Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : SevkiSevilesin
26 Ağustos 2012 18:48  

ilitam mezunlarına büyük müjde

arkadaşlar bazı kendini bilmez art niyetli insanlar son günlerde kimse ilitamı tercih etmesin de biz girelim yerleşelim diye hiçbir dayanağı olmayan konu başlıkları açıp kafaları karıştırıyorlar.mesela sadık turan isimli birtane dengesiz forumda "ilitam okuyanlar öğretmen olamıyor"diye bir başlık atmış ama yaptığı yorumun hiçbir dayanagı yok mış lı mişli konuşmalar...ben bizzat ankara üniv.necmettin erbakan üniv.ve istanbul üniv.dekan dekan yardımcısı ve de sekreterlerle görüştüm.aldığım cevaplar şunlar oldu:

1-bize yök'ten böyle bir genelge asla gelmedi

2-formasyonu olan ister ilitam ister örgün herkes öğretmen olabilir

3-diğer fakültelerde örneğin işletme ve iktisat gibi açık öğretim ve örgün mezunları arasında fark yoksa bunlar eşitse.bu eşitlik ilahiyatlarda olmayacaksa bu hukuka aykırıdır..

4-lisans mezunu herzaman lisans mezunudur ister örgün olsun ister açıktan her ikisi de aynı haklara sahiptir.

kısaca aldığım yanıtlar kısa net açık ve öz.

peki niçin böyle başlıklarla kafa karıştırırlar tek sebebi var:

DGS DEN ÇOK DÜŞÜK PUAN ALMIŞ BU APTAL KAFALI(sadık turan gibi) KENDİNCE ŞÖYLE DÜŞÜNÜYOR:İLİTAMLAR HAKKINDA YALAN BİR HABER UYDURAYIM BÖYLECE KİMİLERİ TERCİH ETMEYE KORKAR BÖYLECE BANA SIRA GELİR.sON SÖZ HİÇ KİMSE HAKKINDA KESİN BİLGİ SAHİBİ OLMADIĞI BİR KONUDA KESİNMİŞ GİBİ KONUŞMASIN Allahın laneti art niyetli insanların üzerine olsun..

26 Ağustos 2012 19:02

dikab_06

güncell

26 Ağustos 2012 19:17

dikab_06

güncell

26 Ağustos 2012 19:37

SevkiSevilesin
Editor

Bende bir bit yeniği sezmişim,kötü kokular gelmiti.Allah emekleri zayi etmez arkadaşar.

26 Ağustos 2012 22:18

irmiya

GÜNCELLEYELİMMM!!!!!!!!

26 Ağustos 2012 22:37

hataylı31/76

Bilgileriniz için Allah razı olsun dikab_06 hocam.

26 Ağustos 2012 23:13

tevhid44

..............2011-2012 Eğitim-Öğretim yılından itibaren 300 öğrencinin alınacağı İLİTAM programına; Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Programı, İlahiyat Meslek Yüksekokulu mezunu ya da bir örgün İlahiyat programının ilk iki yılını tamamlayarak Sosyal Bilimler ön lisans diploması almış olanlar müracaat edebilecekler. İLİTAM programından mezun olanlar Diyanet İşleri Başkanlığı?nın çeşitli kademelerinde müftü, vaiz, Kur?an Kursu öğreticiliği ve din görevliliği gibi görevler alabilecekler.

Ayrıca Formasyon almaları durumunda öğretmen olabilecekler.............. ATATURK ÜNİVERSİTESİ

BU DA BENDEN KAPAK OLSUN...

26 Ağustos 2012 23:15

tevhid44

PARDON FIRAT İLİTAM OLACAKTI :)

27 Ağustos 2012 09:50

benna.83

tevhid 06

ALLAH senden razı olsun

27 Ağustos 2012 11:08

anlas13

ben 2008 ilitam mezunuyum ankara da okudum bu sene de erciyes üniversitesinde formasyon aldım inş bu atamalarla öğretmenliği bekliyorum ilitamda okuyan öyle arkadaşlarım vardı ki öğgünde okuyan arkadaşlara taş çıkartırlar ilitam okuyan veya okumak isteyen arkadaşlarıma tek tavsiyem hiçbir eleştiriye kulak asmayın çok çalışın ve diploma not ortalamanız kesinlikle 3,20'den yüksek olsun...

27 Ağustos 2012 11:16

soncemre_

diplamada ilitam ibaresinin yazılacağı söylenmiş yine bu sitede buna ne diyorsunuz?

27 Ağustos 2012 15:04

hayatbiroyun

neden ilitama bu kadar karşı çıkılıyor anlamadım.yatarak mı sınavı geçtiğimizi sanıyorsunuz.bizde emek veriyoruz mücadele ediyoruz belki daha fazla.belki örgün okuma imkanımız olmadığı için tercih ediyoruz neden bu kadar anlayışsızsınız?tamam örgün okumak da zor ama kimse uzaktan eğitimin kolay olduğunu düşünmesin.yok öyle üç kuruşa beş köfte...biraz anlayış lütfen!empati...mümkünse

27 Ağustos 2012 19:42

mervesena

hayatbiroyun adlı arkadaşımıza sonuna kadar katılyorum.ben bu sene mezun oldum allah biliyo sosyal hayatım tepe taklak oldu.çünkü böyle uzaktan okumak bin kere daha zor bunu idia ediyorum.örgün okumak çok daha kolay.bütün işin ders örgünde. hele boş vaktin varsa bi de kendine manita bulursun.baban seni sadece okuyo sanır..kafanı yoracak neyin var başka.20 yaşındasın "babam sağolsun" paran her ay yatıyo hesabına.bekarsın çoluk çocuk yok.ders çalışırken kapına tıklayan "babaa beni de al içeri" diye içini parçalayarak ağlayan bir çocuğunuz yok."oturmaya geliyoruz" diyen çıkmasın diye dua ediyosun son günlerde özellikle.adam anlamıyo senin ders çalışman gerktiğini..gitmesen gelmesine müsade etmesen bi garip dünyanın insanı gibi bakılıyosun.velhasıl "ben örgünde okudum arkadaş örgün ilitamı döver" kıyaslamısını lütfen yapmayın artık.bu konuştuklarımı alt alta daha da artırabilirim ellerim yoruldu sadece klavyeye yazmaktan.:)

hepsi bi tarafa arkadaşlar ben formasyonsuz öğretmen alımı olacak bu ayın sonuna kadr diye duydum. bu gün burdaki meb müdürlüğne gittim bu konuda bilgimiz yok ve kılavuz yayınlnmadı daha dediler.bu konuyla ilgili son durum hakkında bilgisi olan varmı.

27 Ağustos 2012 21:35

ıshe

soncemre

linki versene

Toplam 13 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?