Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27
25 Temmuz 2012 15:46  

Kamu Yönetimi mi Maliye Bölümünü mü ?

Bu bölümler hakkında düşünceleriniz neler ?

şimdiden teşekkürler...

25 Temmuz 2012 16:07

ömer6020

tabiki maliye ama işletme de yazabilirsin bi işletme mzunu olarak...

25 Temmuz 2012 16:14

mmradayı
Kapalı

puanın yetiyorsa iü sbf kamu yaz arkadaşım, bari aldığın eğitimin bi kalitesi olur.işletme daha çok özel sektöre yöneliktir, maliye de iyidir ama ankara sbf de olursa, onun dışında iibf'lerin bünyesindeki bölümler fasa fiso..yata yata geçersin yani ama bitirince de bakınırsın aval aval..

25 Temmuz 2012 16:16

alifb912

saolun yorumlarınız iççin normalde ticaret meslek lisesi mezunuyum ama işte alanım dışında tercih yapmak istiyorum maliye kütahya dumlupınar üniversitesi tutuyor orası nasıl ?

25 Temmuz 2012 16:25

alifb912

maliye de iş olanakları daha mı fazla ?

25 Temmuz 2012 16:26

senyoraj45

dumlupınarda okudum 2 sene sonra yatay yapdım güzel üniversite kütahyada güzel valla iibf içinde hepsi aynı bok sayılır farketmez kamu yazma ama bizim arkadaş it gibi çalışıyodu :) maliye yazman senin için daha hayırlı olur ;))

25 Temmuz 2012 16:31

alifb912

it gibi çalışıyordu derken bölüm mü zor :) sonrasıda önemli ama zordur bölüm sonu iyidir bilgin varmı o konuda :):)

25 Temmuz 2012 16:35

senyoraj45

ya kardeşim hukuk mukuk kasar yani adamı mesela anayasa hukugu gördü o biz görmedik daha bi sürü şey ezber işler yani şuan ASTSUBAY oldu iibf lerde sonrası die bişey yok hepsi aynı bi sıkıntı olmaz ama işletme filan tutarsa maliyeden önce onu oku kolay dpü hele çok kolay bizim zamanımızda çan eğrisi vardı bide finalde 30 barajı vardı :)) vize 20 olsun finalden 30 u geç geçersin öle biyerdi şimdi deişdimi bilmem sana bağlı kendini geliştirmen lazım farklı olman lazım

25 Temmuz 2012 16:41

alifb912

haklısın herkesin yorumu o kendini geliştirmek :)

işletme de tutan var paü denizliliyim hem ama işletme özel sektör ağırlıklı ondan biraz soğuk bakıyorum şahsen

25 Temmuz 2012 16:44

mmradayı
Kapalı

arkadaşım kamu iibf bölümden en zorudur, ama iyi bir bölümdür, en azından çok yönlü bir eğitim almış olacaksın.diğer bölümler ne hukuk bilir ne sosyoloji ne siyaset..

25 Temmuz 2012 16:45

senyoraj45

ya dediğim gibi hepsi aynı işletme yaz madem özel sektör ağırlıklı diosun 4 seneye zaten devlet kalmaz özelde yürürsün al ben iktisat mezunuyum sgk da memuruz burda işletmeside var çekosu da maliyeside dediğim gibi aynııı

25 Temmuz 2012 16:57

alifb912

işletme mezunu çok açıkta kalanlar var diyorlar ?

25 Temmuz 2012 17:03

adaymemur39
Kapalı

arkadaşım bilmiyotum bu siteyi ne kadar takip ediyorum şahsen ben çeko maliye okuyup da kpss sürecinde bölümüm maliye çeko diye pişman olan çok insan gördüm...kadro sayısı işletme iktisat kamuya göre maliye daha dar.ben kamu mezunuyum...iktisat işletme nin ardından en fazla kadroya sahip bölüm kamu...inanmıyorsan tercih kılavuzuına ve kodlara bakarak incele...

25 Temmuz 2012 17:07

adaymemur39
Kapalı

bu arada işletme değil sadece iibf geneli 2 milyonu aşkın işsiz var.2010 kpssde 800 küsür bin aday içerisinden 300 küsür bini iibf mezunu...işsiz olması çok normal....

25 Temmuz 2012 17:10

adaymemur39
Kapalı

takip ediyosun pardon yanlış yazmışım.

25 Temmuz 2012 17:19

alifb912

bilgileriniz için saolun tercih yapıcam işte kararsız kaldım maliye kamu ?

25 Temmuz 2012 17:40

re_public

kamu yönetimi mezunu olarak kesinlikle maliye diyorum, ama okuyacağın okulun ders programı da önemli, benim ünv.demde kamu yönetimi KPSS A grubuna daha ağırlık veriyordu maliyedekiler muhasebe ağırlıklı görüyor amacın A grubuysa hukuk kamu yönetiminde fazla..amacın B grubunda Atama sayısı en fazla olanı yazmaksa kesinlikle maliye....

25 Temmuz 2012 17:51

adaymemur39
Kapalı

arkadaşım kamu maliyeden daha fazla alım yapıyo biliyorum b grubunda...sgk sgk icra,maliye-tapu, gümrük,üni, belediye il özel idaresi,ptt,eüaş, bunlar kamudan da aldı...ama maliyeler tapu yazamıyo...yerleştirmelerden önce maliye bitiren arkadaşlar form sayfalarında bölümleri için çok laf söylüyorlardı...

25 Temmuz 2012 18:08

adaymemur39
Kapalı

şimdi baktım kılavuza maliye biraz daha fazla alıyomuş evet kamudan.

..ona da üniler ve orman gen. müdürlüğü biraz da kyk belediyeler il özel idareleri etki ediyo...kamunun yazabileceği üniler belediyeler il özel idareleri de var ama maliyeden daha az. ama dersen ki sgk maliye tapu iç işleri dış işleri gümrük lerden birini düşünüyorum kamu yazabiliyo hepsini..2700 2800 civarıydı kamunun yazabildikleri son tercihlerde...maliyenin ki de olsa olsa 100 200 daha fazladır...ama bu kodlar da değişebiliyo..bazı atamada tercih edemediğin kuruma bazısında edebiliyosun...

26 Temmuz 2012 16:44

alifb912

anladım çeko nasıl sizce ?

26 Temmuz 2012 16:48

adaymemur39
Kapalı

össkpss arkadaşın bu formuna bak maliye kamu kıyaslaması var.ona mesaj at o yazsın sana ama çeko çok düşük alım yapıyo...

http://forum.memurlar.net/konu/1586122/

Toplam 25 mesaj