Editörler : F16 Gökçen
«286287288289290291292293294295296297»

doğanmehmet
Aday Memur
26 Nisan 2015 18:28

Sayın splicin,

Mayıs 2015 sınavına ait ilave alt konular aşağıda sıralanmış olup, bunların dışında 2015 Mart basımı kitaplarıma ilişkin herhangi bir düzeltme bulunmamaktadır. Başarılar dilerim. M. DOĞAN

1001– 1. Dar kapsamlı sermaye piyasası mevzuatı ve meslek kuralları - İLAVE KONULAR

1. Sermaye Piyasası ile İlgili Diğer Düzenlemeler ve Kavramlar

- Çok genel ifadeler kullanılmış, diğer sınav kitaplarından özellikle aşağıda belirtilen kitapların kurumsal bazlı düzenlemelerine çalışılabilir.

Yatırım kuruluşları

Finansal piyasalar

Takas, saklama ve operasyon işlemleri

2. Sermaye Piyasası Çalışanları Etik İlkeleri ve Davranış Kuralları

http://www.tspakb.org.tr/tr/LinkClick.aspx?fileticket=ypE4V7wVfFs%3D&tabid=204&mid=1063

DÜZEY 3

Kurumlarda ve sermaye piyasasında vergilendirme – İLAVE KONULAR

Vergi Hukukuna İlişkin Temel Kavram ve Tanımlar

Vergi Usul Kanunu nun ilgili bölümleri, basımı 2015 Mart ayında yapılan kitaba ek bir bölüm olarak yeniden hazırlanmış olup, basılan bu ek yeni siparişlerde kitabın içine konularak, okuyuculara gönderilmektedir

ateşiçalanlar
Aday Memur
02 Mayıs 2015 15:14

arkadaşlar bi sorum olcak ben mayısdaki sınava ilk defa gircem sistemde profil oluşturup sınava başvurdum ama herhangi bir fotoğraf yüklemedim fotoğrafsız sınav giriş belgeleri geçersiz oluyormuş galiba bu fotoğrafları sonradan yüklesek olur herhalde bir bilginiz var mı?

kurtgisi
Şef
02 Mayıs 2015 17:21

SPL'den girip profil kısmına tıkla sağ tarafta yer alan "Browse" sekmesinden resmini yükleyebilirsin şuanda sıkıntı olmaz. Biran önce yapmalısın çünkü sınav yerleri belli olacaktır yakında. Tsk

ateşiçalanlar, 9 yıl önce

arkadaşlar bi sorum olcak ben mayısdaki sınava ilk defa gircem sistemde profil oluşturup sınava başvurdum ama herhangi bir fotoğraf yüklemedim fotoğrafsız sınav giriş belgeleri geçersiz oluyormuş galiba bu fotoğrafları sonradan yüklesek olur herhalde bir bilginiz var mı?

ateşiçalanlar
Aday Memur
02 Mayıs 2015 19:54

eyvallah kurtgisi

Messiniesta
Aday Memur
04 Mayıs 2015 14:43

Ticaret Hukukundan soru soran arkadaşlar ; Bol Bol Anonim Şirketlere çalışın. Geçen sınav abartmadan söylüyorum 7-8 soru anonim şirketlerle alakalı geldi. Yönetim kurulu, genel kurul, vs ne varsa anonim şirketlerle alakalı.

Bu arada SPL'nin sitesinde ki notlardan çalışsanız, rahatlıkla başarılı olursunuz.

90mezun90
Aday Memur
04 Mayıs 2015 23:22

Yazın mesela ağustos gibi bir sınav olmayacak mı ?

sanape
Aday Memur
05 Mayıs 2015 00:16

hayır.

