Editörler : E.Kayı Han
«67891011121314151617»

bagers
Daire Başkanı
02 Kasım 2012 18:27

Bundan sonra arkadaşlar daha ne kadar sesimizi yükseltebiliriz ve daha kimlere ulaşabiliriz bunları istişare edelim.

Mesela Sabah haberlerinde Fatih Portakal a mesaj, tweet, facebooktan yazabiliriz bu durumu ve bunu güncel tutabiliriz.

Görüşmelere yetkili olarak katılacak olan Memur- Sen e mail veya faks çekebiliriz.

Bu konuda Başbakan' a da ulaşabiliriz.

Hükümet adına yetkili kişilere mail, faks, veya posta gönderebiliriz.

xaydemirx
Şube Müdürü
03 Kasım 2012 01:13

ya mahkumun dahi hakları istekleri cevaplanıyor memur adam mı öldürdü dolandırıcılık mı yaptı ne yaptı da affedilmiyor memuriyetten çıkarılan ne yapmış ne yapmamış bilen varmı mahkemelerde gerçek adalet terazisi işliyormu her şeyimiz 4/4 lük te bizim ülkede cezalar olunca hizaya girdi bizim millet pkk ya niye ceza yok 20 yaşında gençlere şehit teranesi çalınıyor yanan yüreklere ne su serpiyor yeter ya kandırmayın kendinizi neler neler oluyor bu memlekette hepimiz biliyoruz.memurlar mı affedilmiyor vardır ozaman bir çıkar çatışması muhakkak...geçmişte nasıl olmuş koyun sürüsünden farkımız mı var ...

bagers
Daire Başkanı
04 Kasım 2012 16:33

Değerli arkadaşlarım bu görüşmeler tam olarak ne zaman ? Bilen var mı ?

bagers
Daire Başkanı
04 Kasım 2012 16:53

Arkadaşlarım bizler bu konuda Memur sen e yazalım ve fakslar çekelim. Lütfen biraz daha gayret gösterelim.

xaydemirx
Şube Müdürü
05 Kasım 2012 23:08

güncel...

bagers
Daire Başkanı
06 Kasım 2012 09:40

daha güncel

Surkentli Katip
Aday Memur
06 Kasım 2012 11:49

Arkadaşlar bu yoldan artık dönüş yok, 2013 yılı içerisinde kesin bu af çıkacak. Çıkmak zorunda. Devlet memurunun motivasyonunu yükseltmek istiyorsa bu affı yapmak zorunda. Biz devlet memuruyuz, devlette babalığını göstermeli ve göstereceğini inanıyoruz.

Demirhan ASLAN
Aday Memur
07 Kasım 2012 08:48

Sayın Devlet Büyüklerim,devlet memurları olarak sizden isteğimiz geçmişde en son yapılan memur disiiplin/sicil affının bizlerede uygulanması.Mahkumlara ve vatandaşlarımıza her türlü yasal çerçevede yapılan indirim ve afflardan biz devlet memurlarınında(uyarma-kınama cezası) yararlandırılmasını istiyoruz.

İdareci olma vasfını kazanamamış arkadaşların sudan sebeplerle vermiş oldukları cezaların biz sesini duyuramayan memurların devlete,hizmete ,memurluğa olan bakışını değiştirmiştir.Tekrar haksızlığa karşı savaşabilmemiz için almış olduğumuz hançer yarasının acısını ders kabul edip,pansuman ederek ayağa kalkamamız lazım.Bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum.Ceza alan memurlar adına DEMİRHAN ASLAN

bagers
Daire Başkanı
07 Kasım 2012 08:49

Güncel. Bu ay içindek görüşülecek olan Hükümet ile Yetkili sendika arasındaki 161 maddelik görüşmelerdeki en önemli maddelerden olan Memurlara disiplin ve sicil affına az kalmıştır. Haydi arkadaşlarım Allah ın izni ile bunu da başaracağız.

alper_elvan
Şube Müdürü
07 Kasım 2012 09:56

resmi fişlemedir bunun adı. eğer bir yanlışım varsa disiplin değil cezai kovuşturma yapılsın neyse verilsin cezam. uyduruk nedenlerle sırf amirler egolarını tatmin etmek için ceza veriyolar. Memurlara sicil nolu verilmesi nasıl kaldırıldıysa disiplin cezası verilmesi uygulaması da kaldırılmalıdır, ben bizzaz bağlı olduğum sendikayla bu durumu görüşeceğim. tüm arkadaşlarda yazılı ve sözlü olarak taleplerini iletsinler. Zaten hükümetin gündeminde var olan bir gelişme bu

bagers
Daire Başkanı
07 Kasım 2012 10:10

Yetkili sendikaya ulaşabiliriz ve başbakanlığa mail veya faks çekebiliriz bu konuda .

bagers
Daire Başkanı
07 Kasım 2012 10:38

Yetkili sendikanın iletişim bilgilire aşağıdadır arkadaşlar...

Adres: Özveren Sokak No:9 Kat:4 Demirtepe ANKARA
Tel:

Tel:

0312 230 48 98

0312 230 09 72

0312 230 09 73

Gsm:

0533 657 97 03

0533 657 97 04

0553 657 97 03

Fax: 0312 230 39 89
Email: [email protected]

YAĞMURCA KÖYÜ
Aday Memur
08 Kasım 2012 09:07

İNŞALLAH HEMEN ÇIKAR

bagers
Daire Başkanı
08 Kasım 2012 09:32

Değerli arkadaşlarım çıkması için bizler iyi organize olursak o zaman çıkarmak için baya bir düşünürler...

Surkentli Katip
Aday Memur
08 Kasım 2012 11:51

Değerli arkadaşlarım, yetkili sendikaya e-mail atalım. Atalım ki ne kadar istekli olduğumuzu gösterelim. Hatta hükümet ile görüşülecek olan bu 161 maddelik sıralamasında bu memur affının en üst düzeye çıkarmamız gerekiyor. Ben attım arkadaşlar maili sizde atınki görsünler ne kadar istekli olduğumuzu...

bagers
Daire Başkanı
08 Kasım 2012 13:40

Haklısın Surkentli kardeşim. Bende yetkili yerlere attım. Halen de atmaktayım.

Demirhan ASLAN
Aday Memur
08 Kasım 2012 16:01

Arkadaşlar bende vermiş olduğunuz yetkili sendikaya ait eposta adresine ve cep tlf numaralarına mesaj attım.

bagers
Daire Başkanı
08 Kasım 2012 16:11

Arkadaşlarım gün, dayanışma ve birlik günüdür.

13 Kasım 2012 09:29

Bir haber çıktı ama hiç bir hükümet yetkilisi bu konuda beyan vermedi, doğrulama veya yalanlama hiç bir şey yok ama biliyorsunuz ki hak verilmez alınır, haberleri takip ediyorsunuz arkadaşlar, adamlar ana dilde savunma hakkını en sonunda meclise getirdiler, adamları kıskanıyorum ama bir taraftan da da helal olsun diyorum, söke söke alıyorlar adamlar, ama bizimkiler nerde bu arada? Öylesine duyarsız ki bu devlet halkının sorunlarına. Arkadaşlar, ayrımcılığa kesinlikle karşıyım fakat şunu da eleştirmeden geçemeyeceğim, hiç bir batı milletvekilimiz bu kadar duyarlı değil, siz-biz ayrımı yapmak istemiyorum ama durum da ortada arkadaşlar. Bence devletin korunmaya ihtiyacı yok, çok güçlü olan devlet karşısında bireyin korunmaya ihtiyacı var, bakın kanunlara hep devlet mekenizmasını koruyor, kendi halkını sanki potansiyel tehlike görüyor, oysa devlet varlık sebebi olan halkını unutuyor, önemli olan bireyin haklarıdır, insanı yaşatki devlet yaşasın sözü çok manidardır anlayana. Yargının da eli kolu bağlanmış durumda bir şey yapamıyor, Anayasa hükmü belli; "İdari yargı organları idarenin taktir hakkını kaldıracak şekilde idari işlem niteliğinde yargı kararı alamazlar." diyor, yerindelik denetimi değil, hukuka uygunluk denetimi yapabilirlermiş, hukuk kuralı diye koydukları da zaten hukuk kuralı değil, yasadır, unutmayalım ki, yasayı hukuk yapat, hukuku yasa yapmaz.

bagers
Daire Başkanı
13 Kasım 2012 11:23

Değerli arkadaşlarım, İnşallah bu konu üzerinde yeteri kadar etki yaparak bunu yasalaşması için elimizden geleni yapacağız .

Toplam 11196 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi