Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : permanganat42
21 Ekim 2006 17:15  

Sarmısak ve Limon Mucizesi

Aşağıdaki yazıyı daha önce duyan ve uygulayan var mı acaba? Bana çok ilginç geldi. Uygulayanların yorumunu merak ediyorum.

2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım.

Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı olacak, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en az yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

% 100 KANITLANMIŞ YARARLARI

1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor) şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.

3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.

4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5-Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her türlü ağrıyı kesiyor.

6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor,felçlere ve VERTİGO'da fayda veriyor.

7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor, ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

---

N O T : İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı değişecekken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış ilaç hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz. Kullanan üç kişi ile görüştüm hep son derece memnun olduklarını adeta gençlik iksiri olduğunu söylüyorlar. Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmuş ve uygulamışlar şimdi ABD'de uygulanmaya başlamış, tıp de devrim yaratacağı söyleniyor ve sarımsak limon karışımından oluşan maddelerin kimyasal yapısı çözülmeye çalışılıyor.

Bu durumla daha önce karşılaşan var mı?

21 Ekim 2006 21:29

Yeni Üye

Bu konu bana internet efsanesi gibi geliyor.

Yok ilk defa Ruslar bulmuş, sonra Amerikalılar uygulamış. Kabul görmesi için adeta senaryo hazırlanmış. Yine de işin uzmanlarına danışmak lazım.

24 Ekim 2006 03:56

rakursi

Ben bunu bir aç yıldır duyuyorum aynen siizn anlattığınızşeikşde hazrılanıyor. Çevremde 1-2 kişi kullanmaya abşlamıştı. Birisinin midesi kaldrımadı sanırm, diğer arkadaşa sormam lazım..

Ancak zatensarımsağın faydaları anlatmakla bitmez de tekbir sorun var..

KOKUSU neolacak?? :((

24 Ekim 2006 15:55

......SİLİFKEM ....

bir kaç forumda koku etkisi yok oluyor diye yazmışlardı

26 Ekim 2006 00:07

Lotanlı
Kapalı

Sarımsağın kokusunu gidermek istiyorsanız üstüne soğanın cücüğünü ağzınızda iyice çiğneyerek yiyin.Her iki kokunun da yok olduğunu göreceksiniz.İspanyollar hep böyle yapıyorlar.Deneyip sonucunu aldım.

26 Ekim 2006 22:19

Ali İhsan TÜKEL
Kapalı

SİLİFKEM ....verdiğiniz tarifin kaynağı orjinalmidir? Zira bayram öncesi böbreğim kum döktü ve iğrenç bir durum...iyene ilaç derken ayağa kalktım şükür.Fakat tekrarlamasından korkuyorum ve ilaçlarında yan etkileri çok fazla...kaynağınız nedir hocam?Orjinalse hemen uygulayalım.

Teşekkürler...

26 Ekim 2006 22:44

Yeni Üye

Ali İhsan Hocam

Büyük geçmiş olsun. Böbrek olayını ben de yaşadığım için bilirim. O taşlar ve kumlar yok mu? Kadınlarımız bir defa doğum sancısı çekerler ama böbreklerinden taş ve kum düşürenler adeta dokuz defa doğum sancısı ve ağrısı çekerler.

Bu aralar hastalıklardan kendinizi kurtaramadınız. Tam iyileşmiştiniz, forumda da görür olmuştuk yazılarınızı. Fakat tekrar kaybolmuştunuz. Demek bu yüzdenmiş. Tekrar geçmiş olsun.

Bu 'sarımsak ve limon mucizesi' bana da mesaj olarak gelmişti. İnternette dolaşıyor anlayacağınız. İnternet efsanesi gibi bir şey. İşin uzmanlarına danışmak lazım diye düşünüyorum.

Saygılar.

26 Ekim 2006 22:50

Ali İhsan TÜKEL
Kapalı

ilginiz için teşekkürler Yeni Üye hocam...malasef bu ramazan hastalıktan kurtulamadım...tam kadir gecesi kum döktük acı dayanılmaz boyutta...ve acıdan üst üste sayısını hatırlamıyorum ama istifra etmişim...gözümü acilde açtım...tedavim bitti şifa buldum fakat ilaçların çok yan etkileri var,şifalı otlar bu işlerde mucizeler yaratmakta...bildiğiniz şifalı bitki ilaçları ile ilgili web adresleri varsa bakabilirim...bu arada geçmiş bayramınız mübarek olsun , cümle ile vesselam.

26 Ekim 2006 23:09

Yeni Üye

Sayın Hocam

Ben bu taş düşürme olayını bir defa yaşadım ve yıllardır tekrar etmiyor. Yalnız sizin yaşadığınız gibi beni de acile zor yetiştirmişlerdi. Sancılar o kadar artmış ve beni o kadar hırpalamıştı ki adeta kendimden geçmiş ve bayılma noktasına gelmiştim. Filmlerde izlediğimiz uyuşturucu krizlerine benzemişti yaşadıklarım. Vücuduma hakim olamıyordum. Sinirlerim ve reflekslerim adeta bana isyan etmişti. Sizin yaşadığınız gibi -böbreklerin mideye baskı yapmasından olsa gerek- istifralar da işin cabasıydı. Dediğim gibi bir defa yaşadım ve bir kaç parça taş döktüm. Allaha şükür yıllardır yok.

Yalnız babam da bu illeti çekiyor. Onun bulduğu ilginç bir çözüm var. Bizim Ege taraflarında dağlarda yetişen kekik benzeri ya da onun bir türü olan bir ot var. Adını bilmiyorum. Orman Müdürlüğünde şoför olarak çalışan bir akrabamız var. O iş icabı araziye gittiği zaman dağ köylerinden bu otu getiriyor babama. Babam da ne zaman sancılansa bu otun çayını içiyor. Onun üzerinde olumlu etki yapıyor. Ya ağrısı tümden geçiyor ya da azalıyor.

Aslında bunlar deneme yanılma metoduyla bulunan şeyler. Ayrıca herkes üzerinde aynı etkiyi de yapmıyorlar. Bünyeden bünyeye değişiyor anlayacağınız. İnşallah siz de kendi çevrenizde size iyi gelecek şeyler bulursunuz. Ama her halukarda yapmanız gereken bir şey var: Bol bol su içmek.

26 Ekim 2006 23:29

Ali İhsan TÜKEL
Kapalı

işin temelinde Ramazn ayı nedeni ile az su içmemden kaynaklandı bu iş...şöyleki,iftarda bir bardak su içtim,çay sevmem...sahurada kalkmadım genelde su da içmedim...derken bu işler geldi başıma...günde en az 2 L su içmek gerekiyor,her neyse bir musimet bin nasihattan daha eftalmişşşş....dediğiniz gibi bol bol H2O içiyorum artık...

27 Ekim 2006 00:48

rakursi

Ali İhsan TÜKEL Hocam...

Öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin. Seni özlemiştik işin gerçeği.

Ben bitkisel tedavi yöntemlerine tıbbi ilaçlardan çok daha fazla güvenenlerdenim... Sartımsak-Limon olayı bir kaç sene önce aynı tarifle bir yakınım tarafından bana da söylenmişti, tembellikten uygulayamadım, ancak biizm okulda yakın bir arkadaşım kullandı, hatta bu gün sordum, gerçekten şifasının tartışılmaz olduğunu ve koku yapmadığını söyledi.

Kum-taş dökmeye gelince; ben abime "ALTIN OTU" ve SARI OT denen küçük tomurck gibi sapsarı tohumları olan bir ot çeşidi vermiştim. Abim bu otlardan şifa bulduğunu söyledi. Sanırım idrar söktürücü etkisinden olsa gerek, bir iki günde rahatladı.

Şifa Allah'tan, sebeplere yapışmak lazım..

Selamlar...

27 Ekim 2006 11:32

İST_2005

Ben de buna benzer bi tarif duymuştum.Yüksek tansiyon için bir arkadaşım yapmıştı.Kullanan kişinin tansiyonunu düşürdüğünü biliyorum.Sayılanların tamamı için etkili olur mu bilmiyorum ama doğal ürünlerle tedavinin etkili olduğuna inananlardanım.

27 Ekim 2006 12:20

......SİLİFKEM ....

ali ihsan hocam öncelikle geçmiş olsun.

sarımsak limon ilacı ile ben internette karşılaştım.

Açıkçası babam için kullanmayı düşünüyoruz.Ama ne kadar gerçekk, yada kullanıp faydalanan var mı onu öğrenmek için bu forumda başlık açtım.

yüce allah her derdin dermanı olduğunu söylüyor.Ama bu derman nerededir bunu biz bulacağız.

Babam beyin kanamzı geçirdi yüksek tansiyon var.bütün tıbbi ilaçları denedik.Fayda yok.

Zaten her ilacı %60 faydası varsa%40 da zararı var.bu yüzden artık şifalı ilaç ve benzeri, tedavilere yöneldik.Bu sarımsak limon ilacını da şimdi hazrılayıp koyduk.Zamanının gelmesini bekliyoruz.

19 kasımdan sonra kıllanacağız.

HAA düşük tansiyon sıkıntısı olanlarda fazla oranda alınınca insanı halden düşürüyormuş.Oranlara dikkat etmek lazım.

27 Ekim 2006 22:55

Ali İhsan TÜKEL
Kapalı

SİLİFKEM hocam babanıza da geçmiş olsun...Allah(c.c) şifasını versin...bende de yüksek tansiyon var kullanmam da sakınca olmaz sanırım...nihayetinde limon ve sarımsak ...birinde bol miktarda C vitamini ve limon asidi...diğerinde antibiyotik var üstelik doğal...en kısa zaman da denemeyi düşünüyorum...hayırlısı...

Geçmiş olsun dileklerini sunan arkadaşlarıma bende sonsuz şükranlarımı sunar,hayatta en büyük hazine olan sağlığınıza iyi bakın derim vesselam.

27 Ekim 2006 23:16

......SİLİFKEM ....

Ali İhsan hocam teşekkür ederim.

Yazıda dabelirttiği gibi özellikle yükek tansiyon sorunu olanlara faydalı imiş.

Google de sarımsak ve limon diye arayınca bir çok forum çikiyor amma ayrıntılı bir yazı ile tecrübe edip yaşadıkalrını ayrıntılı olarak anlatacak birini bulamadık bu zamana kadar.

27 Ekim 2006 23:18

Ali İhsan TÜKEL
Kapalı

yüksek tansiyonun genelde nedeni böbrekler olabiliyor,iyi bir tedavi şart...

28 Ekim 2006 03:00

rakursi

YÜKSEK TANSİYOn ve kalp-damar için

Kesinlikle NAR SUYU öneririm arkadaşlar.

Ben yeni başladım.. her akşam 2 tane narın suyunu sıkıp içiyorum, ve hissedilir rahatlama görüyorum..

İnternetten öğrendiğim kadarıyla epey faydalaları da varmış..

Selamlar..

01 Kasım 2006 16:04

ebrar77
Kapalı

zehirlenmeyelim sonra hocam.fayda sağlayacağız derken mideden olmakta var.

02 Kasım 2006 09:13

turuncu-zeytin

teşekkürler bunu bizlerle paylaştığın için birçok insanın kulağına küpe olur inşallah benim oldu bile:)))

03 Kasım 2006 15:27

İST_2005

Arkadaşlar bugün haberlerde sarmısağın zararlarını dinledim sarmısağa olan güvenim sarsıldı.Yanlış anlaşılmasın tamamen zararlı değilmiş ama tansiyon hastalarının ilaçl kullanırken sarmısak tüketimlerine dikkat etmeleri gerekiyormuş.Kanın akışkanlığını artırıp kanamaya sebep oluyormuş.Ayrıca kullanılan ilaçların kanda kalmasına neden oluyormuş. Onun için uyguladığımız tedavi yöntemlerin dikkat etmeliyiz

10 Kasım 2006 16:26

KARTAL71

YAZMIŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLERİN DOĞRU OLDUĞUNU KESİNLİKLE BİLİYORUM BEN DE KULLANACAĞIM İLAÇLARA TONLARCA PARA VERMİYORMUYUZ İLACIN YAPIMI NEDİR NEDEN OLUYOR ARAŞTIRALIM LÜTFEN YİNEDE BİR BİLENE VE DENEYENE DANIŞALIM.

Toplam 33 mesaj