Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
29 Ağustos 2012 01:44  

Belediye zabıta memuru nasıl olurum

2 yıllık polis okulu mezunuyum 4 yıldır görev yapıyoum 4 yıl bitti 5. yılımın içindeyim polis okulu ile birlikte 6 sene bitmiş olacak bu şerefli mesleğin görev anlaşıyışı ve yaşadıklarım benim midemi bulandırmaya başladı zorunlu meslek yılı polis okulu ile birlikte 6 mı yoksa kadronunmu 6 yıl olması lazım başka bir kuruma geçiş emniyette nasıl oluyor bilgisi olan ayrıntılı yazarak yardımcı olursa sevinirim

29 Ağustos 2012 02:15

azmah
Kapalı

Okulla beraber 6 yıl suan mecburi hizmeti doldurmussun askerlik problemin yoksa zabıta memuru ol derim ben

30 Ağustos 2012 20:50

alpls

askerliği meslekten önce yaptım 15 ay olarak öyle bir engelim yok

31 Ağustos 2012 01:30

maxu
Yasaklı

:)))) git belediyeye sor......

31 Ağustos 2012 01:45

gy-gk

abi şu anda geçiş yapamazsın yer bulsan bile, danıştay belediyeler açıktan alımları durdurdu..dava devam ediyo. şu anda zabıta alımı yok.

01 Eylül 2012 16:30

alpls

maxu: heee iyiki söyledin ben bilmiyordum bu dediğini onlar bile bilmiyor doğru düzgün cevap veremiyorlar

gy-gk : alım durduğunu biliyordum ama geçişleride etkiliyor demek saol kardeş bununla ilgili bilgim yoktu

01 Eylül 2012 16:54

maxu
Yasaklı

pazarcılara iyi davranman dileğiyle.... inşallah zabıta olursun.... inşallah...

01 Eylül 2012 16:58

42zoraki42

Sende traverstilere iyi davran maxu.. :DDDDD PUHEHEHEHE

03 Eylül 2012 03:39

alpls

maxu inşallah duan kabul olur ne diyeyim ben kesinlikle polsilik mesleğine birşey dediğim yok yıllardır ekmeğini yedim çok şükür ancak başımızdaki idareciler ve değişik bir takım şeylerden dolayı başka bir kuruma geçebilirsem geçmeye çalışıcam yoksa yapacak birşey yok durmak yok yola devam

03 Eylül 2012 21:17

pmyo_ahmet

Belediyeler çok mu düzgün, git çalışan zabıtaya sor bakalım..Teçhizat yok bişey yok olaya giriyolar.He çalışma saatleri vs iyidir gecesi yoktur oda işine geliyordur bilemem.

04 Eylül 2012 16:57

bronto-skylift

valla kardeş bende çok uğraşıyorum zabutaya geçiş için inşallah geçerim bende itfaiyeciyim ama afadersin tövbe haşa kesinlikle isyan değil çok şükür ekmeğimiz var ama mesleğin cibiliyetini bırakmıyorlar ameleden farkımız yok bende zabıtaya geçerim inşallah bizdende 300-400 fazla alıyor ankarada ilçe belediyesindeki zabıtaların çoğu şu an o iş için uğraşıyorum.

ama yaş sınırı 30 senin yaş kaç

zabıta yönetmeliği 16.maddeye bakabilirsin.

04 Eylül 2012 17:34

Manguday
Kapalı

Zabıta memurluğuna girmenin iki yolu var. Birincisi dışarıdan normal bir vatandaş gibi başvurmak. İkincisi ise kurumlar arası geçiş yapmak. Açıklamak gerekirse;

Birinci Yol:

11.04.2007 Belediye Zabıta Yönetmeliği'nin "Zabıta memurluğuna atanma şartları" başlıklı 13. maddesine göre, öncelikle bazı şartların yanında "sınavın yapıldığı tarihte 25 yaşını doldurmamış olmak" şartı da var. Yani kesinlikle sınava giriş tarihi itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş olman gerekiyor. Hangi sınav diyebilirsin.

Bu sınav "Yazılı ve sözlü sınav" başlıklı 14. maddede KPSS olarak belirlenmiş. Ve bahse konu maddede "ilk defa zabıta memurluğu kadrolarına atanacakların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)'na girmeleri ve sınav komisyonunca belirlenecek taban puanı almaları şarttır." denmiş.

İkinci Yol:

Ancak ben polis memurluğundan ayrılmadan, kurumlar arası geçişle zabıta memuru olacağım diyorsan, onu da "başka memurluklardan geçiş" başlıklı 16. maddede açıklamış. Söz konusu madde "herhangi bir resmi kuruluştan veya belediyenin diğer hizmet birimlerinde asil memur iken, belediye zabıta memurluğuna geçmek isteyenler; 30 yaşını aşmamaları, 13 üncü maddedeki yaş dışındaki diğer şartları taşımaları ve 14 üncü maddede öngörülen sınavda başarılı olmaları kaydıyla, 657 sayılı Kanuna ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine uyularak zabıta memurluğuna atanabilir." diyor.

Yani kurumlar arası geçiş yapacaksan bile KPSS sınavına gireceksin ve sınava giriş tarihi itibarıyla 30 yaşını aşmamış olacaksın.

Kurumlar arası geçişin zorluğu ile ilgili bilgi almak istersen, konu; halihazırda öğretmenlik eğitimi aldığı halde bir türlü geçiş yapamayan arkadaşların forum başlıklarında kapsamlı olarak işlenmiş durumda zaten.

Daha ayrıntılı bilgi edinmek istersen aşağıdaki linki kontrol etmeni tavsiye ederim.

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/27427.html

Şahsi Fikrim: Nereye gidersen git, zurnanın sonlarında falansan; o teşkilatın sıkıntısını en çok sen çekiyorsun. O yüzden eğer mesleğini değiştireceksen, Emniyet Teşkilatı'ndan daha rahat bir çalışma ortamı bulacağını düşündüğün için değil, gerçekten o işi polis memuru olmaktan daha fazla seveceğin için değiştir. Malum heryerdeki bizim insanımız, heryerdeki kafa aynı kafa. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmaman, en çok sevdiğin işi yapman dileğiyle.

Saygılarımla...

04 Eylül 2012 18:09

bronto-skylift

Manguday

kardeşim çok ince bi ayrıntıya dikkat çekmişsin oda şu

Başka memurluklardan naklen geçiş

Madde 16 - (1) Herhangi bir resmi kuruluştan veya belediyenin diğer hizmet birimlerinde asil memur iken, belediye zabıta memurluğuna geçmek isteyenler; 30 yaşını aşmamaları, 13 üncü maddedeki yaş dışındaki diğer şartları taşımaları ve 14 üncü maddede öngörülen sınavda başarılı olmaları kaydıyla, 657 sayılı Kanuna ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine uyularak zabıta memurluğuna atanabilir.

yani özellikle şu kısım ''14 üncü maddede öngörülen sınavda başarılı olmaları kaydıyla''

bu beni korkutdu ama insan kaynakları müdürüyle konuştum sen o sınavın aynısına girdin zaten gerek yok dedi hatda bunu bi polis arkadaş içinde sordum onun için gerek var ama sen itfaiyeye girerken girdiğin için o sınavlara gerek yok dedi.

aynen öylede olmuştu kpssp3 ten 79 almıştım sonra ordaki sınav süreci olmuştu oda şöyleydi: 1000 metre koşu,20 şınav,içi su dolu 110 luk hortumu 30 metre çekme,mülakat

04 Eylül 2012 19:22

Manguday
Kapalı

Bronto Kardeşim,

Doğrudur. Herhangi bir yılın KPSS sınavına girdiğin takdirde, bu sınav belirli bir süre içerisindeki bütün başvurularda kullanılabiliyor. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, her KPSS sınavının da bir geçerlilik süresi var.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'in "KPSS'nin geçerlilik süresi" başlıklı 11. maddesinde; "(Değişik: 28/3/2005-2005/8714 B.K.K.) KPSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder" diyor.

Yani eğer girdiğin sınavın geçerlilik süresi geçmişse, o sınav notun başvurunda geçerli sayılamaz. Ha, bu belediye tarafından görmezlikten gelinirse ve daha sonra başkası tarafından tespit edilirse, belediye kadrosundan çıkarılırsın ve herhangi bir "hak kazanımı" iddia edemezsin.

Sana telefonda bilgi veren şahıs belki de yeterince mavzuat bilgisine sahip olmayabilir. Sınav yönetmeliğini incelemeni, hatta gerekirse bu kaynaklarla bir avukata danışmanı öneririm. Bu işte çok istekliysen ve girdiğin KPSS'nin geçerliliği dolmuşsa, sınava hazırlanman, sonradan kötü sürprizlerle karşılaşmanı engeller diye düşünüyorum.

KPSS Yönetmeliği:

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/222.html

06 Eylül 2012 14:09

bronto-skylift

yok hocam ya ben anlatamadım yanlış anlatdım. yada sen yanlış anladın. o yönetmelikte bahsi geçen sınava zaten biz girdik dur kopyala yapıştır yapayımda belki daha anlaşılır olur.

bak hocam bu itfaiye yönetmeliği

BEŞİNCİ BÖLÜM : Atama Şartları

İtfaiye erliğine atanma şartları

Madde 15 - (1) İtfaiye erliğine atanmak için 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki genel şartların yanı sıra;

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,

c) Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 m, kadınlarda en az 1.60 m boyunda olmak ve boyun 1 m den fazla olan kısmı ile kilosu arasında ( +,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak,

ç) 25 yaşını doldurmamış olmak,

şartları aranır.

Yazılı ve sözlü sınav

Madde 16 - (1) (Değişik fıkra: 11/04/2007- 26480 S.R.G Yön/1.md.) İlk defa itfaiye eri kadrolarına atanacakların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' na girmeleri ve sınav komisyonunca belirlenecek taban puanı almaları şarttır.

(2) (Değişik fıkra: 11/04/2007- 26480 S.R.G Yön/1.md.) Bu sınava giren adaylardan itfaiye eri olarak atanmak isteyenler; belediyenin kadro sayısı ile aranan nitelikleri belirterek açtığı ve kendi internet sitesi ile İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde, Türkiye genelinde yayın yapan gazetelerin en az birinde ve bir mahalli gazetede ilan ettiği itfaiye erliği sınavına başvururlar. Başvuranlar arasından en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının üç katı aday belirlenerek sözlü sınava çağrılır.

(3) Sözlü sınav, sözlü sınav komisyonunca yapılır. Sözlü sınav komisyonu bir başkan ile en az iki üyeden oluşur. Komisyonun başkan ve üyeleri belediye başkanınca belirlenir. Komisyon üyelerinden en az birinin itfaiye biriminden olması şarttır.

(4) Sözlü sınav mülakat şeklinde yapılır. Sınavın yeri, başlama gün ve saati, adaylara yazılı olarak duyurulur. Adayların bu sınava alınmaları alfabetik soyadı sırasına göre olur. Sözlü sınavda değerlendirme, komisyon başkan ve üyelerinin 100 üzerinden ayrı ayrı takdir edecekleri notlar toplamının ortalaması alınarak yapılır.

(5) Sözlü sınav komisyonu, sınava giren adayları dayanıklılık testi dahil olmak üzere, bu Yönetmelikte atanma için öngörülen genel ve özel şartları taşıyıp taşımadıkları açısından değerlendirir.

(6) Başarı notu sözlü sınavda alınan nottur. Sözlü Sınav Komisyonu, sınav sonuçlarını sözlü sınavda en yüksek not alandan başlayarak sıralandırmak suretiyle bir liste haline getirip imzalar. Sözlü sınavda başarılı olabilmek için 100 üzerinden en az 70 puan almak gerekir.

7) Sınav ilanında belirtilen kadro sayısı kadar aday, komisyonca belirlenen sözlü sınav listesindeki başarı sıralamasına göre sınavın bitiş tarihini takip eden iki gün içinde, liste halinde belediyede ilan edilir. Sınav sonuçları kazanan adaylara da ayrıca yazılı olarak tebliğ edilir. Bu tebligatta sözlü sınavı kazanmış olanların atanması için gerekli belgeler ve işlemler ile bunların belediyeye teslimi için tanınan süre belirtilir.

(8) Sınav ilanında belirtilen kadro sayısının yarısı kadar yedek başarı listesi ilan edilir. Sınavı kazanan adaylardan süresi içinde başvurmayanların yerine birinci yedekten başlayarak yedek başarı listesindeki sıraya göre aday çağrılır.

9) Sözlü sınavı kazananlar itfaiye eri olarak göreve atanır ve bunların bilgileri Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.

Atama sırasında istenecek belgeler

Madde 17 - (Değişik madde: 09/01/2012 - 28168 S.R.G. Yön./2. md.)

(1) İlk defa memuriyete atanacaklardan;

a) Atama başvuru formu,

b) Diplomanın veya mezuniyet belgesinin aslı ya da Kurumca onaylı sureti,

istenir. Atama başvuru formunda başvuru sahiplerinin T.C. Kimlik numaraları, sabıka kaydı olmadığına dair beyanları, askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanları ve görevini devamlı olarak yapmaya engel bir sağlık durumu olmadığına dair beyanları yer alır.

Madde 18 - (1) Herhangi bir resmi kuruluştan veya belediyenin diğer hizmet birimlerinde asıl memur iken, belediye itfaiye erliğine geçmek isteyenler; 30 yaşını aşmamaları, 15 inci maddedeki yaş dışındaki diğer şartları taşımaları ve 16 ncı maddede öngörülen sözlü sınavda başarılı olmaları kaydıyla, 657 sayılı Kanuna ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine uyularak itfaiye erliğine atanabilir.

06 Eylül 2012 14:12

bronto-skylift

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM : Atama Şartları

Zabıta memurluğuna atanma şartları

Madde 13 - (1) Zabıta memurluğuna atanmak için 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra;

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 m, kadınlarda en az 1.60 m boyunda olmak ve boyun 1 m den fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak,

c) Sınavın yapıldığı tarihte 25 yaşını doldurmamış olmak,

şartları aranır.

Yazılı ve sözlü sınav

Madde 14 - (1) İlk defa zabıta memurluğu kadrolarına atanacakların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)'na girmeleri ve sınav komisyonunca belirlenecek taban puanı almaları şarttır.

(2) Bu sınava giren adaylardan zabıta memuru olarak atanmak isteyenler; belediyenin kadro sayısı ile aranan nitelikleri belirterek açtığı ve kendi internet sitesi ile İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde, Türkiye genelinde yayın yapan gazetelerin en az birinde ve bir mahalli gazetede ilan ettiği zabıta memurluğu sınavına başvururlar. Başvuranlar arasından en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının üç katı aday belirlenerek sözlü sınava çağrılır.

(3) Sözlü sınav, sözlü sınav komisyonunca yapılır. Sözlü sınav komisyonu bir başkan ile en az iki üyeden oluşur. Komisyonun başkan ve üyeleri belediye başkanınca belirlenir. Komisyon üyelerinden en az birinin zabıta biriminden olması şarttır.

(4) Sözlü sınav mülakat şeklinde yapılır. Sınavın yeri, başlama gün ve saati, adaylara yazılı olarak duyurulur. Adayların bu sınava alınmaları alfabetik soyadı sırasına göre olur. Sözlü sınavda değerlendirme, komisyon başkan ve üyelerinin 100 üzerinden ayrı ayrı takdir edecekleri notlar toplamının ortalaması alınarak yapılır. Sözlü sınavda başarılı olabilmek için 100 üzerinden en az 70 puan almak gerekir.

(5) Sözlü sınav komisyonu, sınava giren adayları mesleki konularda uygulamalı olmak üzere, bu Yönetmelikte atanma için öngörülen genel ve özel şartlara sahip olup olmadıkları açısından değerlendirir.

(6) Başarı notu, sözlü sınavda alınan not ile KPSS notun ortalamasıdır. Sözlü Sınav Komisyonu, sınav sonuçlarını iki sınavın ortalamasına göre en yüksek not alandan başlayarak sıralandırmak suretiyle bir liste haline getirip imzalar.

(7) Sınav ilanında belirtilen kadro sayısı kadar aday, komisyonca belirlenen sözlü sınav sonunda belirlenen başarı notu sıralamasına göre sınavın bitiş tarihini takip eden iki gün içinde, liste halinde belediyesinde ilan edilir. Ayrıca sınav sonuçları kazanan adaylara yazılı olarak tebliğ edilir. Bu tebligatta sınavı kazanmış olanların atanması için gerekli belgeler ve işlemler ile bunların belediyeye teslimi için tanınan süre belirtilir.

(8) Ayrıca sınav ilanında belirtilen kadro sayısının yarısı kadar yedek başarı listesi ilan edilir. Sınavı kazanan adaylardan süresi içinde ilgili belediyesine başvurmayanların yerine birinci yedekten başlayarak yedek başarı listesindeki sıraya göre adaylar çağrılır. Açıklanan yedek başarı listesi bir sonraki sınava kadar geçerlidir.

(9) Sınavı kazananlar, belediye başkanının onayı ile zabıta memuru olarak göreve atanır ve bunların bilgileri Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.

Atama sırasında istenecek belgeler

Madde 15 - (Değişik madde: 21/12/2011 - 28149 S.R.G. Yön./1. md.)

(1) İlk defa zabıta memurluğu kadrolarına atanacaklardan;

a) Atama başvuru formu,

b) Diplomanın aslı veya Kurumca onaylı sureti,

istenir. Atama başvuru formunda başvuru sahiplerinin T.C. kimlik numaraları, sabıka kaydı olup olmadığına dair beyanları, askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanları ve görevini devamlı olarak yapmaya engel bir sağlık durumu olmadığına dair beyanları yer alır.

Madde 16 - (1) Herhangi bir resmi kuruluştan veya belediyenin diğer hizmet birimlerinde asil memur iken, belediye zabıta memurluğuna geçmek isteyenler; 30 yaşını aşmamaları, 13 üncü maddedeki yaş dışındaki diğer şartları taşımaları ve 14 üncü maddede öngörülen sınavda başarılı olmaları kaydıyla, 657 sayılı Kanuna ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine uyularak zabıta memurluğuna atanabilir.

06 Eylül 2012 18:09

Manguday
Kapalı

Metin gayet açık. Kurumlar arası geçiş dahi yapsan, tekrar geçerli bir KPSS puanı gerekiyor. Senin girdiğin sınavın geçerliliği kalmamışsa, o puanı da kullanamaman gerekiyor.

Aynı şartlar Milli Eğitim'e öğretmen olarak geçişte de mevcut. KPSS puanı istiyor ve sen "ben daha önceden polis (ya da başka bir memur) olurken girmiştim" diyemiyorsun. Geçerli, güncel bir puan almış olman gerekiyor.

Dediğim gibi, Belediye görmezden gelirse ne ala. Ancak birisi sonradan tespit ederse ve işlem yaparsa, çıkartılırsın. Sonradan "ben atanmıştım" da diyemezsin. Zira 657 Devlet Memurluğu kanunundaki "şartlarda eksiklik" başlıklı durum gerçekleşmiş olur. Ha, eğer senin girmiş olduğun KPSS hala geçerli ise, ona lafım yok.

Elbette konu hakkında yanıldığımı düşünebilirsin... ancak kötülüğünü istiyor olmam mümkün değil, keza atanman benim elimde değil. Ben forumu okuyan arkadaşlar sonradan hayal kırıklığına uğramasın diye, bildiklerimi paylaşıyorum.

İnşallah gönlüne göre olur.

07 Eylül 2012 15:50

bronto-skylift

yok hocam estağfirullah niye kötülüğümü isteyesin. ama sınavlarımız aynı onlarla ve ayrıca zaten o zabıta yönetmeliği 13.madde b ve c bendi ve 14. madde 1 den 9 a kadar olan bendler zaten iptal edildi danıştay kararıyla. aynı durumda bildiklerimde var sıkıntı olmuyor dün iki insan kaynakları şefiyle konuştum biri 12 yıllık şef biri 18 yıllık şef onlarda bi sıkıntı yok dedi. hatda zabıta vakfını aradım onlarda engel teşkil etmez dedi çünkü biz zaten o sınava girdik kpss yi demiyorum sadece o mülakata falanda girdik ayrıca o 14.maddedeki 1 den 9 a kadar olan bentlerinde bir geçerliğiliği hükmü yok bundan dolayı sınavla zabıta almıyorlar genelde uzman çavuşluktan istifa etmiş 30 yaşını aşmamış kişileri alıyorlar mesela geçen 400.000 nüfuslu bi ilçe belediyeye gitdim zabıtalarla oturdum 2-3 saat 20 tane genç vardı kimi piyade uzman,kimi jandarm,hatda komando sınıfında istifa edip gelenlerde var. yani o kısaca hocam o 14. maddedeki 1 ve 9 dahil olmak üzere bi geçerliliği yok danıştay onun yürütmesini yanılmıyorsam ya 2007 de yada 2009 da durdurdu

07 Eylül 2012 15:58

.uluğbey.

bu teşkilatta artık belediyeye zabıta olmak isteyen insanlar var olmuşsa..

teşkilatı yönetenlerin artık şapkalarını önlerine koyma zamanı çoktan gelmiş geçiyordur..

inşallah gerçek bir polis sormuyordur bu soruyu..

çok yazık yoksa..

07 Eylül 2012 16:06

bronto-skylift

T.C.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Mahali İdareler Genel Müdürlüğü

Sayı: B.05.0.MAH.0.08.01.00/900-6380 09.03.2009

Konu: Belediye Zabıta Yönetmeliği

................VALİLİĞİNE

(İl Mahalli İdareler Müdürlüğü)

11/04/2007 tarihli ve 26490 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Belediye Zabıta Yönetmeliğinin "

Zabıta memurluğuna atanma şartları" başlıklı 13 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan; "Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 m, kadınlarda en az 1.60 m boyunda olmak ve boyun 1 m den fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak,," hükmü ile (c) bendinde yer alan; "Sınavın yapıldığı tarihte 25 yaşını doldurmamış olmak," hükmü ile "Yazılı ve sözlü sınav" başlıklı 14. maddesinin yürütülmesi Danıştay Onikinci Dairesinin 20/01/2009 tarihli ve E: 2008/5911 sayılı Kararı ile durdurulmuştur.

Konu ile ilgili olarak, Danıştay Onikinci Dairesinin yukarıda yer verilen Kararı uyarınca işlem yapılmasının iliniz dahilindeki belediyelere duyurulmasını önemle rica ederim.

Ercan TOPACA

Vali

Bakan a.

Genel Müdür

07 Eylül 2012 16:12

bronto-skylift

uluğbey

hocam çok doğru söylüyosun zabıtaların işi polisten çok daha zor

Toplam 27 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?