası ile mezun olmuşlardır.Okulunu bitirenin mağdur,okulunu daha çok uzatanın şanslı olması durumu ortaya çıkmış ve aynı yıl girişli oldukları halde aynı haklardan faydalanamamışlardır. Bu durum eşitlik ilkesine aykırı olmuştur.

2-Üniversitelerin farklı günlerde ilan vermeleri,günlerce internet başında uykusuz ilan takip etmemize,her bir üniversitenin ayrı ayrı onaylı evrak istemesinden dolayı maddi acıdan sıkıntı yaşamamıza ve bir çok üniversitenin şahsen başvuru istemesin dolayı günlerimizin yollarda geçmesi ne ve binlerce tl paranın,emeğin boşa gitmesine sebep olmaktadır.

3-Her üniversitenin ayrı ayrı çeşitli meblağlarda başvuru ücreti alması ve yerleşemediğinde de iade edilmiyor olması ciddi oranlarda maddi kayba sebep olmaktadır.

4-Üniversitelerin yedekten alım ilanlarını akşam verip sabah erken saatlerde bizzat kampüse gelenler arasından isim okunarak alınacak demesi zaman açısından oraya gitmenin imkansız olması (Ör:İzmir?deki birisi Erzurum?a yetişememektedir.) sadece o ildeki kişilerin gidip çok daha düşük puanla oraya yerleşmesi puanı yüksek olanın oraya gidememesinden dolayı yerleşememesi büyük haksızlık doğurmaktadır.

5-Kontenjanların üniversitelerin inisiyatifine bırakılmasından dolayı aynı bölümü okudukları halde farklı üniversite mezunu iki kişiden biri kendi üniversitesinin o bölümüne fazla sayıda kontenjan vermesinden dolayı küçük diploma notları ile yerleşebiliyorken, diğer kişinin mezun olduğu üniversite o bölüme az sayıda kontenjan ayırmışsa veya hiç ayırmamışsa diploma notu yüksek olsa da yerleşememektedir.

6-Üniversitelerin birbirinden farklı geçme notu olması sebebiyle ortalama şartının her bireyde aranıyor olması adil olmamaktadır.

Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

g.clk
Aday Memur
17 Ağustos 2012 04:24

Arkadaşlar ben dilekçe taslağını düzenlemeye çalıştım sizlerde lütfen kontrol edin ve gönderelim artık.Sayımız çok olursa sesimiz o kadar kuvvetli çıkar.Hadi arkadaşlar yapalım şu işi...

matci7
Memur
17 Ağustos 2012 06:26

Bu formasyon da çözülmez arkadaş resmen madur oldukç... Lanet olsun dedğim gittim kpss den 94 oldım atanıp gidecem memur olarak alsınlar o belgeyi soksunlar ceplerinne...

pargalı.01
Memur
17 Ağustos 2012 12:24

g.clk arkadaşım benim bildiğim kadarıyla 2.5 diploma notu şartını geçen yıl aramadılar yanılıyor muyum

pikame
Memur
17 Ağustos 2012 12:25

MATCİ 97 KPSS DEN 94 ALDIYSAN EN KRAL MEMURLUĞA GİRERSİN BOŞVER ÖĞRETMENLİĞİ

g.clk
Aday Memur
17 Ağustos 2012 13:32

ANKARA

2011 ? 2012 Eğitim ? Öğretim yılında pedagojik formasyon eğitim sertifikası alabilmek için yönetmelik gereği not ortalaması esasına göre verilmektedir.( 2008-2009 veya daha eski mezuniyet tarihinizi yazın) Eğitim-Öğretim yılında mezun oldum.Ek-1 de belirtilen maddelerden dolayı mağdur oldum.Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ederim.

Ek-1:

1-2009-2010 veya daha önceki yıllarda mezun olan öğrenciler çeşitli sebeplerden dolayı 2.50 not ortalaması şartını sağlayamadıkları için formasyon alamazken,aynı yıl girişli olup okulu uzatan arkadaşları hiçbir şart aranmaksızın okurken formasyon alma hakkından faydalanıp formasyon sertifikası ile mezun olmuşlardır.Okulunu bitirenin mağdur,okulunu daha çok uzatanın şanslı olması durumu ortaya çıkmış ve aynı yıl girişli oldukları halde aynı haklardan faydalanamamışlardır. Bu durum eşitlik ilkesine aykırı olmuştur.

2-Bütün üniversiteler formasyon sertifikası vermek için açtıkları kontenjanlarını çok az tutmuşlardır.

