Editörler : F16 Gökçen
18 Temmuz 2012 01:17

tip 1 diyabetli kızım var

evet benim bir kızım var,daha 7 yaşında,diyabetli,belki çoğunuz bilmiyorsunuz yada farkında değilsiniz,ben ona şekerkız diyorum,amacım ..bir farkındalık oluşturmak ve bu konuda bilgi paylaşımı yapmak..

GELİŞİMCİİİ
Aday Memur
19 Temmuz 2012 18:20

bende 16 yaşından beri diyabetliyim zor bir durum kolayıklar diliyorum ailenize ve kızınıza

hoja nasrettin
Aday Memur
19 Temmuz 2012 19:15

sayın GELİŞİMCİİ kaç yıllık diyabetlisiniz ayrıca dikkat etmemiz gereken hususlar konusunda bilgi verebilirmisiniz-tecrübelerinizden -

GELİŞİMCİİİ
Aday Memur
19 Temmuz 2012 23:56

bana 6 yıl oldu kızınız hangi insülinleri kullanıyor acaba günde kaç defa

hoja nasrettin
Aday Memur
20 Temmuz 2012 01:08

humulinR günde 3 defa yemek öncesi,bide lantus 1 defa kullanıyoz,yaklaşık 11 ay oldu,bu balayı evresi ne kadar sürer,bide balayının bittiğini nasıl anlarız,nasıl bi süreç olur

GELİŞİMCİİİ
Aday Memur
20 Temmuz 2012 22:52

İnsülin tedavisine başlanan tip 1 diyabetli hastalarda bir süre sonra insülin ihtiyacı azalır ve insülin gerekmeyecek hale gelir. Bu hastalarda pankreas bezinde çok az miktarda insülin salgılayan beta hücresinin kalması nedeniyle bu tablo oluşmaktadır. İşte insülin ihtiyacının ortadan kalktığı bu döneme balayı dönemi denir. Bu dönem 1 ay ile 1 yıl arasında olabilir. Daha sonra tekrar kan şekeri yükselmeye başlar ve insülin tedavisine geçilir. Balayı döneminde de kan şeker ölçümleri sürekli olarak takip edilmelidir... alıntıdır

hoja nasrettin
Aday Memur
20 Temmuz 2012 23:56

şuan siz kalem mi,pompamı kullanıyorsunuz,birde yaşadığınız şehri bilmiyorum ama bu diyabet kampları var hiç katıldınız mı onlara?

GELİŞİMCİİİ
Aday Memur
21 Temmuz 2012 00:02

kale kullanıyorum günde 4 defa kamp değilde devlet hast ve üni hast haftanın belirli günleri eğitimler oluor öneririm çok fazdalı oluyor

hoja nasrettin
Aday Memur
21 Temmuz 2012 00:50

ewet üniversiteninkine gittim,ama hep aynı şeyler,perşembe günleri diyabet günüydü.hep 1 ekmeğin 15 krbnhdrt olduğu anlatılıyrdu.mesela ben kızım için karbnhdrat sayımını kullanmaya çalışıyrm,diyetisyenlerimle sorun yaşadım.o yüzden doktr diyet listesini kaldırdı,hatta pompayı bile önerdi,siz hala kalem kullanıyorum deyince şaşırdım doğrusu,mesela şu konuda doktorumdan bile net yada sağlıklı yanıt alamadım.Siz öğünlerinizde tatlı besin kullanıyormusunuz-kek,çikolata,hatta bal vs. gibi,biliyorum onların glisemik indeksi yüksek,ama tüketiyormusunuz?ben veriyorum mesela öğünlerde olmak ve ölçülü olmak kaydı ile -ilerisi ne olur bilmiyorum,kilo problemimiz var geçen ay çölyak bile baktılar,sizin takibiniz hangi ünivrstede devam ediyor,hacettepeyi çok önerdiler bana..

GELİŞİMCİİİ
Aday Memur
21 Temmuz 2012 17:54

bana da pompayı önerdiler ama taktırmadım taktırma niyetim var ben tatlı hiç kullanmıyorum arad sırada canım çekince ilaçların dozunu arttırarak tüketiyorum ama doktor bana az olmak şartıyla yiyebilirsin demiştim ben tüketmiyorum. tip 1 diyabetlilerde genelde kio problemi olmaz bende de olmadı benim devamlı gittiğim bir dktor yok sadece 3 ayda bir dahiliye polikliğinie gidip tahlillerimi yaptırıyorum tahlillerim normal ilaçlarımı da artık doktor ayarlamıyor ben ayarlıyorum yediklerime göre artırıp azaltıyorum o şekilde ilerliyorum. ben şeker hastası olduğumu öğrendiğim ilk yıll gazi üni. bir endokrinoloji alanında profa gitmiştim onun dışında da hep dahiliyeye gidiyorum cevaplarım biraz karışık gibi oldu ama:)

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
22 Temmuz 2012 01:31

diabet rahatsızlığı yaşayan herkese geçmiş olsun.lütfen yediğiniz besin değeri olan ekmek ya da bir meyvenin içindeki mesela muz:100gr muzda 330mg B6 vit. 1985 yılında vardı.2002de 18mg kaldı.2012 fosa yiyoruz.niye yaşadığımızı anladınız umarım.isteyen tahlil yaptırsın.Kısaca baklava yemek isteyen ciddi ve kararlıysa mesaj atsın.ilgilenmeyen merak için zamanımı çalmasın.

hoja nasrettin
Aday Memur
22 Temmuz 2012 19:20

sayın GELİŞİMCİİİ,şu an bütün ayarlamamı kendim yapıyorum diyorsunuz,peki öğünlerinizde bir diyet yada yemek menünüzmü var yoksa karbonhidrat sayımınımı kullanıyorsunuz ayrıca karbonhidrat sayımı yaparken-tabiki bilmek gerekir-kalori hesaplamasını nasıl yapıyorsunuz?örnk:kızım için 70 krbnhrdtlk bir menüm var bunu ayarlarken tek tek kaloriilerinidemi hesaplayacğm.eğer siz öğrendiyseniz bu yöntemi-karbnhdrt sayımını-kolay bi formülü varmı bunun?

GELİŞİMCİİİ
Aday Memur
22 Temmuz 2012 23:51

karbonhitrat sayımı yapmıyorum artık tecrübelerime dayanarak ayarlıyorum zaten çok yağlı ve ağır yemekler yemiyorum genl olarak 2 ile 4 ünite azaltıyorum yada arttıyorum doktorda öyle tavsiye etti

hoja nasrettin
Aday Memur
23 Temmuz 2012 15:44

sağolun sizede geçmiş olsun diyorum,ilginiz için teşekkür ediyorum..

GELİŞİMCİİİ
Aday Memur
23 Temmuz 2012 16:06

rica ederim geçmiş olsun

suleyman4242
Yasaklı
11 Aralık 2012 02:32

ANKARA , TIBBI , STERİL , SÜLÜK , SÜLÜK , TEDAVİ , SÜLÜKÇÜ , SÜLEYMAN

süleyman özdemir 05327263882 [email protected]

TIBBİ SÜLÜĞÜN FAYDALARI

Kalp ve damar hastalıklarında, Kalp damar tıkanıklıkları, kalp damar iltihabı,

Yüksek ve düşük tansiyonda , Yüksek ve düşük kolestrolde,Troide bağlı şişmanlıkta

Astım Ve Bronşial Hastalıklar, Kireçlenmeler ( diz , boyun , sırt ve eklemler

Yanık Vakaları , Burkulma , Ödemler, Çıbanlar , kabızlığı giderir,

Behçet Hastalığı,Astım, Zehirli Guatr, Lif yırtılmasında

Vücuttaki uyuşukluklar (kol boyun ve parmak uçları)

omurga kemiklerinin disklerinde ,Safra kesesi iltihabı ,Menenjit Hastalığında

Kılcal Damar Tıkanıklığı, kılcal damar iltahaplanması, Her Türlü iltihabın kurutulması

Lazerli Ameliyatlarda vs…. gibi bir çok Hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Felç ve kısmı felçlerde Meniere Hastalığında , Epilepsi çeşitlerinde, Şeker hastalığında

Sedef Ve Egzama Gibi Cilt Hastalıklarında , Dudak Çatlaması

varis ,siyatik , Kıl dönmesi, Saç Çıkarmada,

Kısırlık,İktidarsızlık, Hemoroid’de(Basur),

İyileşmeyen Mantarlar,Diş Yenilenmesi, İyileşmeyen Yaralar Ameliyat İzleri,

Yüksek tansiyona, Göz Tansiyonu (Glokom) Ve Buna Bağlı Görme Kayıplarında,

Migren ve her türlü baş ağrısı,Ms, Tromboz,

Kangren, Kangren Gelişmekte Olan Kopuk Organ Tamirlerinde

Bazı İşitme Kayıplarında, Kulak Zarı Yokluğu,Kulak İltihabı ve Çınlamalarında kulaktaki belli bölgelere yapılırsa çınlama kesinlikle geçer

Beyindeki Kan Akışını Hızlandırır, Horlama Tedavilerinde, Sigaranın Ciltdeki Etkilerinde

Ortopedi Ve Rekonstrüktif Cerrahi Kapsamında

Yumuşak Doku Romatizmalarında ,iltihaplı ve iltihapsız eklem romatızma ve tüm Hastalıkları önler, ağrıları giderir. Kansızlık, bel tutulması, boyun tutulması, eklem ağrıları, dalak, karaciğer hastalıkları, enfeksiyonlar, sinirsel, psikolojik olan hastalıkların tedavisinde, iç kanamayı durdurmada büyük yarar sağlar.

İdrarı söktürür, idrar yolları ve böbrek hastalıklarına,hormon bozukluğuna iyi gelir.

Karın ağrısına, prostata, akciğer, kalp, pankreas ve safra kesesi hastalıklarına şifadır.

Çocuklarda sinir, huysuzluk, uyku düzensizliği, asabiyete iyi gelir.

Saça, göze ve göz kapağı rahatsızlıklarına, burun rahatsızlıklarına faydalıdır.

diş, dişeti ,dil ve ağız çevresinde çıkan yara için doktorlar krem verir ama ağızda tükürük olduğu için krem etki göstermez, midenize giden yolu tıkadığınız takdir yani sülüğün midenize kaçmasını engelleyerek bunu ağız içinde kullanabilirsiniz ( dilinde yara çıkan biri diline kaset kapağı ile sıkıştırıp şifa bulmuş).

Sinüs İltihabları, Siyah Noktalar, Bademcik İltihapları, deri İltihapları, Deri Üzerindeki Lekeler Ve Kırışıklıkları Hızla İyileşmesini Sağlar,

gençlikten itibaren göz kenarlarına konulduğunda ömür boyu göz probleminiz olmaz

sülük temel olarak vucuttaki pis kanı emer, temiz kanı emmez.

bir belgeselde yüzünün derisi kalkmış bir insanın yüzünü bir türlü tedavi edemiyorlardı ve bunu sülükle başardılar, ameliyatın yapıldığı yer amerika.

şakaklara konulduğunda kronik baş ağrılarını geçirir

vucudunuzun bir yerinde pis kan birikmesine karşı olan şişliklerde kullanabilirsiniz.

Tiroid Bezinin Eş Zamanlı Çalşmasını Hızlandırır üzellik içinde yüzde sülük kullanmak etkilidir, sivilce, akneleri geçirir, kırışıkları yok eder.. ismi tıp dilinde farklı olabilir ama sülük bünyedeki tüm iltihapları yok edebilir.

sülükle kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılır. Vücudumuzda biriken pis kanı dışarı atmamızı sağlar.

Kandaki ve dokulardaki gaz ve toksinleri dışarı atarak, damarlardaki kan akımını canlandırır. Kan fazlalığından kurtarır.

Dokuların beslenmesini, kan üretiminin artmasını, sertliklerin ve ödemlerin kaybolmasını sağlar.

Atardamar Ve Toplardamar Tıkanıklıkları Başta Olmak Üzere Birçok Dolaşım Sistemi Hastalığında

Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanan sülüğün türlü, türlü şifası vardır.

Kan üretimiyle görevli organları (kemik iliği, karaciğer, dalak) uyarır.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir,vücuda direnç kazandırır.

Sülükler Gençleştirici Ve Canlandırıcı Etkiler Gösterir.

sülüğün güçlü antioksidan etkisi vardır

Kan’daki oksijen miktarını arttırır, Ağrı kesici özelliğe sahiptir

sinir hücreleri ve liflerinin tamir edilmesini hızlandırır

Damarlardaki kan dolaşımını düzenler, Genel refleksi düzenler

Yağların eritilmesini sağlar• Nabız, sinir ve kasları düzenler

Damar duvarlarını düzenler• Antibakteriyel koruyucudur,

Kronik (İyileşmeyen Yıllardır Süren)Tüm Hastalıklar Kısacası Sülük Bağışıklık Sistemi Güçlendiricisidir

Sülük Tedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir

Hasta olanlara şifa bulmak için, sağlıklı olanlara sıhhatlerinin devamı için sülük gereklidir

Bir hadis-i Şerifde Peygamber Efendimiz(s.a.v) buyuruyorki; ‘Sizin tedavi olmak için başvuracağınız en iyi çare sülük ve Hacamattır’ (Hadis-i Şerif) (Nesei)

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi