Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : cihan27incir.receli
30 Ağustos 2012 08:54  


YA ARKADAS İL İÇİ TAYINDE YOLLUK VARMI YOKMU YA...

sevgılı meslektaslarım batmanda ıl ıcı tayınde herhangı bır yoluk odemesı yapılmadı baska ıllerde varmı...

30 Ağustos 2012 09:07

kelikuputis

Yok hocam var diyenlerede inanıp boşuna uğraşmayın.

30 Ağustos 2012 09:09

besyogazi

off ya hak yenıyor hak anayasal hak yenıyorç..

30 Ağustos 2012 09:37

gzlm-ing

Nasıl yok il içinde yolluk?? benim gecen yıl gorev yaptıgım okula il içi yer degıstırmede gelen arkadas (eşi calısmıyor 2 cocuk ile) 1800 cıvarı yolluk almıstı. mevzuattan gerekli maddeleri bulup bi dilekce ile basvurun hocam alırsınız.

bu hazırlayıcı egıtım temel egıtım ıcınde gecıcı gorev yollugu odenmez dıyordu herkes ve hala oyle derler sorsanız ama ben bızzat basvurdum ve 790 tl para aldım. 6245 sayılı harcırah kanununu iyice inceleyin derim ben.

saygılar.

30 Ağustos 2012 09:45

boteci06

il içi yer değişikliğinde görev yolluğu vardır.. arkadaşa katılıyorum. yalnız aynı ilçe sınırları olursa ödenmez ama ilçe değişmişse muhakkak alırsınız..

30 Ağustos 2012 10:13

yakman

kesinlikle alırsınız hocam, hakkınızı sonuna kadar arayın, yoksa kimse size al bu senin hakkın demez, geçen sene 65 km uzaklıktaki farklı bir ilçeye tayinim çıktı ve aldım...

30 Ağustos 2012 10:22

m_coskun

ilçe içi alınmaz ilçe değiştirir ve ikametiniz önceki görev yaptıgınız ilçede ise alırsınız.

30 Ağustos 2012 10:23

besyogazi

hocam benım ıl ıcınde oldu yanı merkezde yer degıdtırdım onunla ılgısı v aarmı acaba...bırde gzlm hocam bu hazırlayıcı ve temel egıtımı ben basak aılde almıstım sonra tayın oldum o ıle mı dılekce verecegız sızde dılekce ornegı varmıa caba..

30 Ağustos 2012 10:35

dancake

Hocam belediye sınırları içinde değiştirirseniz alamazsınız, ama köyden belediyeye, belediyeden belediyeye ve köyden köye olursa ve adres değişikliği oluşursa alabilirsiniz.

30 Ağustos 2012 10:41

babamkibar

a ılcesınden b ılcesıne tayının cıktı bu ılceler buyuksehıre dahılse alamazsın....a ılcesınde ıkamet edıyorsan alırsın ..b veye baska ılcelerde ıkamet etmen durumunda alamazsın..

30 Ağustos 2012 10:53

snfsdtsln

alırsın hocam ben bu sene merkez köyde iken merkez okula geldim yolluk yapıldı 25inde yattı 690 lira görev yaptığım şehir şanlıurfa

30 Ağustos 2012 11:08

besyogazi

allah allah ya merkez ılceden merkeze gelınce alınıyorsa merkez okuldan bır dıger merkez okula gıdılıncede alınması lazım olmazmı

30 Ağustos 2012 11:11

E K S E L A N S

İlçe içi yok

belediye ve büyükşehir belediye sınırları içinde yine yolluk yok.

Aynı ilçenin köyünden ilçenin merkezine olayınıda anlamadım Sanırım mesafe epey fazla.

30 Ağustos 2012 12:41

mustafateryaki

Sizi ikametgahın zaten atandığın ilçede sana yolluk vermeyiz diyene;

MEB HARCIRAH KANUNU'nun 9. Maddesi gözüne sokun.

Madde 9 ? Daimi vazife harcırahı:

a) (Mülga: 31/7/2003-4969/1 md.)

b) Naklen veya tahvilen başka bir mahalle gönderilenlere, bu tayinleri sırasında mezunen başka bir mahalde bulunsalar dahi, eski memuriyetleri mahallinden;

c) Muvakkat vazife ile veya vekaleten bir yerde bulundukları esnada asli vazife mahalli değişenlere eski memuriyetleri mahallinden;

İtibaren verilir.

???????

30 Ağustos 2012 13:12

gzlm-ing

??? ORTA OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

?? İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 08.02.2010 ? 18.02.2010 tarihleri arasında düzenlenen Temel Eğitim Kursuna ve 19.02.2010 ? 21.02.2010 tarihleri arasında düzenlenen Çevreye Uyum Eğitimi Seminerine katıldım. 6245 sayılı harcırah kanununun 37. Maddesinde: ? Meslekî bilgilerini artırmak amacıyla memuriyet mahalli dışında açılan kurs veya okullara gönderilenlere, bu Kanuna göre geçici görev gündeliği verilir? denmektedir. Bu hüküm doğrultusunda geçici görev yolluğunun hesabıma yatırılmasını arz ederim.

30 Ağustos 2012 13:15

gzlm-ing

eger kurs esnasında otel de yada ogretmen evınde falan kaldıysanız onların makbuzlarını ıbraz edersenız 10 gune kadarının da parasını alırsınız. ben hazırlayıcı egıtımınkılerı atmamıstım onu da bu dılekcede yazmıstım:

??? ORTA OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

??.. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 28.05.2011 ? 30.06.2011 tarihleri arasında düzenlenen Hazırlayıcı Eğitim Kursuna katıldım. 6245 sayılı harcırah kanununun 37. Maddesinde: ? Meslekî bilgilerini artırmak amacıyla memuriyet mahalli dışında açılan kurs veya okullara gönderilenlere, bu Kanuna göre geçici görev gündeliği verilir? denmektedir. Yine 6245 sayılı Harcırah Kanununun 33. Maddesinin (c) fıkrasından sonra gelmek üzere eklenen (d) fıkrasında: ?Bu kanun hükümlerine göre gündelik ödenenlerden, yurt içinde yatacak yer temini için ödedikleri ücretleri belgelendirenlere, belge bedelini aşmamak ve her defasında on gün ile sınırlı olmak üzere gündeliklerinin tamamına kadar olan kısmı ayrıca ödenir.? Hükmü yer almaktadır. Bu hükümler doğrultusunda geçici görev yolluğunun ve yatacak yer için ödediğim ücretlerin hesabıma yatırılması konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

30 Ağustos 2012 13:17

gzlm-ing

tabi yazdıgınız tarıhlerın dogrulugunu ıspat etmek ıcın aldıgınız belgelerın fotokopılerını ek olarak eklemenız lazım. ayrıca makbuz varsa onlarda da sızın adınızın yazıyor olması lazım obur turlu kabul etmeyebılırler otel makbuzlarını.

30 Ağustos 2012 13:20

gzlm-ing

devletten alacagı olanlar gerıye dönük 5 yıl alabılıyorlar. eger kurs gordugunuz tarıhlerın uzerınden 5 yıl gectıyse almanız mumkun degıl. ama 5 yıl dolmayan herkes basvuru yapabılır. sadece dılekce yazacaksınız zor bı sey degıl. hak aramak lazım.

30 Ağustos 2012 13:24

akeles198657

arkadaşlar bizlerde bu haziran ayındaki 3 haftalık seminer yok mu, onu ilçe merkezinde almıştık bizim bulunduğumuz köy 40 km uzaktaydı acaba bunun içinde bir yolluk alabilir miyiz?

30 Ağustos 2012 13:26

asahi

var arkadaşlar ben aldım. arkadaşım da aldı. ben isteğe bağlı o özür grubundan il içinde yer değiştirmiştik.(2010 da)

30 Ağustos 2012 14:12

besyogazi

hocma bakın benım durumu anlatayım gzm hocam...ben sozlesmelı olarak yuksekovaya atandım burada semırlerı aldım sımıd kadrolu batmandayım bana oluyormu bu dedıgınız..

Toplam 31 mesaj