Editörler : supporters.
04 Eylül 2012 14:35

konuyu bilen arkadaşlara bir sorum olucak.ekders ücretleri bölgeye göre farklılık gösteriyor mu ve 12 saat üstü gündüz ücretleri nekadar. batıda görev yapan bir arkadasımın bahsettigine göre 5-6 saat gündüz dersine giriyorsa 100-150 tl alıyormus. bu cok az geldi bana.sankı haftada 6 saatten ayda 24 toplamda en az 300-400 etmesi gereklidir diye düsünüyorum.

04 Eylül 2012 15:46

gösterir sayın hocam fakülteden fakülteye göre bile değişir,

ben gazi üniversitesinde gecen yıl birinci öğretimle aynı ücretten gece ücreti aldım, küçük üni.lerde 2. öğretim ders ücreti daha iyi herhalde ben yedi yıldır o 25-30 liraları görmedim valla, 15-16 liradan alsak öpüp basımıza koyuyoruz. normal ücret de 8-9 lira arası bir şey işte ders yüküne göre hesaplayabilirsiniz..

matematikyucel
Aday Memur
11 Eylül 2012 09:06

MÜJDE,

Yök başkanı bir dergiye verdiği röportajında Öğretim elemanlarına, Akademik personele iyileştirme yapılacağını müjdeledi.Aşağıdaki linki tıklayın okuyun;sayfa7

http://iletisim.marmara.edu.tr/db/userfiles/file/Duyuru%20Ekleri/Marmara%20Gazete.pdf

titia
Kapalı
13 Eylül 2012 16:17

biri şunu cevaplayabilirmi. ben anlamyorumda pek. Misal X kişisi 11 saat gündüz derse giriyor. 8 saat gece. bu nasıl hesaplanıyor.normalde 12 saat öğretim görevlisi tamamlaması gerekki ek ders alsın yani bu kişi hiç ek ders alamayacakmı ??

bittertaste
Aday Memur
25 Eylül 2012 10:54

Sayın "titia" 12 derse tamamlamak zorunda olduğunuz için gece 8 saatinizden 1 saatiniz gündüze eklenecek yani size 7 gece dersi ücreti ödenecek.

etihosbes
Kapalı
26 Eylül 2012 15:00

Son gelen bilgiye göre Maliye Bakanlığından red cevabı gelmiş arkadaşlar.Bilgi kesindir.

matematikyucel
Aday Memur
04 Ekim 2012 09:36

http://www.haberciniz.biz/basbakan-ankara-universitesinin-akademik-yil-acilisina-katildi-2-1663001h.htm

AKADEMİSYENLERİN DURUMU

Başbakan Erdoğan, akademisyen ücretleri konusunda da açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bu konudaki sorunların süratle giderileceğine dikkat çekerek, ?Akademisyen ücretleri konusundaki sıkıntıyı, son düzenlemelerle ortaya çıkan dengesizliği biliyorum. Ve bunun idraki içindeyiz. Ülkemizin imkanlarının yükselişi ile birlikte ve yüksek öğretimin yeniden yapılandırılması kapsamında bu konudaki sorunların süratle giderileceğine inanıyorum? dedi.

29 Nisan 2013 13:43

ne zaman

tarvas
Aday Memur
31 Mayıs 2013 21:14

Öğretim Görevlisi İle İlgili Bir Kaç Sorum Olacak,

tarvas
Aday Memur
31 Mayıs 2013 21:15

Merhaba,

Öğretim görevlileri devlet memuru statüsüne mi giriyor merak ediyorum?

Batı'da göreve başlayan bir Öğretim Görevlisi diğer haklar olmadan ne kadar maaş alabiliyor?

Bu konuda bilgi paylaşabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

adaletdevletintemeli
Şube Müdürü
01 Haziran 2013 11:46

Bu kadar yazılan çizilene ve maaş rezaletine rağmen hala öğretim görevlisi veya araştırma görevlisi olmak isteyenleri anlamıyorum,birisi bana açıklayabilir mi? Ama zengin olmasın lütfen açıklayacak kişi!

biyolog0505
Daire Başkanı
01 Haziran 2013 22:30

3 kelime ile özetleyim; idealizm, hırs ve imkansızlıklar...

adaletdevletintemeli
Şube Müdürü
01 Haziran 2013 23:50

Yine imkansızlıklara ve değersizliğe doğru geliyorlar.

Akademisyen0
Aday Memur
06 Haziran 2013 12:50

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-04-51/diger-kamu-personeli-maas-hesaplama/akademik-personel-maas-hesaplama.html

burdan hesabı öğrensin herkes. herkesin farklı çünkü.

bir de ek ders öğretim görevlisi haftada 12 saatden sonra para almaya başlıyor. 2. öğretim yoksa çokda eline bi şey geçmez.

Akademisyen0
Aday Memur
06 Haziran 2013 12:54

çok komik durumdayız. ben de yeni sandım.

ne zaman neler demişler. ağlayalım mı gülelim mi halimize. trajikomik kelimesi boş bi kelime değilmiş.

matematikyucel, 12 yıl önce

http://www.haberciniz.biz/basbakan-ankara-universitesinin-akademik-yil-acilisina-katildi-2-1663001h.htm

AKADEMİSYENLERİN DURUMU

Başbakan Erdoğan, akademisyen ücretleri konusunda da açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bu konudaki sorunların süratle giderileceğine dikkat çekerek, ?Akademisyen ücretleri konusundaki sıkıntıyı, son düzenlemelerle ortaya çıkan dengesizliği biliyorum. Ve bunun idraki içindeyiz. Ülkemizin imkanlarının yükselişi ile birlikte ve yüksek öğretimin yeniden yapılandırılması kapsamında bu konudaki sorunların süratle giderileceğine inanıyorum? dedi.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi