Editörler : crops35

soganavukatı
Aday Memur
30 Ocak 2012 15:36

ek gösterge ve temsil tazminatı hakkında bir gelişme duyumu alan var mıdır?

av.57
Aday Memur
31 Ocak 2012 09:06

hayırdır bir duyum mu aldın soganavukatı, inşallah düşünüğün veya belirttiğin gibi bir durum vardır.

kirimli1799
Kapalı
31 Ocak 2012 10:19

Birçok bakanlıkta hukuk müşavirlerinin altında çalışan uzmanlara, 3600 ek gösterge verilip makam tazminatı ödenirken Hukuk Müşavirlerinin ihmal edilmesi kabul edilemez.. Hukuk müşavirlerine 3600 ek gösterge ve makam tazminatı verilmelidir.

istanbulin
Aday Memur
31 Ocak 2012 19:05

av.57 bi duyum falan almadım, sadece duyan eden var mı diye sordum. aslında burda ilave etmek istediğim bi şey var. hepimiz samimiyetle bir şeyler olsun diye çırpınıyoruz ama arkadaşlar, meslek örgütümüz baroların desteği olmadan asla isteklerimize kavuşamayız. baro yönetimlerine sorunlarımızı izah etmemiz şart. yoksa hangi yönetim gelirse gelsin sorunlarımıza kulak tıkayacaktır. zaten hükümetlerin kulağında maliyecilerin sesinden başka ses yok.

gthba
Aday Memur
01 Şubat 2012 10:00

kirimli1799 haklısın.

suanda yeni başlayan bir uzman yardımcısı yeni başlayan hukuk müşavirinden 600 tl, 1. derece uzman ise 1. derece hukuk müşavirinden 900 tl civarında fazla alıyor...

kamu hukukcuları derneği vs. bu konularda ne yapıyor merak içindeyim...

gerçi 1. dereceye geçemediği sürece hukuk müşavirlerinin kendi arasında oluşan uçuruma bile sesini çıkaramayanlar bu konuda ne yapabilir...

memet_tr
Memur
01 Şubat 2012 16:06

gthba yanlışın var yeni başlayan uzman yardımcısı yeni başlayan hukuk müşavirinden (Vekalet ücretini hesaba katmazsan) 1200 TL fazla almaktadır. 1. derece uzman 1. derece hukuk Müşavirinden (Vekalet ücretini hesaba katmazsan) yaklaşık 950 TL fazla almaktadır.vekalet ücretini kaldırıp, uzman ve hukuk müşaviri maaşlarını eşitlemeliler diye düşünüyorum.

teknikgenc
Aday Memur
04 Şubat 2012 19:49

Arkadaşlar merhaba, üniversitede görev yapan bir devlet memuruyum. Görev esnasında, mesai saati içinde bir personelden telefonuma tehdit ve hakaret içeren sms aldım. Şunu içeriyordu: ''Bak x memur benim sözlüm olur, bir daha herkesin yanında kahve içelim vs gibi abuk subuk şeyler söylersen ağzını burnunu kırarım ve sinirimi senden çıkarırım'' şeklinde bir mesaj aldım. Bayan arkadaş iş arkadaşım ve tehdit mesajı atan kişiyle sözlü falan değil, tamamen tehdih eden kişinin platonik duygular içine girip benim normal iş arkadaşlığımdan bile rahatsız olmaktadır. Bazı arkadaşlarım dahil ben de o kişiyle uzun süredir farklı nedenlerden dolayı konuşmuyoruz. Bayan arkadaşın yanına gittiğimde sms den haberdar etmek istedim ve o sırada tehdit edn memur hakaret, küfür dolu sözlerle bana fiili saldırıda bulundu. O esnada yanımızda 3-4 memur arkadaşımda vardı ve biri araya girip beni kurtardı. Daire Başkanıma ilettim ve idari şikayet süreci başlıcak, Polis merkezine gittim şikayet başvurusunda bulunmak için ve hastaneden de Rapor aldım. SMS yi de dilekçemde belirttik ve hala kayıtlı bir delildir. Peki bana ne önerirsiniz başka? Hakkımı sonuna kadar savunmak istiyorum. Görevi başında mağdur edilmiş bir devlet memuruyum. Ve şikayet ettiğim memuru idari ve adli, yönden en iyi ve kötü ihtimalle neler beklıyor, teşekkurler.

usopen
Memur
05 Şubat 2012 12:33

Sayın teknikgenc, size saldıran kişi devlet memuru ise;

657 sayılı yasanın 125 inci maddesinde "E - Devlet memurluğundan çıkarma :

f) (Değişik: 13/2/2011-6111/111 md.) Amirlerine, maiyetindekilere ve iş sahiplerine fiili tecavüzde bulunmak"

hükmü yer almaktadır. keza 126 ncı maddede "Devlet memurluğundan çıkarma cezası amirlerin bu yoldaki isteği üzerine, memurun bağlı bulunduğu kurumun yüksek disiplin kurulu kararı ile verilir." hükmü de yer alır.

sizin başınıza gelen olaya pek uymasada Türk Ceza Kanunu madde 125'e de bir bakın derim.

gthba
Aday Memur
07 Şubat 2012 10:28

memet_tr bahsettiğim bakanlık avukatları ve bakanlık uzman-uzman yardımcıları. üst kurullarda fark daha fazla ama diğer bakanlıklarda -eskiden kalan kadro karşılığı sözleşmelerin devam etmediği- bahsettiğim şekilde.

ikranur
Aday Memur
07 Mart 2012 12:08

MERHABALAR,İL ÖZEL İDARESİNE AVUKAT OLARAK ATANDIK ANCAK VEKALETEN HUKUK MÜŞAVİRLİĞİNE GETİRİLECEĞİM.MAAŞINI TAHMİNİ BİLEN VARMI ACABA?

zeki1976
Aday Memur
07 Mart 2012 12:17

1. derece kadrolu hukuk müşaviri 3200 (aile yardımı hariç), diğer dereceler 2200.

kirimli1799
Kapalı
14 Mart 2012 11:12

Kamu avukatları ile ilgili çalışmalardan her yerde yoğun bir şekilde bahsediliyor. Bu çalışmadan ve çalışmanın Hukuk Müşavirlerini kapsayıp kapsamadığından bilgisi olan var mı?

hukukherdaim
Memur
29 Mayıs 2012 08:31

Sayın kamuda çalışan Hukuk Müşaviri meslektaslarımız 4Haziran saat 14:00 de Ankara Maliye Bakanlığı önünde yapacağımız toplantımıza aktif olarak katılımlarınızı bekliyoruz.

29 Mayıs 2012 09:46

sayın kirimli1799

kamu avukatları ile ilgili çalışmalar nerede bir bahsedersen seviniriz bizim haberimiz yok

savaş06
Şube Müdürü
05 Haziran 2012 13:55

1. derece hukuk müşaviri maaşı aile yardımı dahil 3.400 tl bulurmu arkadaşlşar.Merak ediyorum slmlar

kirimli1799
Kapalı
05 Haziran 2012 14:12

Bulur. artı vekalet ücreti de var tabi..

07 Haziran 2012 08:45

arkadaslar borçlumuz borcumuzu odemıyor bıze borçlu olduguna daır ımzaladığı senedıde var yalnz adam kendı üzerıne hıçbır menkul kıymet gayrımenkul kaydı yapmams ıcraya verdığımzde paramızı nasıl alacağız :(( lütfen yardım bana yardmcı olacak arkadaslar ozelıme yazabılırlermı burda yorumlarınızı gormeyebılırm

kutgunel
Aday Memur
07 Haziran 2012 14:12

arkadaslar haziran atamasında hukuk müşavirliği tercih edeyim mi yoksa avukatlık daha mı iyi bilgilendirebilirmisiniz ?

usopen
Memur
09 Temmuz 2012 10:16

Vekalet ücretlerinin dağıtılmasına ilişkin yönetmelik dün resmi gazetede yayımlandı.

aşağıda linkini bulabilirsiniz.

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/07/20120708.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/07/20120708.htm

KONYAİ
Memur
08 Ağustos 2012 14:21

kpss-b grubu atamanızda

2 deneyim şartlı kadroya başladınız ise

aday memur olarak başlamış bulunmanızla birlikte diğer aday memurlardan farkı olarak 20 gün yıllık izniniz var bu konuda devlet personel dairesi mütalası bulunmaktadır.154 nolu memurlar genel tebliği ile bu konu netleşmiştir ankara devlet personel bşk.hukuk bölümünden telefonla ilgili uzmandan görüş ve mütalasını isteyip personel birimlerinizin bu konudan haberdar olmasını sağlayın

kolaylıklar

Toplam 160 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi