Editörler : "eskiyara"Pangaea

xarkainex
Yasaklı
24 Temmuz 2012 20:14

bir konuda bilgisi olmadan,fikri olmak demek bu olsa gerek...Yazık gercekten de,az daha arastırıp bu baslıgı acmalıymıssın

hasankarakuzu
Aday Memur
19 Eylül 2012 13:12

Arkadaşlar bilip bilmeden konuşmayın. Klavye efeliği yapacağınıza gidin araştırın nasılmış işin aslı diye. Benim eşim kurs öğreticisi Niğde de yok öle birşey. Bi taraflarınızdan laf uydurmayın. 40 saat (8-5) çalışacaksın diyor diyanet. Aynen öğretmenler gibi -ki onlarda öğretmen- 18 saat üzerinden maaş alıyorlar. Kalan saatler ise eğer faaliyet YAPARSAN ek ders alabilirsin. O da 300 lira civarı birşey yapıyor. eğer ek ders yapmıyorsa kursunda oturacak diyor diyanet. Düşünün artık ne kadar saçma bi iş. Eşim günde 7 saat gitmiş olacak köye, yani toplamda 35 saat.Biz 5 saati merkezde bir yerlerde değerlendirelim diyoruz olmaz diyorlar.Okullarda görev almak istedik ona da 40 saatin dışında görev alabilirsin diyorlar. Var sen çık işin içinden. Ben istifa ettirmeyi düşünüyorum. Mehmet görmez gelsin kendi çalışsın kendi alsın ek dersi. Bu kadar rezil bir kurum olamaz. Biz MEB'den şikayet ediyorduk MEB bunların yanında yunmuş yıkanmış...Lütfen yapmayın böyle...Ayıptır günaha giriyorsunuz bizi de sokuyorsunuz.Araştırın az.

brhm83
Memur
19 Eylül 2012 13:43

Yazık sana, üşenmemişsin bir de kafana göre hesap yapmışsın. Senin gibilerin öğretmen olduğuna inanmak istemiyorum...

deniz7979
Daire Başkanı
19 Eylül 2012 14:34

Bence boş konuşanlar bu savunanlar. Mesele sadece para da değil.

Kuzenim İmam Hatip LİSESİ mezunu. Mezun olalı 12-13 yıl oluyor. Bir kursa katılıp belge almış, ve ücretli olarak kuran kursunda çalışmış. Bir gün aniden kadrolu olarak tayini Erzurum'a çıktı sınav vs. yok. 3 tane çocuğu var diye gitmedi ne yapıp edip Kayseri'ye aldılar eş durumundan heralde, eşi imam. Gitmediği 4 ayın maaşını bile birikmiş olarak aldı. Şimdi göreve başladı.

BUNUN NERESİ HAK NERESİ ADALET? Siz hiç atanıp da atandığı yere gitmeden çalışmadan stajyerlik vs. olmadan görev yeri değişen memur gördünüz mü? Kaç öğretmen şu anda EŞ DURUMU MAĞDURU??? Kesinlikle ortada bi çifte standart var boşuna savunmayın. Şahit olmasam bu kadar garip bi olaya inanmazdım...

brhm83
Memur
19 Eylül 2012 15:02

Maaş konusunda bir yanlış yönlendirme oldu o düzeltildi sadece hocam.Düzeltilmese miydi? Bu arada bahsettiğiniz şey farklı bir mevzuu ve çok haklısınız. Diyanet kurumunun ciddi bir yenilenmeye ve reforma ihtiyacı var...

neşeli hayat
Daire Başkanı
19 Eylül 2012 17:05

Utanıyorum artık bu düzenden

hadi bakalım verin dini de ahlağı da yalnız veremezseniz bu ülkeye din ahlak bilgisi

boyununuzun borcu olsun

ilahiyat2000
Memur
19 Eylül 2012 18:02

Sümbül Ağa;

Sen dürüst değilsin. Senin hangi yazılardan ne tür yazışma yasağı aldığını biliyorum. Amacının ne olduğu da gayet açık. Senin ve senin gibi nesli tükenmek üzere olan zevatların çarpık, yaftacı, iftiracı ve kara propagandacı karanlık düşünceli söylem ve eylemleri bu toplumda karşılık bulmuyor artık.... Aldığın ceza ve sebebinin belgesini kopyalıyorum...

10/06/2012 17:29 - 17/06/2012 17:29 Forumda yazışma yasağı

gül-feşan : ***Peygambere yönelik saygısızlık,hakaret ve itham içerikli başlıktaki yazıları başka başlığa kopyalamak*** http://forum.memurlar.net/konu/1539576/?page=13 Muhammed bir şizofrendi ama kendisinin şizofren olduğunu bilmiyordu kendisini gerçekten peygamber zannediyordu.Bu yazıyı okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız:

deniz7979
Daire Başkanı
19 Eylül 2012 23:39

Bence boş konuşanlar bu savunanlar. Mesele sadece para da değil.

Kuzenim İmam Hatip LİSESİ mezunu. Mezun olalı 12-13 yıl oluyor. Bir kursa katılıp belge almış, ve ücretli olarak kuran kursunda çalışmış. Bir gün aniden kadrolu olarak tayini Erzurum'a çıktı sınav vs. yok. 3 tane çocuğu var diye gitmedi ne yapıp edip Kayseri'ye aldılar eş durumundan heralde, eşi imam. Gitmediği 4 ayın maaşını bile birikmiş olarak aldı. Şimdi göreve başladı.

BUNUN NERESİ HAK NERESİ ADALET? Siz hiç atanıp da atandığı yere gitmeden çalışmadan stajyerlik vs. olmadan görev yeri değişen memur gördünüz mü? Kaç öğretmen şu anda EŞ DURUMU MAĞDURU??? Kesinlikle ortada bi çifte standart var boşuna savunmayın. Şahit olmasam bu kadar garip bi olaya inanmazdım...

Diye tekrarlayasım geldi. Bırakın birbirinize sataşmayı kadın Erzurum a hiç gitmeden Kayseri'ye geldi diyorum hiç çalışmadan 4 aylık birikmiş maaşını aldı çatır çatır yedi diyorum ne maaşı ne ekdersi... sınavsız pat diye atandı diyorum. Ohoooooo........

brhm83
Memur
20 Eylül 2012 07:50

Bu ülke neler gördü hocam, geçmişte her türlü memur öğretmen de dahil ahbap çavuş ilişkisiyle istediği yere atanıyor,beğenmiyor bir başka yere atanıyordu...Adaletsizlik mi evet adaletsizlik, ama konu bu değil ki, konu sümbülün maaş hesabı doğru mu değil mi? Hala aynı şeyleri yazıyorsun...

06fatih06
Başbakan Müsteşarı
20 Eylül 2012 07:58

Kuran başımız üstündedir. fakat bazı öğretmenlere zırnık koklatılmazken bazılarını ihya etmek ahlakla, dogrulukla bağdaşmaz!

20 Eylül 2012 09:29

laik bir ülkede yaşıyorsak islamın öğretildiği binalara ek olarak hristiyanlığın öğretildiği binalar da açılmalı ve oralara da devlet görevlileri atanmalı ve maaşları devlet tarafından ödenmeli.

laik bir ülkede devlet bütün dini inançlara ya da inançsızlıklara eşit mesafede olmalı.

cemevlerine de alevi dedeleri atanmalı ve maaşları devlet tarafından ödenmeli o halde.

ya da ateist ya da deist öğretiyi savunan insanlar da devletten maaş almalı.

alevilerin , hristiyanların, ateist ya da deistlerin ödediği vergilerle sunni müslüman inancını okullarından, camilerinden kurslarına kadar propaganda malzemesi yap oldu canım...

hakkımı helal etmiyorum( ironi!:)))

tabi beni anlayıp hak verecek kadar gelişmiş ! beyinler de zor çıkacak aranızda. burası müslüman ülkesi , müslüman mahallesinde salyangoz mu satılır filan diceksiniz....

O zaman müslüman olmayan devletlerde müslümanların hakları verilmediği zaman da sesinizi çıkartmayıp oturacaksınız alt yüzeyinizin üstüne...

uglykidjoe
Müsteşar
20 Eylül 2012 09:49

Başlık yanlış...

Ama buraya imam camiasına dair gördüklerimi yazsam destan olur. Belki de dini bir görev olduğu için toplum olarak da normalden fazla dürüstlük bekliyoruz tabi ama...

Vatandaş en doğuya imam olarak atanıyor...Ki zaten ondan başka da oralara giden de görmedim ama...Enayiliğine geliyor...

Orada eşi gidip ağlayınca, en batıda süper yere tayini çıkıyor. Geldiği yerde de hafta 3-4 gün camiye uğramıyor...Ne güzel!

ilahiyat2000
Memur
20 Eylül 2012 09:52

heryerdeask04;

Konuyu saptırarak farklı mecralara çekip atılan iftirayı masumlaştırmaya çalışıyorsun. Bu arada sizin zihniyetinize sahip olanların beyninin ne kadar çalıştığığnı biliyoruz. Siz din eğitiminin talebe göre verildiğini, seçmeli olduğunu, bahsettiğiniz inanç gruplarınada talepler doğrultusunda eğitim imkanı verildiğini anlmazsınız, anlasanızda kabul etmezsiziniz. Dindar kesimi itham ettiğiniz, yaftaladığınız tüm hususlarda sizler en önde gidiyosunuz. İnkar, suçlama, aşağılama, yaftalama, karalama, beğenmeme, burun kıvırma, halkı ve toplumu cahillikle suçlayıp kendini bişey zannetme...... Aynaya bakın bu komplekslerin tamamı kimde görürsünüz...

20 Eylül 2012 10:09

ben son dönemde bütün liselere konulan haftada 2 saatten bahsetmiyorum ki...

bu ülkede diyanet işleri başkanlığı, imamları, zorunlu din kültürü öğretmenleri , kuran kursları ile 85 yıllık cumhuriyet tarihinde kimi zaman kısıtlanarak kimi zamansa ( günümüzde olduğu gibi ) şaha kalkarak bu sunni islam propagandasını yürüttüler.

aleviler mum söndücü olarak suçlanırken, cemevlerinin ibadethane olmadığı söylendi. ateist ve deistler kafir olarak suçlanıp yakılırken, katilleri affedildi ve hayırlı olsun cümleleri ile kutlandı bu kararlar. hristiyan rahiplerinse sapır sapır kesildiği hepimizin malumu. göç ettirildikleri ve varlıklarına el konulduğu...

şimdi beni İnkar, suçlama, aşağılama, yaftalama, karalama, beğenmeme, burun kıvırma, halkı ve toplumu cahillikle suçlayıp kendini bişey zannetme bunlarla yaftalamışsınız da.....

acaba derin devleti çeteleri örgütleri hortumları kestiğini söyleyenler neden kpss-polis- hakim- savcılık sınavları kopyacılarını hala yakalayamadılar? bu vebal kimin boynuna?

halktan yana olduğunu söyleyip de halkın paralarını iç edenler ( kanal 7 - deniz feneri davaları) neden gündeme getirilmiyor?

hangi yöneticilerin hangi akrabaları hangi şirketlerin başında? bu şirketler ne kadar kar etmiş bunlar neden incelenemiyor?

halktan olduğunu iddia edenler bir kaç şehit olan mehmetin binlere dayandığını neden görmüyor? yoksa kastettikleri halk yüzde 50 nin halkı mı?

milli eğitimde, adalette , emniyet ve diğer bütün bakanlıklarda liyakat değil de kadrolaşmaya dayalı atamalar ne kadar halktan sayılıyor?

müslümanlık payesi sizlere ait , dindarlık payesi sizlere ait. yakında endülüjans dağıtmaya da başlayacaklar korkarım..

turan_cad
Daire Başkanı
20 Eylül 2012 10:10

arkadaşlar bizde öğretmeniz ve sırf karşıt görüşürüz diyerek ilahiyat din düşmalığı yapmalaylım...

benimde tanıdık kuran kursu öğreticileri var evet zorunlu maaş karşılığı 30 saat girmek zorunda...

biz öğretmenler 15 sat girmek zorundayız ve bunu duyunca utnadım arkadaşlar... onların yarısı kadar maaş hak ediyoruz..

lütfen biz öğretmen camiası olarak daha bilmeden etmeden yanlış yorum bilgi yazmayalım..

ozki444
Kapalı
20 Eylül 2012 10:26

kardeşim hiç konuşmayın vermeseydiniz oyları.ben yandaşını bu kadar kayıran bi iktidar görmedim ya.elbet halk bigün indirecek bu saltanatı çünkü ülke iyice karışıyo.bana ayrıca ekonomi demeyin onuda memur zammında gördük nasıl hormonlu ekonomi olduğunu

Shebnem_86
Şube Müdürü
20 Eylül 2012 12:29

Ek ders konusunda yanılıyorsunuz sabit 12 saat ekdersi yazılır kuran kursu öğreticilerine maaşla birlikte 1900-2000 civarı toplamda. bizim gibi seminerlerden de ekders almazlar. öyle 3000 tl dönmüyor yani ortada:)) öyle olsa hemen diyanete geçerdim niye din kült. öğrtm. olayım. ki herkes de öyle yapar zaten. :)) AMA ŞU VAR, diyanet çok fazla torpilin olduğu bir kurumdur, ORASI ALLAHIN OLMADIĞI BİR YER. o kadar çok haksızlık yapılıyor ki. Fahrileri kadroya geçirdi ve KPSS den kurumun kendi yaptığı yeterlilik sınavından mülakatlardan muaf tutarak sadece belli bir süre fahri çalışmış olma şartı koydu. Binlerce insanın hakkı yendi KPSS ye girmiş üniversite mezunu yeterliliği olan kişileri almayarak. bu durum MEB de ücretli öğretmenlerin bulundukları okulda kadroya geçirilmesine benziyor aynen onun gibi bir uygulama hiçbir sınav vs olmadan ve binlerce kişi böyle kadro aldı. vicdanları nasıl rahat ediyor bilmiyorum kimse hakkını helal etmiyor çünkü. ben olsam asla kabul etmezdim... hayatım boyunca kul hakkı yemeyi kabul etmezdim...bu işi yapanlar din görevlisi üstelik.

20 Eylül 2012 14:08

memur zammında gördük nasıl hormonlu ekonomi olduğunu .... hahahaha çok güldüm hocam ellerinize sağlık ne güzel yazmışsınız:)

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi