Editörler : Lanet

komandate21
Aday Memur
02 Ağustos 2012 12:54

bende özel idarede çalışıyorum ama eltek kardes sen heralde özel idaredeki çalışmayı bilmiyosun ruhsat bizde bayındırlık ihaleleri meb ihaleleri kültür turizm ihaleleri bizde madenler bizde daha sayıpta bitiremiyeceğim başka kurumların işi bizde sabah akşam çalışalım diğer kurumlar gelip otursun.oturmaktan kastim diğer kurumların iş yapmaması değil,iş zorluğu bizim işlerin iş zorlukları diğer kurumlardan en az 5 katı fazla ha sende özel idareye yerleşseydin sende bu iş yükünün altına girseydin sende bu parayı alsaydın.bu arada 657 li teknikerim benimde şikayetim bizimle beraber neden torpilli uşaklar olan sözleşmelilerde bu parayı alıyor anlamış değilim neyse uzatmaya gerek yok sizlerde özel idareye atanın sizlerde bu parayı hakedin

Rido41
Aday Memur
02 Ağustos 2012 15:18

19 yıldır Belediyede çalışıyorum..ne sds ne başka bir şey maştan başka hiçbir şey almadım bugünde dahil..sendikalı olmama rağmen

Eltek.
Aday Memur
08 Ekim 2012 22:58

nazar değdi

Eltek.
Aday Memur
09 Ekim 2012 22:36

çok maaş alınca ilözel idare personeli diğer kurumpersonellerine horbakamaya başlamıştı ilahi adalet tecelli ediyor işte al sana havuz bil bakalım hangi kuruma atanıp üvey evlat olacaksın:)

mohikann
Aday Memur
23 Ekim 2012 10:26

özel idare çalışanları araziye çıkıyor ve karşılığında arazi tazminatı ve yolluk alıyorlar birde sds mi versinler eşit işe eşit ücret yalan bence adil bir durum değil sds ya tüm çalışanlara versinler yada kaldırsınlar.

Maverick35
Genel Müdür
30 Ekim 2012 19:15

Belediye ve Özel İdare çalışanları yıllarca maaşa ilave 5 kuruş alamadı..Siz diğer kurumlarda çalışanlar ise "Yol parası, yemek parası, vakıf ödeneği" adı altında dünya para götürdünüz..Ben belediyede 525-TL maaşa çalışırken SSK'da çalışan benle aynı işi yapan 750_TL'yi cebe koyuyordu..

Biz, sizin vakıf ödeneklerinize, dosya havuzlarınıza yıllarca bir laf söyledik mi ??

hendrix789
Kapalı
04 Kasım 2012 02:13

arkadaşlar kasım alımlarında 2012/2 il özel idareler ve belediyeler personel isteğinde bulundu mu? bir bilginiz var mı? malum yasa değişikliği biz atama ve kadro bekleyen mühendisleri alım konusunda meraka sokuyor?

alo110
Aday Memur
19 Şubat 2013 15:46

Özel idarelerin bir çoğu alıyor ama yanında çalışan il Acil afet yonetimi müdürlüklerine verilmiyor bu nasıl adaletse bilmiyorum

semihmurat
Şube Müdürü
19 Şubat 2013 16:33

Adalet değil zaten kardeşim afad özel idare bünyesinde kaldığı sürece herzaman üvey evlattır

alo110, 11 yıl önce

Özel idarelerin bir çoğu alıyor ama yanında çalışan il Acil afet yonetimi müdürlüklerine verilmiyor bu nasıl adaletse bilmiyorum

burakpitt
Aday Memur
19 Şubat 2013 17:51

yosun68

Senin dediğin gibi ramazan bayramı sabahı çıkmadım ama şuana kadar hiç eve vaktimde gidemedim. Gittiğimde ise yanımda hep 2-3 klasör iş götürüyorum. Sen kaç kere eve iş götürdün? Benım yanımda şöforluk yapan kadrolu işçi 3 bın lıra maaş alırken benım 1640 maaşım vardı arkadaşım. Ben teknik personelim harita mühendisiyim. Yazan arkadaşları görüyorum çok çalıştıklarını iddia ediyorlar ama memurlar net forumunda hiç çıkmıyorlar mesai saati içinde. O işi bi geçeceksiniz siz arkadaşlar. Şuan maaşım 3300 lira 328 lıra sds verdiler. Allaha şükür gayet iyi maaşımız ama çalışma performansına bakınca öyle konuştuğunuz gibi değil. Merak eden varsa buyursun gelsin ziyaretime görsün nasıl çalışılırmış. Bayındırlıgıda bılıyoruz biz 4 harita muhendısı var ve yatıyolar. ben ozel ıdarede tekım ve 6 daireye bakıyorum. Siz cevap verinde görelim şimdi. Bilmeden yazmayın bir daha

elf.88
Aday Memur
22 Şubat 2013 08:56

özel idarede çalışanlar biliyorum ki, istedikleri zaman çıkıp istedikleri zaman gidiyorlar işlerine. bu duruma dur diyen de yok. ben çevre şehircilikte çalışıyorum. onların işlerini de biz yapıyoruz, kontrollüklerini., keşiflerini. ama sosyal denge tazminatını alan onlar. nerde çok çalışıp da almak söylermisiniz????

Burak KARAMAN
Aday Memur
23 Şubat 2013 16:08

özel idarelerin maaşlarına imrenenler varsa buyursunlar gelsinler tayinlerini alıp çalışsınlar. özel idare ve belediyelerin bir sürü personele ihtiyacı var. karşıdan atıp tutmak kolay.

hendrix789
Kapalı
23 Şubat 2013 16:27

92 ile ege bölgesinde birçok yere başvurdum avcumu yaladım.zaten merkezi alım nedir tarihlerinde hiç göstermemişler..

sen neyin gelmesinden bahsediyorsun

maaşını alıp oturduğun yerden atıp tutmak kolay....

Burak KARAMAN, 11 yıl önce

özel idarelerin maaşlarına imrenenler varsa buyursunlar gelsinler tayinlerini alıp çalışsınlar. özel idare ve belediyelerin bir sürü personele ihtiyacı var. karşıdan atıp tutmak kolay.

murat 550
Şube Müdürü
24 Şubat 2013 13:42

adalet bunun neresinde 633 tl sds birde yetmiyormuş gibi 350 tl de yemek parası resmen devleti sömürüyolar bu devran böyle sürmez il özel idaresini görüyoruz evet çalışanlar var kimler biliyomusunuz iş makinaları

baksanıza ya 4 sene emek verdik düz memur diğer kurumkarda çalışan mühendislerden fazla alıyo inş hak yerini bulur

hendrix789
Kapalı
24 Şubat 2013 14:02

bayram yardımı setran yardımı arazi ücreti - yıpranması, genel giyim yardımı derken tonla maaş alıyorlar...

almasınlar diyen yok bizede açın kapıları hakeden gitsin...

ayrıca bu tazminatların benzerleri her kurumda olmalı

biz almıyoruz onlar da almasın mantığı yanlış arkadaşlar..onlar alıyor bizde alalım mantığı doğru geliyor bana..

yoksa birbirimize yemek en çok yukardakilere yarar

murat 550, 11 yıl önce

adalet bunun neresinde 633 tl sds birde yetmiyormuş gibi 350 tl de yemek parası resmen devleti sömürüyolar bu devran böyle sürmez il özel idaresini görüyoruz evet çalışanlar var kimler biliyomusunuz iş makinaları

baksanıza ya 4 sene emek verdik düz memur diğer kurumkarda çalışan mühendislerden fazla alıyo inş hak yerini bulur

murat 550
Şube Müdürü
24 Şubat 2013 14:09

tabiiki onlar alıyolar bizde almalıyız daha sayamadığımız bir sürü hak arkadaşlar yav kurban bayramında bile adamlara kurban parası adı altında 600 tl ödendi yani kestikleri kurbanın parasınıda devletten çıkarıyolar yuh yani adam kesmese yanına kar kalacak :) herhalede milletvekillerinin bile bu kadar hakkı yok :)) adamlar kaza kayıp bankamatiğin önünden geçseler bir bakıyolar para yatmış

ao76
Şef
24 Şubat 2013 16:44

çok meraklıysanız özel idarede çalışmaya tayininizi alın gelin hatta becayiş yapalım sizinle

ao76
Şef
24 Şubat 2013 16:46

çok merak ediyorum biz niye bu yazdıklarınızı göremiyoruz millet siyaset adı altında bunları yaptık yok meclis kararı aldık diye yazıp duruyo sizde hemen inanıyorsunuz bu kadar adalet arıyorsanız gidin sizden çok daha fazla çalışıp asgari ücret alan fabrika çalışanlarıyla yer değiştirin

murat 550, 11 yıl önce

tabiiki onlar alıyolar bizde almalıyız daha sayamadığımız bir sürü hak arkadaşlar yav kurban bayramında bile adamlara kurban parası adı altında 600 tl ödendi yani kestikleri kurbanın parasınıda devletten çıkarıyolar yuh yani adam kesmese yanına kar kalacak :) herhalede milletvekillerinin bile bu kadar hakkı yok :)) adamlar kaza kayıp bankamatiğin önünden geçseler bir bakıyolar para yatmış

ao76
Şef
24 Şubat 2013 16:49

deniz manzaralı olsun çok ucuz olsun bir de yalı olursa hiç fena olmaz ütopyada yaşıyon heralde

hendrix789, 11 yıl önce

92 ile ege bölgesinde birçok yere başvurdum avcumu yaladım.zaten merkezi alım nedir tarihlerinde hiç göstermemişler..

sen neyin gelmesinden bahsediyorsun

maaşını alıp oturduğun yerden atıp tutmak kolay....

ao76
Şef
24 Şubat 2013 17:10

ayrıca aşağıdaki linkte "Tayin düşünenler bunları tercih etmesin" başlığı altında bir haber var tahmin edin ilk iki kurum hangileri ve tekrar düşünün

http://www.memurlar.net/haber/309043/

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi