Editörler : Pangaea
04 Ağustos 2012 16:51

hala musul sorusu yanlış diyenlermi var gidin kumda oynayın

üniversite düzeyine gelip mezun olan bir kişi o basit acık ve net cevabı olan soruya yanlış diyorsan boğazdan atlasın.

by_efendy34
Daire Başkanı
04 Ağustos 2012 16:53

+ 1903

Adamlar hala Sadabad Paktı olacaktı diyor. Akıl erdiremiyorum bunların işine.

musti_44
Şube Müdürü
04 Ağustos 2012 16:54

soru basit değildi ama hatalı da değil yanlış yaptınız diye soru hatalı mı oluyor ohhh ne güzel bizde yanlıs yaptıgımız sorular için iptal basvurusunda bulunalım

xanthos2
Yasaklı
04 Ağustos 2012 16:54

1 aydır sorular yeni mi aklınıza geldi...?

71engineer
Şef
04 Ağustos 2012 16:57

Ya arkadaş siz neyden bahsediyorsunuz ben sındavdan önce buna çok benze bir soruyu tarih hocamla tartıştım adam her şeyiyle açıklıyordu musuldan sonra ingiltere ilişkileri düzelmiştir. madem düzelmedi biz kellog baktına nasıl üye olduk gayet şaibeli bir soru.

04 Ağustos 2012 17:00

nugre

musul neresi desek haritadan gösteremezsin bide bilgisizliğin yetmiyormuş gibi gelmiş burada millete hakaret ediyorsun.

hazar2386
Şef
04 Ağustos 2012 17:03

işine bak be ne hakareti cevabı sırıtan bir soru açık ve net

seni_yazdim01
Daire Başkanı
04 Ağustos 2012 17:05

bence basit ve yüzeysel düşünenler doğru yaptı sen yaptığın gibi...ama yorumlayan tarihin akışını bilen bağlantı kuran insanlar bocaladı o soruda doğru yaptın diye kimsenin üniversite eğitimine dil uzatmaya hakkın olmadığı bil arkadaşım sorunun yalnış olduğunu düşünmek ayrı bir şey hiç bilmeyip yalnış yapmak ayrı bir seydir

by_efendy34
Daire Başkanı
04 Ağustos 2012 17:05

Adamlar nasturi ve şeyh sait isyanını destekeleyerek ardından da milletler cemiyeti üzerine baskı kurarak Musul'u elimizden aldı. Biz de Sovyetler ile yakınlaşmaya başladık. Hatta sınavda 1.beş yıllık kalkınma planı döneminde en çok yardımı sovyetlerden aldığımızla ilgili soru da vardı. İngiltere ile 1930 lu yılların başına kadar ikili bir ilişkimiz olmadı.

alkanatli
Şube Müdürü
04 Ağustos 2012 17:06

"üniversite düzeyine gelip mezun olan bir kişi o basit acık ve net cevabı olan soruya yanlış diyorsan boğazdan atlasın."

insanın yorumlayacak bilgisi ve kullanacak beyni olmazsa eğer, her soru kolay gelir.Size de o nedenle soru basit ve açık gelmiş:)

Madem bu kadar açık ve basit bir soru, o kadar başlık var o soruyla ilgili git de çürüt yazdığımız gerekçeleri.ÖSYM umarım doğruyu görür de o soru iptal olur.Bunu +net için istemiyorum sırf sizin gibi cahillere, cehalaletlerini bir kez daha kanıtlamak için...

"benimhalimneolacak" doğru söylemiş Musul'un yerini sorsalar bilmezsin, sendeki bu kesinlik cehaletinin verdiği cesaretten geliyor...

hazar2386
Şef
04 Ağustos 2012 17:06

yüzeysel düşünülücek sorular var derinlemesine düşünülücek sorular var osym bunu her yıl yapar o soru zamanda tasarruf edilmek için sorulmuş bir soru ve basit bir soru benim kimseye hakaret ettiğim yok burda herkes yanlış yaptıgı soruyaiptal derse buna verilecek bir cevapta olmalı

04 Ağustos 2012 17:07

seniyazdım

kesinlikle tamamen katılıyorum kardeşim . basit ve bilgisiz olmak lazım bu soruyu dogru yapmak için. ama gelde anlat işte biraz okusalar araştırsala tarihin akışını bilseler böyle konuşmazlardı.

hazar2386
Şef
04 Ağustos 2012 17:09

hakaretten başka bilginiz yok

nügre23
Şef
04 Ağustos 2012 17:10

kumda oynamaya devam

alkanatli
Şube Müdürü
04 Ağustos 2012 17:13

İngiltere ile ilişkilerde gelişme diyordu değil mi soruda?

gelişme nedir önceki duruma göre daha iyi bir duruma gelmektir değil mi? 1926 Ankara Antlaşması öncesi İngiltere Milletler Cemiyeti'nde hep Türkiye karşıtı tavır almıştır.Hatay'ın Türkiye bağlanması süreci dahil birçok sorunda Ankara Antlaşması sonrası İngiltere, Türkiye'yi desteklemiştir.Siz daha neyi tartışıyorsunuz bu kadar emin şekilde! cahil cesareti...

Toprak vermişiz,Misak-ı Milli'den taviz vermişiz nasıl olumlu olur bu mantığıyla atlamışsınız hemen Musul şıkkına, ÖSYM de doğru deyince burada atıp tutuyorsunuz.Sorarım size Sovyet Rusya ile Moskova Antlaşması sonucu Misak-ı Milli'den ilk taviz olan Batum'u verdik.Ne oldu Sovyet Rusya ile ilişkilerimiz gelişmedi mi? Ondan sonraki süreçte en çok yardımı Sovyet Rusya'dan almadık mı?

Bilgisiz ve fikirsiz, bir yanlış üzerinden atıp tutmayın burada yoksa yarın soru iptal edlince rezil olursunuz!

by_efendy34
Daire Başkanı
04 Ağustos 2012 17:22

Mantığa bakar mısın ya batumu verdik diye mi gelişti sanki sovyetlerle ilişkilerimiz ? adamlar isyanları destekleyip milletler cemiyetine baskı yapıyor ve musulu öyle ya da böyle elimizden alıyor.Mustafa Kemal de milletler cemiyetinin büyük devletlerin etkisi altında olduğunu düşünerek bu cemiyete girme fikrini askıya alıyor.Musulun kaybedilmesinin İngiltere ile ilişkilerin gelişmesine katkısı yoktur.Bu soru asla iptal olmaz.

nügre23
Şef
04 Ağustos 2012 17:24

hakaret etmekle bir yere varamazsınız..sorunlu olan ingiliz ilişkileri..cok istememize ragmen musulun ankara antlaşmasıyla İNGİLİZ MANDASINDAKİ ıraka bırakılması sonucu Türk ingiliz ilişkilerine olumlu katkı yapmak demek tarihten bir haber olmaktır tarih bilmemezliktir. bence ben değil siz biraz araştırın musul sorunu ve sonrası

sınavmı
Memur
04 Ağustos 2012 17:25

sonuçlar açıklandığında ÖSYM musul u şırlap diye yüzümüze vuracak yani iptal olmayacak

alkanatli
Şube Müdürü
04 Ağustos 2012 17:27

@by_efendy34

kardeş senin okuduğunu anlamama ya da menfaatine gelen şekilde anlama gibi bir özelliğin var sanırım.Ben Batum'u verdik ilişkimiz gelişti mi dedim orada? Musul'u verdik nasıl ilişkimiz gelişebilir diyen sen gibilere tarihten örnek verdim.Batum'u vermemize rağmen ilişkilerimiz gelişti diye.Hala anlamadıysan git psikogla görüş kardeş ben senin "mantığını" anlayamadım çünkü....

sedat437
Memur
04 Ağustos 2012 17:27

cahillik özgürlüktür...

alkanatli
Şube Müdürü
04 Ağustos 2012 17:32

İptal olsun ya da olmasın, bu ÖSYM'nin yaptığı ne ilk ne de son yanlış olacak nasılsa.Oradan gelecek 1.25 nete de ihtiyacım yok çok şükür!

Mesele bu soruya açık ve basit diyen, soruyu hakettiği şekilde eleştiren insanları aşağılamaya çalışan nügre-byefendi gibi insancıklar...Ve ben çok önceleri pes ettim zaten menfaate adanmış beyinlere doğruları anlatmak boşunadır! doğruyu görmek isteyen görür, adam yanlışa doğru demekte ısrar ediyorsa varsın etsin! onun ısrar etmesiyle ne yanlış, doğru olur ne de doğru, yanlış!

Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi