Editörler : Pangaea

arkadas1245
Memur
17 Temmuz 2012 23:40

ginobili44 farklı bi bölümden yüksek lisansa basvurdugunda sınavlar ve mulakatlar nasıl oluyor ne soruyorlar? kendi mezun olduğun bölümden soruluyor değilmi? sana neler soruldu mesela yazabilir misin?

bir de sen mat mezunu olarak ekonometri yüksek lisansına basvurduğunda ekonometri mezunlarının onune geçip kabul edilmen zor olmuyor mu? bunları cevaplarsan çok sevinirim :) tsk ler

gaussmat
Şube Müdürü
19 Temmuz 2012 13:15

arkadaşlar eğitim netlerim kötü geldi gkgy 102.5 acaba memurluk olur mu bir de memur alımları ne zaman oluyor hiç bir bilgim yok:)

ulashserdar
Daire Başkanı
19 Temmuz 2012 23:44

PTT MEMUR

keallimatematik
Kapalı
20 Temmuz 2012 15:00

ben haziranda İÜ Matematikten mezun oldum. büyük ihtimalle eylülde dershanede çalışmaya başlayacağım. 1 yıl adam akıllı kpss ye hazırlanmak isterdim ama okul zamanında hiç iş tecrübem olmadığı için bir yerlerden başlamak zorunda hissettim kendimi..

KaRdemİR613
Memur
20 Temmuz 2012 15:20

Matematik bölümü için en iyi üniversite hangisi sizce?

pomem44
Aday Memur
21 Temmuz 2012 15:13

2004 ktü matematik mezunuyum o zamanlarda herkes gibi bende dersanede başladım 6 yıl dersanede çalıştım malum şartları anlatmama gerek yok sonra polis oldum 8aydır polisim allah herkesin yardımcısı olsun

matciekonomist
Aday Memur
21 Temmuz 2012 15:24

ben de ytü den mezun oldum, okurken araştırdım ki bi halt olmuyo aöf iktisata başladım bu yıl bitti o da. kpss den 94.75 net çıktı inşallah olur umudum yok ama.. matematiği boşa okudum gibi geliyo şu an

rivaldo
Memur
22 Temmuz 2012 17:40

Bütün matematik mezunlarına geçmiş olsun.

gelecek3535
Genel Müdür
24 Temmuz 2012 18:53

2002 matematik mezunuyum,2003 tezsiz yaptım ,2004 atandım öğretmenlikte 8.senem,inşallah sizin gönlünüze göre olur.

erdenmat
Aday Memur
24 Temmuz 2012 22:05

Bankacılık

ay-yıldızım
Şube Müdürü
25 Temmuz 2012 15:08

vhki olarak çalışıyorum içişlerinde

börülcan
Memur
26 Temmuz 2012 00:55

lisede öğretmenim

norcimmmat88
Aday Memur
27 Temmuz 2012 00:50

gyte matematikten 2010 da mezun oldum,ardından marmara da formasyonu alıp geçen yıl atandım.

bence ümidinizi kırmayın arkadaşlar,inanın olmayacak bir şey değil.

zincir0
Aday Memur
01 Ağustos 2012 11:03

üniversitede memurum açıköğretim bitirsem aynı şeyi yapacaktım zaten dünyayı matematikçiler kurtardı diye başlar ya kıl oyunları filmi bende gerçek sanardım. memur zihniyetli üniversite hocalarından nefret ederken şimdi memurun ta kendisi oldum

01 Ağustos 2012 12:21

dhmi de memurluk..

ank mat
Şef
04 Ağustos 2012 18:05

6 yıl dersanecilikten sonra oğlum doğdu ve özele devam edemedim tabii,4 yıldır çlışmyorum,son 3 senedir de KPSS belasıyla uğraşıyorum,eşim de mat.çı o akıllılık edip 2003 de atandı,sonra da anadolu lisesine geçti,ben o zaman atanabilecek puanım varken devlti istememiştim,şimdi ise kafamı vuracak taş arıyorum!!yeni mezun gençlere tavsiyem''Boş hayaler peşinde koşmayın ve çolukçocuğa karışmadan sağlam bir işe girmeye çalışın,sonra çok zorlanırsınız benim gibi''

Euclid
Daire Başkanı
05 Ağustos 2012 04:56

Öğretmenim

Kendimi aslında yazılımda da geliştirdim.

Okuduğum için gurur duyuyorum. Zamanı zorla geri alıp tekrar sınava soksalar, tek tercihim matematik, özellikle de yine Yıldız Matematik olurdu.

spontan78
Şef
05 Ağustos 2012 12:19

Hayata dair ve Eğitimle ilgili herşey www.rehberlikportal.com da.

En yeni Üniversite tanıtımları.Fakülte ve Bölümlerin taban puanları kaçtı?Kaç kişi aldı? Hepsi www.rehberlikportal.com da...

SVSSNC
Memur
05 Ağustos 2012 15:27

2008 de gaziye girdim bu sene mezun oldum ve içişleri merkeze atandım bundan sonraki planım seneye aöf işletme bitecek sonra da iktisat okuyacağım amacım tüik th sınıfına girmek :)) öğretmenliği hiç istememişimdir bu arada gazili olmak bir ayrıcalıktır deniliyor ama inanmayın külliyen yalan :)))))

kara.kurt
Aday Memur
08 Ağustos 2012 06:37

7 senedir dersanedeyim ve bu sene yeter dedim artık çalışmıyacağım, yıl boyunca açılan 15-20 tane matematik kadrosuna girmek için bir sene kpss çalışmayı düşünüyorum, şu an ki aklım olsa kesinlikle matematik yazmam. çevremde lise ve açık öğretim mezunlarının hepsi 70 75 lerle atandı , yani boşuna o kadar emek diye düşünüyorum ama her işte bir hayır vardır şüphesiz.

ANCAK MATEMATİK MEZUNLARINA BU KADAR AZ KADRO AÇIP , BİZİM BİR HALTA YARAMIYACAĞIMIZI DÜŞÜNÜP, ATANMAMIZI ZORLAŞTIRAN BUNA KARŞILIK DİĞER BÖLÜMLERİ VE DİĞER KPSS GRUPLARINDA ALIMLARI ARTIRAN (ÖNLİSANS VE LİSANS) ZİHNİYETİ KINIYORUM.

matematik mezunu bir insan standart bir insandan kat kat daha zeki ve başarılıdır bunu istihdamını sağlayamamak ise başarısızlıktır.

ALLAH sonumuzu hayır eylesin.

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi