Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
27 Haziran 2012 17:01  

evlendim bunu miili eğitime nasıl bildireceğim?

herkese selam. arkadaşlar yeni evlendim. bu durumu milli eğitime bildirip mebbise işletebilmem için neler yapmalıyım? yardımlarınızı bekliyorum.

27 Haziran 2012 17:07

nunucuk

umut88 hocam bende gecen hafta evlendım bende bılmıyuorum ama benım ev arkadsım elendıgı zaman nufus cuzdanı ve evlilik cüzdanıyla ilçe millieğitim müdürlüğüne gitti orada gerekli değişiklikleri yaptırdı bende haftaya gidicem degiştirmek için.

27 Haziran 2012 17:07

notocord

Hocam hayırlı olsun, yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta içinde senin evlendiğin zaten mernis sisteminde çıkıyor ama hızlı olsun dersen milli eğitimde özlük bölümüne gidiyorsunuz, evlenme cüzdanının ön yüzünün fotokopisi- yeni nüfus cüzdanlarının fotokopisi istiyorlar. Oraya dilekçe yazıyorsun bilgilerimin güncellenmesi için...diye onlar mebbiste güncelliyorlar.

27 Haziran 2012 17:10

burcu252

İl/İlçe milli eğitime telefonla yaptırabilirsiniz kanısındayım. Mebbisten sizin bilgilerinize girip MERNİS'ten güncelleme alacaklardır, o da otomatik olarak yenilenip sisteme yansır diye düşünüyorum... (Hani biz de e-okuldan öğrencilerimizi mernisten bir tıkla güncelleme alıyoruz ya, kardeş durumu, anne-baba boşanmış vs. diye)

27 Haziran 2012 17:14

yakışıklı_ing

düğün davetiyenizi il meme e verin takıyla beraber ilsise işliyorlar:)

27 Haziran 2012 17:21

K A R A K A R T A L

dumanla:)

mutemete gideceksiniz bir de mebbisten sorumlu memura, evrakları verip(nikah cüzdanı kimlik vs. aile bildirimi dolduracaksınız)o kadarcık.

27 Haziran 2012 17:24

captan_0655

ben hıc bı yere gıtmedım sadce okula dılekce verıyosun onlar ust yazıyla gonderıyolar bu kadar dıgerlerının yazdıklarını pek anlamadım bu eylude evlendım ben.

27 Haziran 2012 17:27

A.N.T

Mesaj çek :)

27 Haziran 2012 17:30

sonata32

evlilik cüzdanının fotokopisini vercen

27 Haziran 2012 18:46

rosumeay

Ne kadar komik bir ülkeyiz bilende cevap yazıyor bilmeyende,herkes yol göstermeye çalışıyor,umut88 yapacağınız tek şey idareye bilgi vermeniz onlarda mebbisten sizin nufüs bilgilerinizden yenile butonuna bastığında bilgiler otomatik olarak mernisten gelecektir,bayanlar için soyadı değişikliği dahil tüm işlemler okul idaresi tarafından yapılır,ayrıca ilçeye-ile gidip çok bilmiş memurlar karşısında ifade verir vaziyette durmanıza hiç gerek yok..ha eğer okul idaresi işi bilmiyor veya yokuşa sürerse dilekçe yazarak ekte nüf.cüz.fot. ve evlilik cüz.fot.vermeniz yeterli..Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur..

27 Haziran 2012 19:33

the tudors

BENIM ARKADAŞIMDAN AİLE DURUM BILDIRIMI ISTENDI..

BUNU VERIN HOCAM GIDINCE..

27 Haziran 2012 19:35

ylka2012

tatlı götürün anlar onlar:)

27 Haziran 2012 19:39

umut88

arkadaşlar hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.

27 Haziran 2012 19:55

sonata32

evlilik yardımı almayı unutmayın

Toplam 13 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?