3- 2009-2010 yılı öncesi girişli mezunlarda not ortalaması şartı kaldırıldığı halde yine yeni mezun olup ortalamaları yüksek olan öğrenciler üniversite sıralamasında kayıt hakkı kazanmış.2,50 not ortalamasının altında olan mezunlar yine ortalama yüzünden sertifika hakkı kazanamamıştır.

4-Üniversitelerin farklı günlerde ilan vermeleri,günlerce internet başında uykusuz ilan takip etmemize,her bir üniversitenin ayrı ayrı onaylı evrak istemesinden dolayı maddi acıdan sıkıntı yaşamamıza ve bir çok üniversitenin şahsen başvuru istemesin dolayı günlerimizin yollarda geçmesi ne ve binlerce tl paranın,emeğin boşa gitmesine sebep olmaktadır.

5-Her üniversitenin ayrı ayrı çeşitli meblağlarda başvuru ücreti alması ve yerleşemediğinde de iade edilmiyor olması ciddi oranlarda maddi kayba sebep olmaktadır.

6-Üniversitelerin yedekten alım ilanlarını akşam verip sabah erken saatlerde bizzat kampüse gelenler arasından isim okunarak alınacak demesi zaman açısından oraya gitmenin imkansız olması (Ör:İzmir?deki birisi Erzurum?a yetişememektedir.) sadece o ildeki kişilerin gidip çok daha düşük puanla oraya yerleşmesi puanı yüksek olanın oraya gidememesinden dolayı yerleşememesi büyük haksızlık doğurmaktadır.

7-Kontenjanların üniversitelerin inisiyatifine bırakılmasından dolayı aynı bölümü okudukları halde farklı üniversite mezunu iki kişiden biri kendi üniversitesinin o bölümüne fazla sayıda kontenjan vermesinden dolayı küçük diploma notları ile yerleşebiliyorken, diğer kişinin mezun olduğu üniversite o bölüme az sayıda kontenjan ayırmışsa veya hiç ayırmamışsa diploma notu yüksek olsa da yerleşememektedir.

g.clk
Aday Memur
17 Ağustos 2012 13:37

arkadaşlar bu sadece bir taslak üzerinde oynama ve düzeltmeler yapın eklemek istediğiniz maddeleri ekleyin...Tam bir şey çıkaralım ortaya lütfen zaman giderek daralıyor.Uyanalım lütfen ya yıllarımız gitti zaten 1 yılımız daha hiç olup gitmesin herkes bir şeyler versin kendinden.

pargalı.01
Memur
17 Ağustos 2012 20:59

g.clk

arkadaşıma aynen katılıyorum,hafife almayın gerçekten çok çektik yine çekmeyelim vakit varken üzerimize düşeni yapalım yarın yoksa,5-6 bin tl sadece başvurularda masraf edersiniz,bir ay boyunca evrak hazırlamaktan,ilan takip etmekten,yolculuk yapmaktan iflahınız kesilecek,yerleşemezseniz o kadar emek boşa gidecek.merkezi yerleştirme olursa bir defa 50 tl gibi bir ücret ödeyip rezil olmaktan da kurtuluruz.

embose
Aday Memur
18 Ağustos 2012 00:22

inşallah bu sene adam akıllı bir düzenle yapılır ve herkes alır.

g.clk
Aday Memur
18 Ağustos 2012 01:59

ANKARA

2011 ? 2012 Eğitim ? Öğretim yılında pedagojik formasyon eğitim sertifikası alabilmek istiyorum.( 2008-2009 veya daha eski mezuniyet tarihinizi yazın) Eğitim-Öğretim yılında mezun oldum.Ek-1 de belirtilen maddelerden dolayı mağdur oldum.Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ederim.

Ek-1:

2-Bütün üniversiteler formasyon sertifikası vermek için açtıkları kontenjanlarını çok az tutmuşlardır.

3- 2009-2010 yılı öncesi girişli mezunlarda not ortalaması şartı kaldırıldığı halde yine yeni mezun olup ortalamaları yüksek olan öğrenciler üniversite sıralamasında kayıt hakkı kazanmış.2,50 not ortalamasının altında olan mezunlar yine ortalama yüzünden sertifika hakkı kazanamamıştır.

4-Üniversitelerin farklı günlerde ilan vermeleri,günlerce internet başında uykusuz ilan takip etmemize,her bir üniversitenin ayrı ayrı onaylı evrak istemesinden dolayı maddi acıdan sıkıntı yaşamamıza ve bir çok üniversitenin şahsen başvuru istemesin dolayı günlerimizin yollarda geçmesi ne ve binlerce tl paranın,emeğin boşa gitmesine sebep olmaktadır.

5-Her üniversitenin ayrı ayrı çeşitli meblağlarda başvuru ücreti alması ve yerleşemediğinde de iade edilmiyor olması ciddi oranlarda maddi kayba sebep olmaktadır.

6-Üniversitelerin yedekten alım ilanlarını akşam verip sabah erken saatlerde bizzat kampüse gelenler arasından isim okunarak alınacak demesi zaman açısından oraya gitmenin imkansız olması (Ör:İzmir?deki birisi Erzurum?a yetişememektedir.) sadece o ildeki kişilerin gidip çok daha düşük puanla oraya yerleşmesi puanı yüksek olanın oraya gidememesinden dolayı yerleşememesi büyük haksızlık doğurmaktadır.

7-Kontenjanların üniversitelerin inisiyatifine bırakılmasından dolayı aynı bölümü okudukları halde farklı üniversite mezunu iki kişiden biri kendi üniversitesinin o bölümüne fazla sayıda kontenjan vermesinden dolayı küçük diploma notları ile yerleşebiliyorken, diğer kişinin mezun olduğu üniversite o bölüme az sayıda kontenjan ayırmışsa veya hiç ayırmamışsa diploma notu yüksek olsa da yerleşememektedir.

g.clk
Aday Memur
18 Ağustos 2012 02:11

pargalı.01 arkadaşım adresleri de girelim bayram sonuna kadar yetiştirmemiz lazım çünkü hadi arkadaşlar son bir gayret lütfen.oturarak olmuyor bu işler.

ghurj
Memur
18 Ağustos 2012 03:26

arkadaşlar dilekçelerinizde 2011-2012 değil 2012-2013 yazın. önümüzdeki eğitim yılı 12-13'tür.

g.clk
Aday Memur
18 Ağustos 2012 04:27

sağol arkadaşım...

gülşahy
Aday Memur
18 Ağustos 2012 13:53

arkadslar merhaba tam olarak ne zaman baslar bu basvurular ayrıca formasyon harçlarıda kalktımı bilgisi olan varmı

esata
Şef
18 Ağustos 2012 15:02

eylülün ilk haftalarında açıklanabilir. harçların kalkması mümkün değil, zaten üniversitelerin amacı yeni sermaye tapıları yaratmak ve ticarethane mantığıyla hareket etmek, bu anlamda korkunç rakamlarla karşılaşabiliriz. en az 2500 den açarlar kapıyı.

kakül2
Şube Müdürü
18 Ağustos 2012 18:58

arkadaşlar, bizim formasyon haberlerini veren bir sitemiz var. biz de fen edebiyat çıkışlıyız. o nedenle böyle bir işe girişmiştik geçen sene. bilenler vardır belki. e-formasyon.com.

dava hepimizin.. daha çok sesimiz duyulsun istiyoruz. o nedenle istediğiniz ve kararlaştırdığınız dilekçe örneğini benim özelime gönderebilirseniz sitemizde yayımlayacağız.

ve diğer istediğiniz bütün etkinlikleriniz için site sizin emrinize amade olacak. çünkü formasyon belası yüzünden bizler de 2 sene çektik. yeter artık!

bizimle irtibata geçenlere anında dönüt verilecektir.

ghurj
Memur
18 Ağustos 2012 19:01

Geçen sene ilk ilan 26 eylül'de verilmiş. ama kontenjanların açıklanma tarihi daha erken. genel olarak eylülün ikinci haftasından itibaren bu haberler artmakta oluyor.

g.clk
Aday Memur
19 Ağustos 2012 00:26

Arkadaşlar ben gönderdiğim maili aynen olduğu gibi gönderiyorum sizde kendinize göre gerekli düzenlemeleri yaparak gönderin maillerinizi lütfen!

ANKARA

2012 ? 2013 Eğitim ? Öğretim yılında pedagojik formasyon eğitim sertifikası alabilmek istiyorum.2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında üniversite eğitimime başladım 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında mezun oldum.Ek-1 de belirtilen maddelerden dolayı mağdur oldum.Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ederim.

Ek-1:

g.clk
Aday Memur
19 Ağustos 2012 00:32

gönderdiğim mail adreslerini de atıyorum size:

Akim in iletişim sayfasından Milli eğitim-Üniversite-Talep şeklinde işaretleyerek gerekli bilgilerimi de girerek mail şeklinde attım.Ayrıca aşağıdaki mail adreslerini hepsine gönderdim...Biri sesimizi duyacaktır inşallah.

[email protected],

[email protected],

[email protected],

[email protected],

[email protected],

[email protected],

[email protected],

[email protected],

[email protected],

[email protected],

[email protected],

[email protected],