Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : permanganat42
22 Ağustos 2012 16:01  

Doğuda öğretmenlik

doğuda öğretmenlik yapmış ya da yapmakta olan arkadaşlar görüşlerini belırtebilirmi.

23 Ağustos 2012 23:08

zehr-i zakkum

hangi konuda? yerleşim,konut,kira,sosyal hayat ...?

23 Ağustos 2012 23:24

flsf_grb

sosyal hayat pek canlı değil.hatta hiç yok gibi bişey ... okul-ev, okul-ev...arada arkadaşlara çaya gidilio..bi süre sonra o da sıkıcı gelmeye başlıor..nasıl oluosa deli gibi harcama yapılıo bi şekilde...herkes bizim doğuda maddi anlamda birikim yaptığımızı falan düşünüo..yok öle bişey..ben beceremiorum belki de...

kış ayları eziyet gibi soğuk bi yandan...havlar ısınınca eziyet bitmiyor tabiki..bu sefer de çamurlar başlıor..

26 Ağustos 2012 11:46

v-isa

şırnak ve hakkaride yazılabilecek yerler nereleri?

28 Ağustos 2012 01:00

sahil kenarı

dogu insanı öğretmeni severmiş sövüşleyecek adam ararlar kirayı en az 400 ederler yakıt 2500 e serviside var illede ben götürecem okula bana para verecender.yani batı insanı daha farkılı

28 Ağustos 2012 02:20

CEGET

Hani derler ya köyde öğretmeni severler, bakarlar, hepsi hikaye ben 5 yıl kaldım.Herkese 1 lira öğretmene 2 lira.Hatta bazılarıda hiç alışveriş yapmaz.Ama doğu çok güzel kaynaklarada sahip. Her insanın doğuda biraz çalışması iyi olur. Memlektimizin her köşesi çok güzel.Dayanabildiğiniz kadar kalın ve çalışın.Terör olayı hariç doğuda kalınır ve çalışılır.Ama hikayelerdeki yardımsever, ikramı bol köylü kahramanını unutun(bu sadece doğu için geçerli değil). Kendi ayaklarınızın üzerinde duracaksınız.Zaten bana göre öğretmen asla vatandaştan yarar sağlamadan görev yapmalı.

31 Ağustos 2012 20:17

MASALSI
01 Eylül 2012 06:02

dilem-3535

daha önce hiç doğuya gitmemişseniz,oranın kültürüne,yaşam tarzına alışık değilseniz zor.İklimi zor,şartları zor,mahrumiyet.Kalıcak yer sorun.6 aydır doğuda görev yapıyorum hala alışamadım.tek güzel yanı gerçekten işe yaradığınızı hissediyorsunuz.Öğretmen olduğunuzu hissediyorsunuz ama onun dışında herkes nasıl kaçsam planları yapıyor.Herkesin psikolojisi bozuk gözlemdiğim kadarıyla.

02 Eylül 2012 00:14

sayto

doguda öğretmenlik zordur. bir çok şeyden mahrum kalırsın, derdini anlatamazsın, insanları anlayamazsın. aradığını bulamazsın. ama arkadaşların iyi ise canın sıkılmaz en azından psikolojin bozulmaz.

13 Eylül 2012 00:22

justinio

bingölde polisim çok da rahatım ve mutluyum açıkcası. tokide yanlız yaşıyorum vallahi kebap :)

13 Eylül 2012 12:01

serkann34

Doğuda yaşamak abartıldığı kadarda zor olmamalı diye düşünüyorum

13 Eylül 2012 17:21

FatihEdeb

Eğer o şehir Van ise(tabi merkezden bahsediyorum) aradığınız yaşam standardını birçok bakımdan yakalayabilirsiniz.Sinema,tiyatro(Türkiye'nin en iyi üç devlet tiyatrosundan biri)barlar,cafeler,mağazalar vs. herkese hitap edecek raddede iyidir.Adana'nın pamuk tarlalarından,Karadeniz'in çay bahçelerinden,İçanadolunun ilçeden hallice şehirlerinden,Ege'nin kimi ufacık şehirlerinden gelip de Van'da ömrü hayatında ilk defa tiyatroya,sinemaya giden,Burgerking'te Steakhouse'a ufo görmüş masum köylü gibi bakan onlarca batılı gördüm:)Ama bunlar hala batılıyım diye kasım kasım kasılırlar:)

20 Eylül 2012 16:12

dahanediyeyim

ben 2yıldır van'da öğretmenim. van ile ilgili olan mesajı görünce dayanamadım. yazılanları okuyanlar acaba gerçek mi diye düşünürler bence hiç düşünmeyin anca bu kadar abartılabilirdi. belli ki o mesajı yazan vanlı biri. egosunu tatmin etmek için yazdığı da bariz. o burgerking açılalı kaç ay oldu da bunu bi marifet olarak görüyorsunuz.batılıları kasıntı olarak ilan etmişşiniz ama öğretmenlerin en ufak açığını yakalamak için akbabalar gibi başlarında bekleyen insanlıktan nasibini almamış vanlı müdürlerden niye bahsetmiyorsunuz? öğretmenleri sadece para makinesi olarak gören fırsatçı vanlılardan niye bahsetmiyorsunuz? daha söylenecek çok şey var ama buraya yazılmaz.

20 Eylül 2012 19:27

FatihEdeb

Evet Van'lıyım ve bu şehrin yerlisiyim,senin iki yıldır yaşadığın yerde ben 28 yıldır yaşıyorum ve dolayısıyla senden daha çok fikir sahibiyim.Ayrıca mukayese yapabilecek kadar yurtiçi ve yurtdışı yer de gördüm.Bir Van'lı olarak buranın imkanlarından bahsettim ama nedense sen orada esprili bir biçimde yazılmış burgerking olayına cevap verebilmişsin sadece:)Geldiği yerde azıcık gün görmüş ve asosyal olmayan herkes burada da istediği ortamı kurup bu isteklere cevap verebilecek mekanlara gidebilir.Ki benim her şehirden arkadaşım var burada içlerinde çok iyi bir şekilde yaşayanlar da var,geldiği yerdeki armut hayatına devam edenler de var.Bu biraz da kişiyle alakalı.Türkiye'de sıralama yaparsak Van'ın 10 gömlek altında kalacak yerlerden gelip de annesi tiyatro eleştirmeni,babası elinden shakespeare soneleri düşmeyen ağzı pipolu entellektüelmiş gibi kasılmayın diyorum,klasik Türk ailelerinden geliyoruz hepimiz,ben batılıyım burası yaşam standartlarıma uymaz minvalinde söylemler batılı yüzlerce arkadaşımın hayatını bilen biri olarak komik geliyor bana,ne yani paris moda haftasını sen mi organize ediyorsun yoksa Milano'dan giyiniyorsun da haberimiz mi yok?Ya da Chanzelize'de iki tur atmadan evine gitmez miydin her akşam üstü?:)Müdürünle aran bozuksa Van'ın suçu mu bu?Başka şehirlerdeki okullarda adam gelip eliyle yüzünde sakal arar açık bulmak için.Ego olayına gelince:)Şimdi sen düzmantıkla kalkıp kendini övüyor diyeceksin ama açıklık getirmek için söylüyorum.Ben de diğer meslektaşlarım gibi öğretmenim,edebiyatçıyım,birçok amerikalıdan daha iyi british ingilezcem var,david garrett kadar olmasa da keman çalıyorum,okuduğum kitapların sadece isimlerden başka bir kitap olur.Hülasa,benim egomu kompleksif bir refleksle harekete geçirebilmeniz için bunların en azından yarısına sahip olmanız gerek,fakat hiç sanmıyorum:)baş baş

20 Eylül 2012 19:48

b.eğitimci

zoruna mı gitti fatihh :))

20 Eylül 2012 20:00

dahanediyeyim

önce van'ı yerlere göklere sığdıramadınız sonra da kendinizi. hiç alakası olmadığı halde bütün hobilerinizden bahsetmişsiniz. bu kendini kanıtlama kompleksi değildir de nedir? ben mesajımda sadece bi kaç soruna değindim ama siz sadece laf kalabalığı yaparak yine batılıları alt etmeye uğraşmışsınız. ayrıca benim müdürümle sorunlarım yok çünkü ben müdür yetkiliyim. sadece burda gördüğüm bi sorunu dile getirdim.

20 Eylül 2012 21:09

FatihEdeb

Ben hiçbir yeri beğenmem çünkü batılıyım ifadesi kendini kanıtlama kompleksidir.Siz yapamadığınız hobilerinizden bahsedip duruyorsunuz ya demek ki burda da yapılabiliyormuş gerçeği anlaşılsın diye yazdım onları ama peşinen dediğim gibi düz mantıkla kendini övgü gibi anlaşdı tarafınızdan.Madem doğuda gördüğünüz eksiklikleri bire bin katıp söylüyorsunuz ben de batılı arkaşlarda gördüğüm eksiklikleri abartısız bir şekilde dile getiriyorum.Daha ne kadar kalırsınız bilmiyorum ama umarım daha güzel düşüncelerle ayrılırsınız.

b.eğitimci,tipik bir beden eğitimci cümlesi kurmuşsun,senlik bir şey yok burada,göbekten dön aynen depara devam,hadi koçum:)

20 Eylül 2012 22:05

b.eğitimci

adamım dön de bi kendi yorumlarını oku sen vanı değil kendini anlatmışsın milleti çok da ilgilendirmiyo heralde senin kemanın da okuduğun kitaplar da. bi ara gel de beraber şu göbekleri yarıştıralım ilerde hobi diye foruma ekleyeceğin 2 kelimen daha olur emi evladım.. bana edebiyat yapma?şimdi uzaa : ))

20 Eylül 2012 22:19

dahanediyeyim

b.eğitimci arkadaş "beğen" linki olsa yorumunu hiç kaçırmadan beğenirdim :)

fatihedeb sizin gibi görgüsüzlük edip gezdiğim yerlerden, arkadaşlarımdan,hobilerimden bahsetmeye gerek yok. doğudaki öğretmenlerin sıkıntıları ortaktır zaten. sizi objektif olmaya davet ediyorum :)

20 Eylül 2012 22:41

FatihEdeb

doğuda hiçbir şey yapılmaz tezini kendi nezdimde çürütmek için verdim o örnekleri,biraz uğraşın,umutsuzluğa kapılmayın yer ayrımı gözetmeden,doğu batı demeden kendinizi azcık geliştirin diye.Eleştirince iyi de eleştirilince niye bu kadar kompleks yapıyorsunuz?Kendimi anlatarak hava falan atıyor değilim,hatta mütevazı olduğumu seni bile dikkate alarak cevap vermemden anlayabilirsin.Teşekkür ederim ama basit hobiler edinmiyorum,kaslarından çok beyin hücrelerini kullanan arkadaşlarla muhattap olmak adına sana hoşçakal diyorum,durmak yok depara devam:)

20 Eylül 2012 22:46

FatihEdeb

Düzmantık arkadaş,çıkıp doğuda sosyal hayat yok,kendini geliştiren adam yok,istediğimizi yapma imkanımız yok diyorsunuz;sonra biri çıkıp da tezinizi örneklendirerek çürüttüğünde görgüsüzlük diyorsunuz,benim burada gördüklerimi görebilmeniz için,yaptıklarımı yapabilmeniz için şehirlerden feragat edip direkt kendinize bakmanız lazım acaba yetersiz olan biz miyiz yoksa şehirler mi diye.İki saattir bunu anlatmaya çalışıyorum ama kime?Bi üniversiteye hazırlık kitabı alın,ilk konu cümlede anlam,çalışın sonra konuşalım.

Toplam 31 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..