Editörler : crops35
12345678910111213»
18 Temmuz 2012 14:31

arkadaşlar kpss mantığıla düşününü sınav puanı 2 yıl geçerli aynı kpss de olduğu gibi ara ara yerleştirmeler yapılacaktır (kpss 2 yılda 4 alım yapıyor arada cıkılan istisna kadroları saymazsak) rahat olun, tek üzücü yanı branş olarak fazla alım olmaması genel alıma yönelinmesi olmuş.

dumps
Aday Memur
18 Temmuz 2012 14:49

kaynak isteyenlere bu linkteki videonun 23, sayfasını dinlesinler

http://www.kure.tv/haber/340-ana-haber-bulteni/samanyolu-ana-haber-4-temmuz-2012/922-Bolum/120567/

osman.bsr
Şef
18 Temmuz 2012 14:53

Torba yasanın tamamını inceledim. 20.000 engelli rakamını göremedim ?

Noury
Daire Başkanı
18 Temmuz 2012 15:14

bende tek tek inceledim torba yasayı 20.000 engelli alımın lafı geçmiyor !

dumps
Aday Memur
18 Temmuz 2012 18:52

osman ve noury peki torba yasada 40 bin öğretmen 30 bin polis lafı geçiyormu.bu haber bir çok kanalda çıktı.yani yalan olamaz ben ihtimal vermiyorum.

labtur
Aday Memur
19 Temmuz 2012 10:02

Bende Tıbbi Labaratuar bölümü mezunuyum ön lisans olarak Adıyamanda bu bölümde kadro açılmadı başka illerede gidemiyorum.Benim tahminim önlisans ebelik ve diyanet kadroları boş kalacak..inşallah ikinci alımda Adıyamandaki hastanelerede laborant kadrosu verilir.Bu sınava kaç Tıbbi Labaratuar teknikeri başvurdu burdan yazarlarsa sevinirim...

19 Temmuz 2012 10:10

ne zaman engelliler akıllanır

sen ilköğretim

sen lise

sen ön lisan

sen lisan

sen öğretmen

ben hademe

o memur olacak demez

engelliler bir birine fikren ve zihnen bir birine engel olmaz

bunun yerine birlik ve beraberlik içinde adam akıllı

ortak akılda buluşurlar ise !

haklarını alır !

tabi benim işim görüldü

gerisinin canı cehenneme der gibi

ben memur oldum, gerisini salla gitsin diyen

dönekler olmaz ise !

valla süper olur :)

çevmüh73
Şef
19 Temmuz 2012 11:19

arkadaşlar lütfen sadece 2.alımlar hakkında bilgi yazalım,diğer gereksiz konulara girmeyelim.2.alımlar ne zaman olacak bilgisi lazım bize diğer bütün konular zaten herkesin bildiği şeyler gereksiz tatavalar yapmayalımç.şurda 2 gün kaldı tercihlerin bitmesine puanlarımız yanmasın.ne olur herkes ösym yi dpb yi arasın gitme imkanı olanlar oraya gitsin.

sümeyye87
Şef
19 Temmuz 2012 11:48

mutlaka olur arkadaşlar kendinizi üzmeyin çünkü ihtiyaç oludkca kaitapçık yayınlarlar unutmayın her kurum yüzde 4 engelli çalıştırmak zorunda mesela meb 40 000 öğretmen alacak bi daki alımlarda 40 000 in yüzde 4 ünü alır belki erteleyedebilir ama alır

derderbo
Yasaklı
19 Temmuz 2012 12:24

insallah olur bende bekleyenlerdenim 80.39 aldim lise gen.oz.1.atama umut yok

silentboy
Genel Müdür
19 Temmuz 2012 16:41

yüzde 3 diye biliyordum.

byghost
Aday Memur
19 Temmuz 2012 17:42

Çevmüh73 nickli üye burdan yorumlarına bakınca ne kadar bencil olduğunu anlıyorum.Sadece kendi sorularının cevabı için başka soru soran üyelere yok tatava yapmayın sadece 2. alımlar için bilgi verin tarzında sanki site editörüymüş gibi yönlendirme yapıyorsun.1.si madem soruların var milletten medet umma buraya girebildiğine göre interneti kullanabiliyorsun.Sorularınla ilgili bakanlıklara mail at tel aç yada bulunduğun il deki şubelere git.2. senin derdin atanmak değil çevre mühendisi olabilmek ise 2. atama olur yada olmaz o zaman çevre mühendisliği kadrosunu beklicen hee senin derdin sadece devlet memuru olabilmek ise asıl sen tatava yapmada otur tercihini yap.önce ne istediğine karar ver.1. hedefin ne memur mu olmak yksa çevre mühendisliği kadrosu açılır diye bekleyip çevre mühendisi olabilmeyi mi ummak?İlla çever mühendisi olacağım diyosan o zaman ne kendini üz nede burda millete afra tafra yapma mecbur kadro açılmasını bekle bu kadar basit.

mertfedo
Aday Memur
19 Temmuz 2012 18:25

dpb nı aradım ama telefon hep meşkul.

çevmüh73
Şef
19 Temmuz 2012 21:13

byghost denen şahıs!!! farkındaysan bu başlığı ben açtım(yani benim açtığım başlıkta yazıyorsun ona dikkat et..)ve evet ben merak ettiğim için bu konuyu açtım ve yinede söylüyorum senin gibileri sırf başkasına sataşmak için buraya yazmasın...ben senin söylediğin şeylerin bir çoğunu yaptım ama kurumlarda çalışan şahıslarda senin gibi düşündükleri için bir bilgi alalmdım..bu yüzden buraya yazdım ki bilgisi olan bir insan evladı belki buraya yazar...

kardeş bir daha dikkat et yazdıklarına.....

çevmüh73
Şef
20 Temmuz 2012 12:21

merhaba arkadaşlar;

ben bu gün DPB'yi aradım 215 nolu dahili telefonla görüşme yaptım:konuştuğum bayan 2.alımlar için ekim ayında talepler alınacak 2013 te atamalar olabilir dedi.eğer kurumlar talepte bulunmazsa tercih te olmayacak....

ben şu anda tam bir kararsızlık içindeyim....yazsam ya mesleğimle ilgili bölüm açılırsa ne yaparım diyorum,yazmasam 2.tercihler olmazsa gitti 91 puanım....

bu durumda kimler varsa Allah yardım etsin,Allah sabır versin.

Noury
Daire Başkanı
20 Temmuz 2012 12:32

olacak dpb ile görüştüm eylül ekim gibi kadrolar alınacak ona istinaden artık klavuz ne zaman yayınlanır siz tahmin edin .

alimemet61
Şef
20 Temmuz 2012 12:35

1 sene sonra

nur-571
Aday Memur
20 Temmuz 2012 12:36

İkini ya da üçüncü atama zamanındayken aynı şehri olmayabilir.. Hayırlısı..

club_life
Müsteşar Yardımcısı
20 Temmuz 2012 12:45

bence kasmaya gerek yok acil iş ihtiyacı olmayanlar kendi illerini yazsın en kötü 2 sene o işte çalışıp yeni tercih yaparsınız il dışına gidecek sıkıntılı kesimde 2 yıl için yer baksın sonra yine yine sınava girip kendi kadronuz açılınca ona başvurursunuz, acil durumu olmayanlar ara tercihler olacaktır onları da beklerse yine kendi bölümüne yerleşir en fazla kayıp 1-2 yıl olur çok dert etmeyin maddi sıkıntısı olmayan arkadaşlar.

20 Temmuz 2012 12:48

labtur bende laboratuvar teknikeriyim.senle beraber 4 kişi olduk.puanın kaç,benim ki 84

Toplam 319 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi