Editörler : Pangaea

son ki üç
Şube Müdürü
04 Ekim 2012 17:12

aldım derken..almaya hak kazandım mı?yoksa belgeyi vermeye başladılar mı?

sausem
Kapalı
04 Ekim 2012 19:18

Anaper, belgeleri vermeye başlamış.. Ben bir sayfada 12-13 ekim gibi verirler demiitim, tutturamadım.

karci84
Aday Memur
05 Ekim 2012 11:20

arkadaşlar iş ve meslek danışmanlığı sınavından geçemeyenler bir daha ne zaman sınava girecekler bilen var mı?

anadolu19
Aday Memur
05 Ekim 2012 12:48

iş ve meslek danışmanlığında yaş şartı varmı?

anadolu19
Aday Memur
05 Ekim 2012 19:10

gncl

ZARDANADAM 123
Kapalı
06 Ekim 2012 00:23

Eski alımlarda yaş şartı yoktu bildiğim kadarıyla

pembedizi1984
Kapalı
08 Ekim 2012 11:41

sağolsun fobia o kadar karamsar bir tablo çizdi ki ilk başta sınava başvurmayı düşünmüyordum neysekı imd arkadaşların dolduruşuna geldim :)

redfalcon
Genel Müdür
08 Ekim 2012 12:10

@pembedizi1984

fobia karamsar bir tablo çizmedi. Sadece gerçeği dile getirdi.400 TL yi gariban arkadaşlarımız çöpe atmasın diye.Yani sen okuduğunu anlamamışsın belliki ben bir daha yazayım da belki anlarsın.

"Belgeyi veren üniversiteler sanki belgeyi alınca hemen işe başlayacakmışsın gibi sınavdan para kazanmak için reklam yapıyorlar.KPSS puanınız elverdiği sürece girebilirsiniz" dedi.

Yani 2010 un son puanlarıyla artık yüksek puanlı kişi kalmamışken 79 ile kapattıysa bu sene taze puanlarla ve bir yığın sertifikalı kişiyle 82-83 altına düşmesi imkansız.

Puanın kaç bilmiyorum ama 83 aşağıysan şimdi dolduruşa gelip 400 ü çöpe atıp gülüyorsan enteresan:)

haticedk.
Müsteşar Yardımcısı
08 Ekim 2012 12:25

arkadaşlar benim puanım 81. sertifikamı almaya hak kazandım. bana puanlar 80e düşer gibi geliyor. inşallah düşer.. girenlerden sınavı kazananların kpss puanı çoğunluğun yüksek değilse tabi.. ben eskişehirde girdiğimde bir sürü insana sordum genel anlamda çoğunun puanı 80in altındaydı.. sertifikayı alaların kpss puanı düşükse olabilir.

atama bu sene sonuna kadar olur inşallah..ve puanlar 80in altına düşer inş..

tetwan13
Şef
08 Ekim 2012 12:34

sydv gibi imd alımları da sözleşmeli malumunuz. sydv 2011 p3 veya 2012 p3'ü kabul ediyor. işkurun da böyle bir hamle yapması sürpriz olmaz bence... biz çok sürpriz gördük de bu kurumdan :)

redfalcon
Genel Müdür
08 Ekim 2012 12:35

hatice umudunu kırmak istmem ama 94 puanla diyarbakırı yazacaklar var var gerisini sen düşün. Puanlar ortada herşey ortada. O kadar okumaktan ,araştırmaktan aciz bir milletizki. İlanda 70 sınırı diyor. 70 altı başvuran tonla insan tanıyorum . Allah akıl fikir versin. Puanlar ortada herşey ortada. Umut dünyası

redfalcon
Genel Müdür
08 Ekim 2012 12:42

Geçen alımda 75 e düşer diyorlardı. En doğu il 79 da kaldı. Ben kimsenin kötülüğünü istemiyorum. Ama gerçekten tüm samimiyetimle tavsiyem 83 altındakilerin başka bir işe odaklanması. İmd yede hayal kırıklığı yaşamamak için olursa olur gözüyle bakması. Yıllar geçiyor beklerken.

haticedk.
Müsteşar Yardımcısı
08 Ekim 2012 13:01

ben matbaa öğretmeniyim. bizden 4 kişi aldılar. ben 5.ydim. yani şubat ataması olursa 1 kişi alırlarsa atanırım.. ama imd için de umut ediyorum. bir mucize olurda 80e düşerse olur. olmazsada süs niyetine sertifikamı duvarıma asarım artık:) 80e düşerseeeee ozaman çok iyi olur..

shm gokmen
Şube Müdürü
08 Ekim 2012 13:04

redfalcon arkadsım diyarbakırı o puanla yazack senmsın bende diyarbakır dusunuyorum ama bu puanı gorunce acık soylıyım gozum korktu :(

redfalcon
Genel Müdür
08 Ekim 2012 13:14

Ben değilim korkma:)Dershaneden arkadaş yazacak. Ama merak etme diyarbakıra en az 15 kişi ayırırlar. Sadece diyarbakırlıların yazacak olması avantajına senin

shm gokmen
Şube Müdürü
08 Ekim 2012 13:17

bakalım artık ıns diyarbakıra yerlesrz

haticedk.
Müsteşar Yardımcısı
08 Ekim 2012 13:23

ben her yeri yazabilirim.. hiç umut yokmudurrrr:(

redfalcon
Genel Müdür
08 Ekim 2012 13:26

ya tabiki umudunu besliceksin hatice. Ama ağlayıp sızlayarak beklemek yerine başka hedefler beliliceksin imd de yan cepte duracak. Ziraat var mesela ona hazırlan.

naber
Memur
08 Ekim 2012 13:35

Anaper sitesinde belge ücretlerini talep etmiş yaklaşık 15-20 belgeler dağıtılmaya başlanır. Fakat SAÜSEM belge dağıtımı konusunda her hangi bir ilan çıkmamış. Sınava itiraz süresi doldu ama yinede belge dağıtımı konusunda ortada her hangi bir bilgi mevcut değil.

Sanırım tahminime göre alımlar böyle giderse atamalardan sonra yada yılbaşını bulur bu ayda bitti sayılır araya bayram giriyor zaten sonraki ayın ortasında zaten merkezi atama tercihleri var tercihlerden sonra oda yaklaşık 7 gün gibi ertesi gün yerleştirmeler belli olur.

Dolayısıyla aralık başı merkezi atamalar sonuçlanır bu zamana kadarda İŞKUR'un alım yacağına inanmıyorum. Yinede herkes için hayırlısı...

redfalcon
Genel Müdür
08 Ekim 2012 13:38

merkezi atamadan sonra olacağı kesin zaten orada kuşku yok.

Sınav sonuçları belli artık belgelerin alınacağı tarih önemli değil.

Toplam 206 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi