Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : celebrity
27 Temmuz 2012 22:30  

Kapalı
Emek vermeden bir selamla nasıl müdür olunur? anlamış değilim!

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK amacı gereği,

Liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak, mahalli idarelerde görev yapan Devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.Yine aynı yönetmelikte yapılan son değişiklikle, görevde yükselme sınavına tabi olmayan ilçe müdürlükleri kısmına İlçe Özel İdare Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlükleri eklenmişti.

Şimdi sorarım sizlere, bugünlerde liyakat ve kariyer ilkeleri göz ardı edilerek, Açık Öğretim Fakültesi Önlisans bölümünü zar zor 4-5 yılda bitirenlerin İlçe Özel İdare Müdürlükleri ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüklerine yapılan atamaları hangi liyakat, kariyer ve adalet ilkesiyle örtüşmektedir. Konuyla ilgili forumda tek bir başlık bile yok hayret...! Nasıl bir uyku hapı vermişler bizlere.!?:(

27 Temmuz 2012 22:45

jasuah
Kapalı

27 Mart 2012 tarihli Resmi Gazetede yapılan düzenlemeyle;

- Sosyal Güvenlik Kurumunda sosyal güvenlik merkezi müdürü kadroları,

- Spor Genel Müdürlüğünde gençlik merkezi müdürü kadroları,

- Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde yurt müdürü kadroları,

- ilçe müdürü kadroları da,

görevde yükselme uygulamasından muaf tutulmuştur.

28 Temmuz 2012 03:08

jasuah
Kapalı

'Sessiz Sedasız' yapılan bu atamalara, başta Memurlar.Net yöneticilerinin yanı sıra siz değerli üyelerin de tepkisiz kalması düşündürücü...

Neden mi?

Çünkü; benim gibi yüksek lisans mezunu olup da memur olan bir çok meslektaşımın olduğunu biliyorum.Bizler çalıştığımız kurumun tüm iş ve işlemlerinin layıkıyla yapmamızın yanı sıra, diğer kurumlarında iş ve işlemlerine yardım ettiğimiz ( Eski memurların gelişen bilişim teknolojisiyle oluşturulan yeni sistemlere ayak uyduramaması,her ay işlemlerini yapmaktan bir çok kurumun sistem şifreleri artık ezberimde..:))gerçeğinin bilinmesine rağmen ve Görevde Yükselme Yönetmelik'inde 'en az 4 yıllık fakülte ya da yüksekokul mezunu olma şartı' varken, atananlar arasında Açık Öğretim Fakültesi Önlisans mezunu olan (genelde kolay bir bölüm olduğunu söyledikleri Halkla İlişkiler bölümünü okuyorlar) bilgisayarda sosyal medyayı takip etmekten başka bir işlem yapamayan, sevk ve idareden,resmi yazı yazmaktan,protokol kurallarından,mevzuattan vb. iş işlemlerden bihaber olan bu insanların idareci olarak atanması bizlere yapılan en büyük zulüm ve haksızlıktır. Saygılarımla...

Toplam 2 mesaj