90mezun90, 9 yıl önce

Yazın mesela ağustos gibi bir sınav olmayacak mı ?

spk.sb
Aday Memur
11 Mayıs 2015 22:56

iphone ve ipad lar için soru bankası uygulaması var 1300 tane soru var nerdeyse

smyrna-3535
Aday Memur
12 Mayıs 2015 03:51

arkadaşlar merhaba,geçtiğimiz aralık sınavında geniş kapsamlı sermaye piyasası mevzuatı ve meslek kuralları sınavında ağırlık olarak hangı konular çıkmıştı yardımcı olurmusunuz lütfen

smyrna-3535
Aday Memur
12 Mayıs 2015 16:57

arkadaşlar sınava giren yokmu,yardımcı olun lütfenn

bjklimali
Aday Memur
13 Mayıs 2015 10:14

bir dahaki sınav ne zaman olur arkadaşlar ben bu sınavı kaçırdım

kurtgisi
Şef
13 Mayıs 2015 10:33

Aralık

bjklimali, 9 yıl önce

bir dahaki sınav ne zaman olur arkadaşlar ben bu sınavı kaçırdım

bjklimali
Aday Memur
13 Mayıs 2015 10:37

tüm mezunlar giriyormu lise ön lisans ve lisans şuan son sınıftayım

kurtgisi
Şef
14 Mayıs 2015 15:05

SPL sitesi kapandı kısa süre sonra sınav yerleri açıklanır. Hadi Bakalımm...

bjklimali
Aday Memur
14 Mayıs 2015 15:35

kurtgisi, 9 yıl önce

SPL sitesi kapandı kısa süre sonra sınav yerleri açıklanır. Hadi Bakalımm...

kurtgisi
Şef
14 Mayıs 2015 15:51

Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı ve Konut Değerleme Lisansı için en az 2 yıllık yüksek öğretim düzeyinde, diğer tüm lisanslar için ise en az 4 yıllık yüksek öğretim düzeyinde eğitim alınmış olması gerekmektedir.

Sonuc olarak Mali kardeş. Son sınıf olduğun gırebılrsınız Aralık Sınavına..

bjklimali, 9 yıl önce

bjklimali
Aday Memur
14 Mayıs 2015 16:03

hocam zaten şuan adalet myo son sınıfım kamu yönetiminde de 3 teyim sıkıntı yok ozaman adalet mezun olacağım.Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı ve Konut Değerleme Lisansı için muracaat edildiğinde başlaman basitmi

kurtgisi, 9 yıl önce

Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı ve Konut Değerleme Lisansı için en az 2 yıllık yüksek öğretim düzeyinde, diğer tüm lisanslar için ise en az 4 yıllık yüksek öğretim düzeyinde eğitim alınmış olması gerekmektedir.

Sonuc olarak Mali kardeş. Son sınıf olduğun gırebılrsınız Aralık Sınavına..

kurtgisi
Şef
14 Mayıs 2015 16:40

Konut Değerleme Lisansını hiç araştırmadım ama SPL 1. Düzeyde 4 ders var. hepsinden çalışıp 60 alabilirsen alırsın lisansını, aldıktan sonra 2 seviye 3. seviyelerıde sırayla alabilirsin.

bjklimali, 9 yıl önce

hocam zaten şuan adalet myo son sınıfım kamu yönetiminde de 3 teyim sıkıntı yok ozaman adalet mezun olacağım.Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı ve Konut Değerleme Lisansı için muracaat edildiğinde başlaman basitmi

bjklimali
Aday Memur
15 Mayıs 2015 08:19

Hocam Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı sınavı nasıl zorluk derecesi.hangisi daha çok iş yapar

kurtgisi, 9 yıl önce

Konut Değerleme Lisansını hiç araştırmadım ama SPL 1. Düzeyde 4 ders var. hepsinden çalışıp 60 alabilirsen alırsın lisansını, aldıktan sonra 2 seviye 3. seviyelerıde sırayla alabilirsin.

kurtgisi
Şef
15 Mayıs 2015 08:55

Kardesım sen bu belgeyi ne için alıcaksın önce onun analizini yap eger başlangıç pozisyonlarında cv'de gözüksün dersen Düzey 1 yeter ama orta pozisyon için alayım herkesten bir adım önde olayım dersen Düzey 3 ve Türev Araçlar Lisansı alabılırsın ama dersleri cok olduğu ıcın biraz fazla calısman gerek hacı. Tsk

bjklimali, 9 yıl önce

Hocam Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı sınavı nasıl zorluk derecesi.hangisi daha çok iş yapar

Toplam 6140 mesaj
«286287288289290291292293294295296297»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi