Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
19 Temmuz 2012 22:05  

Eğitim durumundan tayin kalktı mı?

dün sağlık bakanlığını aradım eğitimm durumundan tayin kaltı dedi.sadece sağlık durumu ve eş durumu var dedi.bilginiz varmıı.

19 Temmuz 2012 22:08

radyology01

kalktıysa boşa sınava falan girmeye gerek yok :)

19 Temmuz 2012 22:31

casminnn

öyle söylediler, artık ne yapcağını şaşırdı sağlık bakanımızz....

20 Temmuz 2012 00:20

zeynep233584

evet kalktı hatta yüksek lisansı kazansanız dahi:(((

20 Temmuz 2012 08:42

17-59

Atama Nakil yönetmeliğinde eğitim durumu tayiniyle ilgili madde var. Nasıl kaldırılıyor anlamadım. Bu bilgi nereden

20 Temmuz 2012 09:10

sözbenimm

eğitim hakkı engellenemez...anayasaya aykırı...

kalktıysa gerçekten; türban ile eğitim arasında seçim yapmaya bırakılan kişilere uygulanan politikayı eleştiren bu hükümet ,insanları ekmek parası ve eğitim arasında bir seçim yapmaya iterek aynı politikayı kendi uygulamış olur...

20 Temmuz 2012 15:40

bmsmemis

casminn o bilgiyi nereden aldın tlf nosu nedir acaba, anayasaya ve sağlık bakanlığı yönetmeliğine bakarsan eğitim durumunu görürsün.hangi memur sana o bilgiyi verdiyse buradan paylaşki o memuru herkes arasın

20 Temmuz 2012 17:36

casminnn

Bir Mazerete Dayanan Atamalar

zaten sağlık bakanlığının atama ve tayin yönetmenliğnden de çıkrmışlarr.

MADDE 18-Aşağıda belirtilen mazeretlerin belgelendirilmesi ve ilgililerin talebi halinde personel farklı hizmet (Değişik ibare:RG-22/10/2009-27384) bölgelerine naklen atanabilir;

a) Sağlık durumu,

b) Eş durumu,

Bu mazeretlerin değerlendirilmesinde yukarıda belirtilen öncelik sırası esas alınır.

20 Temmuz 2012 17:42

casminnn

http://personel.saglik.gov.tr/saglik-bakanligi-atama-ve-nakil-yonetmeligi--id263-33.html

20 Temmuz 2012 22:52

dytgn

Personelin sağlık ile ilgili bir alanda en az dört yıllık lisans öğrenimi gördüğünü belgelendirmesi halinde, münhal kadro olması ve öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere yer değiştirme suretiyle atanma talebi değerlendirilir.

Stratejik personelin atama taleplerinde bu maddenin (Ek ibare:RG-22/10/2009-27384) (a) ve (c) bendi ile son fıkrası uygulanmaz. böyle bişeyde yazıyor ama yönetmelikte kafam karıştı.... eğitim durumundan tayin olmuyosa boşuna tercih yapıp milletin hakkını almayayım

20 Temmuz 2012 23:29

serbest-deli

zaten gereksiz bir mevzuydu hiçbir kurumda böyle bir mazeret tayini yokken sağlık bakanlığında olması doğru değildi kalkmış ise doğru olanı yapmışlar, helal olsun.

21 Temmuz 2012 08:00

dytgn

serbest deli lütfen biraz mantıklı olun hiçbir kurumda da hem çalışıp hem okuma durumu kolay kolay gerçekleşmiyor biz sağlıkçılar özellikle meslek lisesi çıkışlılar erken mesleğe atılıyoruz yerimizde saymak yerine hem devlete hizmet ediyoruz hem öğrenim düzeyimizi arttırmaya çalışıyoruz... çok nadirdir öğretmen olmuş birinin tekrar bi fakülte okumaya çalıştığı ayrıca yönetmelikten nasıl kalkıyor saçma ANAYASAMIZDA var iyice çıldırdılar bize ne kısıtlama getireceklerini şaşırdılar.

