Editörler : F16 Gökçen

çaça_25
Daire Başkanı
13 Ağustos 2012 22:35

kukim aynen en büyük eksıklıgımız kelme bılgısı ve bıraz grammerın ustunde dursak halledebılırız sanırım. ben sınavı görmek için mayıs kpdasye girdım ve 35 aldım. 35 den nasıl yukarı çıkarım dıye duusnuyorum. paragraf sorularında konuyu anlıyorum anlamasına ama kelıme bılgım olmadıgından şıkları elmekte zorlanıyorum. keşke ingilizcemı hep canlı tutsaydım işte bunun içinde devamlı kullanmak konuşmak gerek...

ZyreX
Kapalı
13 Ağustos 2012 22:45

rimesonair ,bu 2 kitabı önerin üzerine almayı düşünüyorum.Kitaplar hakkın biraz daha bilgi verir misin.

degaje
Daire Başkanı
13 Ağustos 2012 22:51

ben kpds den 42 aldım bana ne önerirsiniz kelime eksiğim var bir de reading kısmnda takılıyorm parça çok uzun ve anlaşılmazgeliyor bana,çevirileri yapabiliyorumboşluk doldurmada da sorun oluyo bazen..

cengizbilen
Aday Memur
13 Ağustos 2012 23:34

merhaba arkadaşlar ilk defa hazırlanıcak olanlara yani daha önce kpds ye girmemiş olanlar için önerileriniz nedir acaba kaynak olarak?

kukim
Aday Memur
13 Ağustos 2012 23:37

bende denemek için girdim 45 aldım paragrafları halledebilsem yükselecek ama kelimeler cok zorluyor çünkü sınırı yok !!

odtü yayınlarının reader at work kitabı var.ben ona başladım tavsiye üzerine ve şimdi bende tavsiye edebilirim. paragraf soruları için cok faydalı olacaga benziyor

evlilik çağında
Aday Memur
14 Ağustos 2012 00:44

grammer de pek sıkıntı yok temelımde var sadece kpds formatını orenmem gerekıyor ve kasıma 70 almamın ımkanı nedır?

yemrebas
Memur
14 Ağustos 2012 00:53

Grammer sıkıntın yok ve temelinde varsa 1 ay kassan bile alırsın 70, sınavda iş kelime bilgisi okuduğunu anlama ve soru çeşitlerini bilmekten ibaret. En önemli nokta ise makale okumak, kolay gelsin.

Leigh.Cheri
Aday Memur
14 Ağustos 2012 01:06

dediğin gibi kpds formatını öğrenmen gerekiyor bunun için de geçmiş sınavlar üzerinden çalışırsan ve kelimeleri öğrenmeye de dikkat edersen zor değil arkadaşım

İNFİDEL
Kapalı
17 Ağustos 2012 14:34

Bu konuda bilgili arkadaşlar,kpds den 70 almak için hangi kaynakları önerirsiniz evde çalışacak birisi için.Yani kursa gitmeden kendimiz çalışarak kasımdaki sınavdan 70 i geçebilir miyiz.Biraz temel var ama sıfırdan başlayacağım.Bunun için kaynak önerilerinizi bekliyorum

mmradayı
Kapalı
17 Ağustos 2012 22:26

70-80 almak için nasıl çalışmak gerekiyor.

hecemis204
Şef
17 Ağustos 2012 22:36

Els dergisi gramer için yeterli.Çıkmış soruları çözün.Cesur hocanın kitaplarına bakın ve bir şekilde kelime öğrenin. Kelime öğrenmeden ne KPDS ne de TOEFL sınavında başarı olmaz.

mmradayı
Kapalı
31 Ağustos 2012 14:46

yardımmmmmmmmmmmmmmmmm

osmansasa
Şef
31 Ağustos 2012 15:26

bende varım :)

mmradayı
Kapalı
31 Ağustos 2012 16:23

nasıl çalışıyorsunuz

defsem
Yasaklı
31 Ağustos 2012 17:15

kursa yazıl.

1 adet özlem
Kapalı
31 Ağustos 2012 21:23

bulunduğu yerde kurs olmayanlar napsınn..

ünili19
Aday Memur
31 Ağustos 2012 22:06

merhaba arkadaşlar bu kpds-üds sınav stratejileri tarzında kitaplardan iş görür isimleri verebilirmisinz kullanıp faydasını gördüğünüz yada yakın çevrenizden ismini duyduğunuz çok acil lazım yardım lütfen !!!!

İLHANMANSIZ26
Genel Müdür
01 Eylül 2012 20:16

hocam merhabalar....

kpds den ingilizce temelinizin bu tip sınavlar için yeterli olduğunu farzederek birkaç kaynak belirteyim...

1-ingilizce sınav teknikleri,kpds&üds için özel test tekniği:akın yayınevi,ahmet akın...

2-discover kpds 2005-2011 soruları ve çözümleri:akın yayınevi..

3- a systematic approach to kpds&üds,cesur öztürk,pelikan yayınları..

ben bu kitaplarla son iki kpds den 70 ve üzeri puanlar alabildim..kasım 2011 kpds den 57 doğru mayıs 2012 kpds den 61 doğru yaptım 80 soruda..özellikle geçen kasımda oldukça dar zaman aralığına denk gelmişti bu sınav hazırlığım..

ancak belirtmekte fayda var,piyasa da bu kitap dahil salt böyle kaynaklara çalışıp kpds den,kpss ingilizce den yeterli puanlar alınır fikri oluşmuş durumda..buna biraz temkinli yaklaşmak gerekiyor.bu kitaplar sizin de hemen hemen tüm konulara hakim olduğunuzu farzederek çok tip konulara değinir..burada reading ve en az birkaçbin den oluşan kelime haznenizin olması gerekir..sadece çıkmış kpds veya çıkmış üds çalışarak da bir hedef puan yakalamanız zor olur..diyelim kpds ye ilk veya ikinci gireceksiniz..fazla çalışma şansınız da olmadı..bu durumda sınav sorusunun hemen hemen yarısına yakınını doğru işaretlersiniz..bu 80 soruda 35-40 doğru arası..üzerine benim yukarıda yazdığım veya kendinizin belirlediği kitaplarla seviyeniz maksimum 1 yılda artacaktır.kendimden biliyorum...

ancak üzerine basa basa söylüyorum..kelime olmadan tüm bu çabalar nafile..grammer-paragraf çözümleme..bu tarz kitaplar'' ....böyle olduğundan buraya..... gelir.doğru seçenek e'' gibi veya '' soru kökünde geçen ifade paragrafın ikinci satırında başlıyor..o yüzden seçenek a'' gibi cümlelerle sizin tüm konulara ve kelime bilginizin yeterli olduğuna inanılarak hazırlanılıyor gerçek bu..

diyeceğim bol miktarda kelime gerekiyor..yabancı gazetelerin(ny times,guardian) web siteleri,buradaki makaleler faydalı olmuştur hep..iyi bir kelime kitabı ne acaba derseniz;

word master içinde 2500 kelimeyi barındıran ve nejat alperenin yazdığı kitap...

umarım birşeyler anlatabilmişimdir.kpds benim de önceden beri ulaşılması güç bir eşik olmuştu..ta ki geçen kasıma kadar..cidden yapılmayacak bir sınav değil..

size ve bu sınava hazırlanan herkese bol şanslar....

degaje
Daire Başkanı
01 Eylül 2012 21:34

bende cesur öztürkün Essential Academic Vocabulary var cesur öztürkün ama başka ne önerirsiniz alıştırma tarzı soruları olan kpds örnek sorularının benzeri tarzında var mı yine cesur öztürk ün?

1 adet özlem
Kapalı
01 Eylül 2012 21:38

bende de o var bşka

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi