Editörler : F16 Gökçen
«101112131415161718192021»

evren_adü
Kapalı
22 Haziran 2007 13:04

slm yoldaşlarım spk'da temel düzey sınavına girecem hazırlanırken tspakb'den yararlanacağım benim sorularım şunlar 1)9 konuyu zorluk derecesine göre sıralar mısınız 2)ilk girişte normal zekada biri kac dersi verebilir ona göre birkac derse ağırlık verecem 3)bana bi soru bankası önerir misiniz şimdiden teşekkürler.

evren_adü
Kapalı
22 Haziran 2007 13:06

slm yoldaşlarım spk'da temel düzey sınavına girecem hazırlanırken tspakb'den yararlanacağım benim sorularım şunlar 1)9 konuyu zorluk derecesine göre sıralar mısınız 2)ilk girişte normal zekada biri kac dersi verebilir ona göre birkac derse ağırlık verecem 3)bana bi soru bankası önerir misiniz şimdiden teşekkürler.

evren_adü
Kapalı
22 Haziran 2007 13:07

evren_adü
Kapalı
22 Haziran 2007 13:38

22 Haziran 2007 15:10

evrenadü:

eylül döneminde gireceksen ve yazı boş geçirmezsen hepsini bir seferde verebilirsin.

SERMAYE PiYASASI MEVZUATI, İLGİLİ MEVZUAT VE ETİK K.

ve

İLGİLİ VERGİ MEVZUATI

zordur.

diğerleri ortalama olarak kolay sayılır.

şu adreste modül bazında başarı durumu var zaten.

http://www.spk.gov.tr/lsg/2007_mayis_modul_basari.pdf

esracel
Kapalı
22 Haziran 2007 20:41

evren adü ye

soru bankası aydın karapınar öneriyo çoğu kişi ben de onu almayı düşünüyorum.bide her dersin tek tek soru bankası varmış onları da araştır istersen.ben de hatırlarsam yazarım buraya.

buarada eylül sınavına çalışmaya başlayananız var mı?

blue-moon
Şef
22 Haziran 2007 21:41

esracel katılıyorum aydın karapınar kitabı var kesinlikle tavsiye ederim bir de güncel ekonomik olayları takip edin buna yönelik sorular sorulur orta düzeyde çalışırsanız alabilirsiniz veya en kötü ihtimal 1-2 ders kalır

kolay gelsin

evren_adü
Kapalı
23 Haziran 2007 09:39

slm,canavar teşekkürler bi sorum daha olacak sen şu an hazırlanıyor musun spk'ya yoksa verdin mi? çalışırken eber mi yapmalı anlamaya mı çalışılmalı ben iktisatçıyım konulardan sadece genel ekonomi hakkında bilgim var diğerlerini ilk defa duydum sence ne yapmalı adana'da bununla ilgili kurslar da yok nasıl çalısacağımı bilmiyorum tspakb'den yararlanacam ama nasıl calısacam?

evren_adü
Kapalı
23 Haziran 2007 09:44

ESRA'YA tesekkürler bana yardımcı oldugunuz için baska kişiler gibi formda aradıklarını bulabilirsin diye kestirip atmadınız bu arada ben calısmaya baslamadım cünkü nasıl bi sistemle calısacagımı bilemiyorum sadece genel ekonomi hakkında bi bilgim var diğerlerini nasıl calısmalıyım

jeomiss
Aday Memur
23 Haziran 2007 10:21

evren merhaba ben mayıs da girdim geriye kalan derslerimi de eylülde vericem sana şunu tavsiye edebilirim yazarak çalış,çünkü notlar çok uzun ve okuyup akılda kalması zor eğer bi aşinalığın yoksa ben 1 hafta yazarak çalıştım, hisse senetleri,tahvil, diğer teşkilatlanmış borsa ve genel ekonmiyi verdim, sana tavsiyem eğer ilk girişinse bu dördü çok kolay hepsi birbiriyle alakalı dersler ekonomide çok zevkli zaten öncelikle bunları ver diyebilirim bir de bunların yanına takas ve operasyonu ekle yazarak çalışıp test de çözersen 5 inide verirsin aydın karapınarın test kitabından yararlanıcaksın sanırım doğru yapmışsın bende ondan çalıştım sorularda hemen hemen aynı zaten başarılar arkadaşım

evren_adü
Kapalı
23 Haziran 2007 10:53

saol jeo yardımların için kolay gelsin

23 Haziran 2007 11:34

ben ileri düzey aldım 2 ay çalışıp. ama 2 ay öylesine değil, tam zamanlı.

sana tavsiyem kursa falan gidip ne paranı harca ne yollarda zamanını.

otur şu kitapdan çalış.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=117071&sa=24611364&session=61075162219517401897&LogID=

ben bunun ileri düzey olan kitabından çalıştım, ilk sınavda tüm modüllerden gçtim.

esracel
Kapalı
23 Haziran 2007 14:06

arkadaşlar eylülde sınavların bir kısmını vermeyi düünüyorum ama ocakta diğer derslerin sınavlarına girmeyip te diğer eylülde ya da mayısta kalan derlere girsem olur mu?

23 Haziran 2007 14:21

evet olur esracel.

başarısız olduklarından puan yükseltebilirsin.

istersen başarılı olduklarından da yükseltebilirsin.

fenerbahche
Aday Memur
23 Haziran 2007 15:55

gireceklerin moralini bozmak gibi olmasın ama son sınav sonucunda temel düzey için sınava giren 10645 kişiden sadece 744ü(yüzde7si) sertifika almaya hak kazanmış. sınav ücreti 85 ytl imiş.temel düzey 9 ayrı modülden yani 9 farklı dersten oluşuyo ve başarılı sayılmanız için her modülden en az 60 almanız, aldığınız 9 notun aritmetik ortasının da en az 70 olması gerekiyor. ben de girmeyi düşünüyorum bir sonraki sınava ama sanırım çok sıkı çalışmak lazım.

fenerbahche
Aday Memur
23 Haziran 2007 16:20

bir de şu sayfada (http://www.spk.gov.tr/HaberDuyuru/index.html?tur=lisanslama) örnek sorular yayınlamış spk. 2-3 bölümü yaptım da şimdi, oldukça kolay sorulardı bence. örnek diye kolay şeyler koyup da sınavda mı kazık soruyolar? nasıl oluyor da bu kadar az kişi alabiliyo sertifika?

esracel
Kapalı
23 Haziran 2007 18:28

fenerbahçe sanırım herkes sınavı birkaç seferde verdiği için bu kadar az kişi sertifika alıyordur.ya da mezun olmayanlar vardır daha.onlar mezun olmadan alamıyorlar .ama tabi ne olursa olsun başarı yüzdeleri oldukça düşük

23 Haziran 2007 21:50

herkes nasıl olsa bir seferde veremem bütün dersleri diye her donem iki üç modüle çalışıyor. o yuzden oradaki basari oranlarının bi anlamı yok.

bu sınav kolay demek değil ama ona göre:)

24 Haziran 2007 22:41

arkadaşlar sınava ilk kez gircek olanlar için başvurular başlamadı dimi?

25 Haziran 2007 01:42

eylül dönemi basvurular basladı.

http://spk.anadolu.edu.tr/

Toplam 6140 mesaj
«101112131415161718192021»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi