Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
16 Temmuz 2012 11:32  

iibf mezunu olup bu sınavda 73 puan alan son atamada atanabilir!!!

Bu Sınav 2010 Sınavıyla Karşıl Kişi aştırılamayacak Kadar Zordu.Hatta Benim Tespitime Göre Kpss Tarihinin En Zor Sınavdı.Bu Zorluk Soruların Zor Olmasından Kaynaklı Değil Zaman Alan Soruların ve Paragrafların Zor Olmasından Kaynaklıydı.Netlerinize Karşılık Gelen Puanınızı Hesaplarken 2009 Puanını esas alın ve o puana 1,5-2 Puan Arasında Ekleme Yapın Gelecek Puanınızı Karşınızda Görmüş Olacaksınız.Ösym Başkanı Ali Demir Yaptığı Açıklamadan Optik Okuyucuları Okumaya Başladık Geçtiğimiz Senelere Göre 1-2 Netlik Ortalama Düşüsü Var Dedi.Bugün Gidin Sorun Kendisine Alacağınız Cevap 4-5 Netlik ortalama Düşüşü Söz Konusu Diyecektir.2010 Yılında 5 Bin Aday 120 net Yaptı Ösym 350 Diye Açıkladı Bu yalandı.Buna Rağmen 2010 Puanıyla Yapılan Son Alımda 77 Puanlı Arkadaşlar Memurluğa Yerleşti.2012 Sınav Puanıyla İse Son Atamada 73 Puanları Göreceğiz.Bu Forumda Yazılan 95 Netleri 115 Netleri Kale Dhai Almayın İçlerinden Doğru Söyleyen ve O Net Gelecek Kişi Sayısı 15'i Geçmez.Genel Ortalamada 4-5 netlik düşüş İibf mezunları arasında 10-12 nete kadar çıktı.O Yüzden moral bozmak isteyenlere kanmayın kafanızı bulandırmalarına izin vermeyin.Önümüzde yerel seçimler var kadrolar ister istemez artırılacak buda büyük avantaj sağlayacak bizlere saygılarımla

16 Temmuz 2012 11:36

GaLaXY1905
Yasaklı

biz gidelim bari

16 Temmuz 2012 11:38

adam.01
Yasaklı

gidelim bilader:)

16 Temmuz 2012 11:38

equinoxe
Yasaklı

sevgili kaan kardeşim.. evet. sınava giren sadece memurlar net üyelerinden ibaret olsa ben de 90 net aşağısı atanamaz derim. ama sınavı kötü geçen aday o kadar çok ki..

ha bu arada forumdan 2010 sınavına ilişkin sınav sonrası açılmış konuları geziyorum. gerçi millet orda da ilk başta sınav zordu deyip sonradan yüksek netler yazmış ama..

16 Temmuz 2012 11:39

Kaan Kürşat

DÜZELTME!!!!!

Bu Sınav 2010 Sınavıyla Karşılaştırılamayacak Kadar Zordu.Hatta Benim Tespitime Göre Kpss Tarihinin En Zor Sınavdı.Bu Zorluk Soruların Zor Olmasından Kaynaklı Değil Zaman Alan Soruların ve Paragrafların Zor Olmasından Kaynaklıydı.Netlerinize Karşılık Gelen Puanınızı Hesaplarken 2009 Puanını esas alın ve o puana 1,5-2 Puan Arasında Ekleme Yapın Gelecek Puanınızı Karşınızda Görmüş Olacaksınız.Ösym Başkanı Ali Demir Yaptığı Açıklamadan Optik Okuyucuları Okumaya Başladık Geçtiğimiz Senelere Göre 1-2 Netlik Ortalama Düşüsü Var Dedi.Bugün Gidin Sorun Kendisine Alacağınız Cevap 4-5 Netlik ortalama Düşüşü Söz Konusu Diyecektir.2010 Yılında 5 Bin Aday 120 net Yaptı Ösym 350 Diye Açıkladı Bu yalandı.Buna Rağmen 2010 Puanıyla Yapılan Son Alımda 77 Puanlı Arkadaşlar Memurluğa Yerleşti.2012 Sınav Puanıyla İse Son Atamada 73 Puanları Göreceğiz.Bu Forumda Yazılan 95 Netleri 115 Netleri Kale Dahi Almayın İçlerinden Doğru Söyleyen ve O Net Gelecek Kişi Sayısı 15'i Geçmez.Genel Ortalamada 4-5 netlik düşüş İibf mezunları arasında 10-12 nete kadar çıktı.O Yüzden moral bozmak isteyenlere kanmayın kafanızı bulandırmalarına izin vermeyin.Önümüzde yerel seçimler var kadrolar ister istemez artırılacak buda bizlere büyük avantaj sağlayacak saygılarımla

16 Temmuz 2012 11:40

haktan arslaner

gerçektende çok düşüş oldu. en zor denemede bile 96 netin altına dğşmedim çıkmış sınavların hepsini çözdüm 110 netten aşağı gelmedi. genel kültür ve genel yetenekten 55 netin altına düşmedim. fakat bu sınavda 87 netim var. mat 6 boş genel kültür 13 yanlışım var. sorular çelişkili çok soru vardı. mat. soruları uğraştırıcıydı.

16 Temmuz 2012 11:44

Kaan Kürşat

equinoxe

Açıklamayı Yapan İlk Hafta Ösym Başkanı Ali Demirdi.Bu Açıklamadan Sonra Ortalamalar Gerçek Sonuçlar Açıklandığında Ösym Başkanının Yaptığı Açıklamanın Tersi Çıkarsa O Sınav Patates Olur.Sence Yalan Söylemiş Olabilir mi Bunu Göze Alabilirmi.Bariz Ortada Bu Sınavın Net Ortalaması Geçtiğimiz Yılların 4-5 net Aşağısında Buda Satndart Sapmaları Olumlu Etkileyecek.77 Nete 79 Puan Gelirse Şaşırmayın Ağzınız Açık Kalmasın Derim Ben.

16 Temmuz 2012 11:47

equinoxe
Yasaklı

kaanm kardeşim. çoklu denklem var..

mesela. o salak ali demir bunu derken, 2010 yılında 120 yerine 119 soru üzerinden değerlendirilme yapıldıgını unutmuş (Türkçe 11. soru iptaldi) bana sorarsan, ana sağlıklı, yani sınava çalışan kişilerde 8-12 net arası bir düşüş var ayrıca..

ben orda şunu kastediyoprum. ben kimse forumda yalan söylüyor demiyorum. aksine doğru da diyorlardır.. ama işaret ettiğim nokta sizin kendi gözlerinizle sınav salonunda gördüğünüz kişiler..

bir de bakın ben şuna da eminim. göreceksiniz. o sınav sonuc kağıtlarında hepimize beklediğimizden 3-4 net arası eksik net gelecek. puanı bilemem..

16 Temmuz 2012 11:47

diclee33

evet ali demir gy-gk ortalamasının 60 net olacağını söylemişti sonuçlar açıklandıktan sonra bunda büyük bir artış varsa büyük çapta kopya var demektir...ama şuna katılmıyorum 77 nete 79 puan gelmesi mümkün değil hiçbir zaman yaptığın netin üzerinde bir puan gelmez sende bilirsin kpssuzmanından 2009 da bile netin üstünde puan gelmemiştir.

16 Temmuz 2012 11:49

duvmel

selamlar arkadaşlar-iibf ile ilgili bi paylaşım bulabildim sonunda-sizden yorum rica ediyorum çünkü bu konuda çok az bilgim var-ben ekonometri mezunuyum ve gk/gy 86 netim var sizce genel durum nedir ve atanma şansım olabilirmi?kaç puan gelir hangi yıla göre gelir bilmiyorum ve iibf bölümler arasında şansı düşük bir bölüm mü ekonometri ve benim de yerleşme şansım olabilir mi ne yazabilirim bir yorum yazın lütfen-şimdiden teşekkürler

16 Temmuz 2012 11:50

Kaan Kürşat

Dicle33 Standart Sapmalar Olumlu Anlamda Tavan Yaptıysa 77 Nete 79 Puan Gelir Matematiksel Olarak Bu Mümkün.Örneği 77 Nete 85 Puan Gelen Önlisans Sınavı.Buna Ne Diyeceksin?

16 Temmuz 2012 11:50

equinoxe
Yasaklı

dicle kardeşim. ben 2008 de öylesine girmiştim.. sana doğru cevab sayımı yazıyorum

GY 36D 12Y

GK 33d 26 Y

59.5 netim vardı ve 60.534 puan geldi..

16 Temmuz 2012 11:53

diclee33

77 nete nasıl 85 puan gelmiş ki iyiymiş standart sapmayla....ama bu yıl s.sapmanın getireceğini pek sanmıyorum.. equinoxe ve kaan kürat umarım dediğiniz gibi olur

16 Temmuz 2012 11:55

Kaan Kürşat

Ben 90 Nete 92 Puan Gelir Demiyorum 77 Nete 79 Puan Gelebilir Diyorum.İkisinin Arasında Dağlar Kadar Fark Var.Karşımızda 120 Soru ve Buna Karşılık Gelen 100 Puan Var Netlerin aşağı dorğu indikçe nete karşılık gelen puan dengelenir.2009 yılında 77 nete 77 puan Nasıl gelebildiyse bu sene 77 nete 2 puan üstü gelebilmesi mantıksız değildir.Bunun matematiksel hesaplamasını matematikçi ve istatistikçi arkadaşlar benden daha iyi yaparlar.

16 Temmuz 2012 11:55

equinoxe
Yasaklı

ben puan konusunda kaan kardeşimden faklı düşünüyorum.. Yani şöyle ki; 90 nete 69 puan bile gelse, atama taban puanları 60 ile kapatır. Yani burada kesin olarak "78 puan altı hiçbir koşulda atanamaz" diye ösym kuralı yoktur. önemli olan aldıgınız sıralamadır..

o yüzden diyorum kaç gündür. puanları boşverin. hatta bir anlamda netlerinize de takılmayın. önemli olan sıralama...

16 Temmuz 2012 11:59

equinoxe
Yasaklı

hatta izninizle şunu da ekleyeyim..

30 bin polis alımı, her ne kadar merkeziden çıkarılsa da gene bu sınavın baz alınacağı gümrük istihdamı ve 1200 iş koçu alımı iibferin avantajıma olacaktır..

Salt bu foruma bağlı kalırsak, ve sınava girenlerin sadece bu forumdan ibaret olduklarını düşünecek olursak derim ki "88 net altı zor atanır". Ama dün bi konu açmıştım, "sınava girdiğiniz okuldaki ve arkadaşlarınızla ilgili gözlemleriniz nedir?" diye, benim de gördüğüm gibi millet dökülmüş.. olayın anahtar noktası bu bence

16 Temmuz 2012 12:00

Kaan Kürşat

equinoxe

Kardeşim o konuya katılıyorum önemli olan sıralama.Beneim tahminim iibfliler arasında 20 bin 73 puanda sonlanır gibime geliyor oda 73-75 net arası bir noktaya tekabül eder en kötü.İlk 20 bindeyseniz iibfliler arasında atanma şansınız bu sene çok yüksek arada seçimler var.bunu gözardı etmeyin.

16 Temmuz 2012 12:03

arslanerkanarslan007

2009da 75 nete 75 puan gelmişti bana.Ve bu sınav onunla aynı değerde gibi idi.Bunları veri kabul ederseniz gerisini siz düşünün.yani 85 nete 80 civarı puan gelebilir.İnşaallah öyle olur hatta daha iyi olur biz atandık kurtulduk Allah sizleri de kurtarsın.

diclee33

equinoxe çok haklısın katılıyorum sana

kpssuzmanı sitesinden...

2009 ortalama net sayısı: 57,8

2010 ortalama net sayısı: 66,8

2011 ortalama net sayısı: 61,3

2012 ortalama net sayısı: 59,0

ösym başkanın dediğine göre bu yıl da 60 net bekleniyor sonuçlar açıklansın göreceğiz

Kaan Kürşat

Bu Sene Atanmanız Çük Yüksek Derken Cümle Düşüklüğü Yapmışım Kusuruma Bakmayın 4 Atama Kapsamında 73 Puan Son Atamada En kötü Üniversite memurluğuna yerleşir.Bu Benim Tahminim

16 Temmuz 2012 12:04

equinoxe
Yasaklı

ara seçim (pek ümitli değil ya ondan hadi neyse)

30 bin polis

gümrük alımı

1200 iş koçu.. (iş koçu sadece iibden alacak, gümrük de en çok iibflerin tercih edildiği bir dept, polislik için pek bi bilgim yok)

bunlar da ilk 20 bin de olmasanız da şansınızı aççabilecek unsurlar..

Toplam 551 mesaj
12345678910111213»