21 Temmuz 2012 10:27

imotur

casminn sağlık bakanlığının ilgisiz bir birimini aramışındır. 2011 ocak ayında bende bakanlıktan bir tanıdığı arayıp sorduğumda eğitim durumundan tayin yok demişti. Ama ben ve 3 arkadaşım 2011 eylül ayında tayin olduk ve ben Ankaradayım. 15 gün önce ben sağlık durumundan tayinini sormak için gittiğimde bilgi alabileceğim kimse olmadığını halk sağlığı veya kamu hastaneleri kurumuna gidip sormamı söylediler. Anlıyacağınız bakanlıkta tayinlerden anlayan kimse yok artık. özetlersek EĞİTİM DURUMUNDAN TAYİN VAR.

21 Temmuz 2012 11:39

adn53

kalksa ne olcak, burası hukuk devleti, " eğitim hakkı engellenemez" demiş anayasada.. muhtemelen lisans düzeyinde bir bölümse ve mezun oldugunda üst öğrenimin gibi bişeyse maaşını dereceni falan etkiliyorsa bakanlık izin vermesede, mahkemeye versen yine tayin yolun açılır , çünkü kazanılmış örnekleride var daha önce çokça

21 Temmuz 2012 14:33

casminnn

aradım bana öyle söylediler.sonra sağlık bakanlığının sitesine grdim eğitim hakkını çıkrmışlar.yuarda da paylşmıştım.ama şansımı denicem.ya birde şimdi ben sml hemşirelik mezunuyum tıbbı lab.hemşirelğin üst öğrenimi ya acaba tayin isteyeblirmyim

21 Temmuz 2012 14:45

imotur

casminn tekrar yazıyorum EĞİTİM DURUMUNDAN TAYİN VAR, ancak 4 yıllık olmak şartıyla. Tıbbi lab.ı boşdan yere yazma, en azından tayin için yazma.

21 Temmuz 2012 14:49

hypotenüs

carminn insanları bilmeden yanlış yönlendirme. Arkadaşlarımız dgs ye girdi sonucunu bekliyor, kafalarını bulandırma. eğitim durumundan tayin var. 21 . maddenin sondan 2. paragrafını oku anlarsın.

21 Temmuz 2012 14:56

casminnn

niye yanlış yönlendireyim.ben sadece bana söyleneni size söylyrumm kendi kafamdan bişyler çıkrtıp buraya yazmıyrumm.sende inanıp güvenmysan ara sağlık bakanlığını.belki beni yanlış bilglndrmiş olablirler.

21 Temmuz 2012 16:44

lab-33

n yani bn lab teknikeriyim BİYOLOJİ ust ögrenmim kabul ediliyor biyoloji yazsam eğitim tayini olmucak mı?...çk saçma ark.lar yaa...

21 Temmuz 2012 19:35

ramoz_lab

casminn Atama Nakil Yönetmeliğinde en altta EK düzenlemeye bakabilirsin. Değişen birşey yok. Yani yanlış bilgilendirmedir o.

http://personel.saglik.gov.tr/saglik-bakanligi-atama-ve-nakil-yonetmeligi--id263-33.html

----------->

"(Ek fıkra: RG-22/10/2009-27384) Bu maddenin yedinci fıkrasının (a) bendi hükümlerinin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendine göre istihdam edilen personelin eşine uygulanma usul ve esasları yönerge ile düzenlenir.

Bu madde doğrultusunda yapılacak atamalarda, öncelikle Personel Dağılım Cetveli uygulanır. Personel Dağılım Cetvelinde boş yer bulunmaması halinde standart dikkate alınır.

Personelin sağlık ile ilgili bir alanda en az dört yıllık lisans öğrenimi gördüğünü belgelendirmesi halinde, münhal kadro olması ve öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere yer değiştirme suretiyle atanma talebi değerlendirilir."

21 Temmuz 2012 19:41

casminnn

arkadaşlar o zamn bana yanlış bilgi vermişler.pazt tekrar arayacağım tabi ulaşablirsem.baklım o zamn ne diyecekler.

Toplam 53 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?