Editörler : "eskiyara"Pangaea

mat-44
Aday Memur
03 Temmuz 2012 00:18

Hocam önce mebbis üzerinden mezun olduğunuz alan kısmını değiştiriyorsunuz.(sınıf öğretmenliği değilde tarih olarak)Daha sonra okullara her yıl gelen alan değişikliği yazısını takip edip bulunduğunuz ilde açık varsa tayin istiyorsunuz.Formasyona gerek yok.

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
03 Temmuz 2012 00:57

mat-44 teşekkür ederim hocam.

Bulanacağım il İSTANBUL olması sebebiyle illa ki açık olacaktır diye düşünüyorum ?

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
03 Temmuz 2012 12:26

İStanbul, sanırım en şanslı il olsa gerek branş açığı olması şartında ?

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
03 Temmuz 2012 16:51

güncel

srkann
Memur
03 Temmuz 2012 19:42

http://www.facebook.com/groups/371237179608429/

grubumuza gelin gün birlik olma günüdür..elimizden alınan haklarımız için mücadele edelim ortak bir fikir kuralım...lütfen susmak beklemek nasıl olsa birileri uğraşır demek inanın hepimize zarar verecek...

sınıf148
Aday Memur
04 Temmuz 2012 00:41

Arkadaşlar meb bilgilendirmeye sordum.cevabı paylaşacam gelince.bende okuyorum.Bakanlığa kaydolmadan önce sormuştum 2 yıl önce olur demişti.

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
04 Temmuz 2012 00:45

Güncel

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
04 Temmuz 2012 00:47

hocam halihazırdaki yönetmelikte de bu hak var.. Umarım Siz de branş değiştirirsiniz. Siz hangi bölümü okuyorsunuz ?

mirzanyar
Şef
04 Temmuz 2012 01:02

Sizce Açıköğretim bölümleri arasında en kolay ve avantajlı bölüm hangisidir.Türk Dili ve Edebiyatı mı, Felsefe mi, Sosyoloji mi yoksa Tarih mi?

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
04 Temmuz 2012 20:11

mirzanyar Özellikle okuduklarım ve dinlediklerim arasında Tarih ve Türk Dili ve Ed. böümü için çok zor diyorlar.

Bu iki bölümün ortak dersi olan OSMANLICA'dan baya dert yanılıyor :)

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
06 Temmuz 2012 00:34

güncel

J1717
Şef
24 Temmuz 2012 03:25

güncel

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
30 Temmuz 2012 19:21

Başlığımız güncellensin. Unutulup gitmiş bu tayin kargaşasında...

escu
Genel Müdür
30 Temmuz 2012 19:33

Dear:(((gördünüzmü istanbuldan bir okul bile açılmamış şoktayım kafayı sıyırcam Allahım c.c inanamıyorum ya yıllarca bunu bekledik ne yapacak o kadar sınıf öğretmeni böyle bir saçmalık olamaz.Hala inanamıyorum:(((

Tomka
Aday Memur
31 Temmuz 2012 18:38

Benimde bayadır bu konu kafama takılıyordu ancak yönetmelik açıkmış.Böyle bir başlık açmayı düşünüyordum ama sağolsun dear hocamız açmış.School hocamızda somut örnek.Bende sınıf ögrmnyim ve amerikan edebiyatındayım şuan.

31 Temmuz 2012 20:04

arkadşlar ben de 2. üniversite okumak itiyorum.. sınava girdim ve yeterli puanı aldım.. ama çok kararsızım.. türk dili edebiyatı okuyup edebiyata mı geçsem yoksa felsefe mi okusam.. bir ara işitmiştim felsefe mezunları pdr ye geçiş yapabiliyorlarmış, bilgisi olan var mı acaba?

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
01 Ağustos 2012 01:54

escu hocam bana da bir arkadaşım telefon edip söyledi. Haberim yoktu. Bana söylediğinde inanmadım. Forumda sonra girip bakınca acı gerçekle karşılaştım.

Şu durumda ne demem gerek, ne yazabilirim inanın bilmiyorum. Gerçekten çok zor, çok güç, çok acı bir durum. Trajedik bir durum. Özür dilerim ama teselli edebileceğim bir kelime de bulamıyorum.

Çok çok çok çok.... büyük haksızlık(lar) yapıldı bu branşa.

Şimdi anladınız mı hocam neden Tarih bölümünü okuyup branş değiştirme planları içerisinde olduğumu ? Sınıf öğretmenliği hep eziliyor diye daha önce de yazmıştım. Çok da zor bir branş. Size de öneririm. Ne yapıp edip bu branştan kurtulmaya bakın. Hoş öğretmenlik başlı başına artık çekilebilecek bir durum deği; amma sınıf öğretmenliği bitmiştir, bitirilmiştir. Çok geçmiş osun. Sizi inanın çok iyi anlıyorum şu an. Üzmeyin kendinizi diyeceğim, olmayacak...

escu hocam yine de hayırlısınız dileyin, dua edin :(

01 Ağustos 2012 02:37

ya ben de aof işletme mezunuyum..sınıf öğretmeni olarak alan değişikliği yapabilir miyim..muhasebe yada vb dersler için

kaemir
Şube Müdürü
01 Ağustos 2012 02:57

YGS'den veya LYS'den yeterli puanı alıp alan değişikliği yapabilirsiniz. Ancak bazı şartları var. Okuduğunuz bölümden çalıştığınız ilde norm bulunması gerekir ve en önemlisi bakanlığın bunu açık göstermesi gerekir. Açıköğretim bitirmeniz veya örgün bitirmeniz bir şey değitirmez. Çünkü zaten öğretmen olduğunuz için formasyona ihtiyaç duymazsınız.

01 Ağustos 2012 10:28

arkadaşlar felsefe bitirsek pdr ye geçiş yapabilir myiz acaba?

Toplam 91 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi