Editörler : supporters.
«8910111213141516171819»
21 Şubat 2013 19:38

21.02.2013 itibariyle, Tüketici Mahkemesinin ön duruşma davitiyesi geldi.

10.04.2013de ön duruşma olacakmış. O zamana kadar büyük ihtimalle sigarayı da bırakmış olurum belki.

rera
Daire Başkanı
21 Şubat 2013 21:43

Benim de 7 Mayısta duruşma var hayırlı haberlerinizi bekliyorum...

naslhepsiondandır, 11 yıl önce

10.04.2013de ön duruşma olacakmış. O zamana kadar büyük ihtimalle sigarayı da bırakmış olurum belki.

22 Şubat 2013 18:04

Ben de 2 yıl önce Kuveyt Türkten taşıt kredisi 10000 çekmiştim.300tl dosya masrafı almışlardı.Sizce uğraşsam alabilir miyim?

volkan38
Şef
23 Şubat 2013 15:54

inş kazanırsınızda bizede umut olur

yalniz_cannn
Aday Memur
28 Şubat 2013 22:02

2007 yılında finansbanktan kullanmış olduğum konut kredisinin masraflarıyla alakalı 10.09.2012 de tüketici mahkemesine dava açmıştım. 02.06.2013 de ilk duruşma görüldü, dosyayı hakim bilirkişiye sevketti. Bugün bilirkişi raporunu hazırlamış. 4 sayfadan oluşan raporun sonunu sizlerle paylaşayım dedim. DAVACI TARAFIN TALEBİ; 1550 TL HİZMET BEDELİ 620 TL DOSYA MASRAFI 200 TL İPOTEK ÜCRETİNİN TOPLAMDA 2370 TL NİN YASAL FAİZİYLE BİRLİKTE DÂVÂCIYA İADESİNİN GEREKTİĞİ DEĞERLENDİRİLMİŞ OLUP TAKDİRİ SAYIN MAHKEMEYE AİT OLMAK ÜZERE SUNULUR 25.0202013 Yaptığım araştırmalarda mahkeme %99 bilirkişi raporunu onaylıyormuş. 24.04.2013 de duruşma var muhtemelen son duruşma olacak neticeyi bildiririm.

g.yasinkvk55
Aday Memur
01 Mart 2013 08:12

Sayın yalnız-cannn aynı mahkemedeymisiz. aynı tarihlerde bizimde duruşma var. 6 şubatta ki davada bizimde bilirkişiye sevketti. bilirkişi raporu size tebliğ mi edildi.ben daha bilirkişi raporunu öğrenmedim.

yalniz_cannn
Aday Memur
02 Mart 2013 18:46

evet, bilirkişi raporunu adresime yollamışlar...

yalniz_cannn
Aday Memur
02 Mart 2013 18:54

Ben asıl sorunu TEB ile yaşıyorum, 2007 yılında 13.000 TL tüketici kredisi kullandım, 720 tl masraf aldılar benden. 7 aydır TEB beylikdüzü şubesiyle yaptığım görüşmelerde, kullandığım kredinin hesap hareketlerini dökümünü, makbuzlarını alamıyorum. bana bir hesap hareketi yolluyorlar, sadece ödediğim taksitler var, kullandığım kredinin hesabıma yatışı, kesilen masraflar, hiçbirşey yok, savcılığa suç duyurusunda bulundum, dilekçe kanununa muhalefetten, BİMER e yazdım, BDDK ya dilekçe yolladım ne yaptımsa olmadı, bunlara rağmen umutsuzca Tüketici sorunları hakem heyetine yaptığım tüm yazışmalarla birlikte müracaat ettim, bakalım ondan birşey çıkacakmı...

g.yasinkvk55
Aday Memur
02 Mart 2013 21:16

Sayın Yalnız_ cann bilirkişinin reddettiği bir tutar var mı

yalniz_cannn
Aday Memur
03 Mart 2013 09:14

Ben davayı ilk açarken, hem bilirkişinin hemde mahkemenin reddedebileceği hiç bir kesinti tutarını istememiştim zaten. yani benden bu kredi için değişik kalemlerde toplam kesilen tutar 3.500 TL ama ben 3 kalem kesintiyi istedim 1) hizmet bedeli 1.550 TL 2) dosya masrafı 620 TL 3) ipotek ücreti 200 TL toplam 2.370 TL yasal faiziyle istedim ve FAZLAYAİLİŞKİN HAKLARIM SAKLI KALMAK KAYDIYLA diye istedim. Alabileceğim başka bir para varsa zaten mahkeme bunuda verecektir, ama alamayacağım bir kesintiyi istemiş olsaydım o kesinti için karşı tarafın avukatına vekalet ücreti ödemem gerekecekti...

g.yasinkvk55, 11 yıl önce

Sayın Yalnız_ cann bilirkişinin reddettiği bir tutar var mı

m.hayri
Aday Memur
03 Mart 2013 10:29

teb bankasıyla hiç muhatap olmadan direk tüketici hakem heyetine başvuru yaptım lehime karar verdi ve onlarda 15 gün içerisinde itiraz etmedikleri için karar kesinleşti ve şu anda teb bankasından kesin alacaklıyım icraya da verebilirim fakat bekliyorum nasılsa karar kesin alırım elbet

yalniz_cannn, 11 yıl önce

Ben asıl sorunu TEB ile yaşıyorum, 2007 yılında 13.000 TL tüketici kredisi kullandım, 720 tl masraf aldılar benden. 7 aydır TEB beylikdüzü şubesiyle yaptığım görüşmelerde, kullandığım kredinin hesap hareketlerini dökümünü, makbuzlarını alamıyorum. bana bir hesap hareketi yolluyorlar, sadece ödediğim taksitler var, kullandığım kredinin hesabıma yatışı, kesilen masraflar, hiçbirşey yok, savcılığa suç duyurusunda bulundum, dilekçe kanununa muhalefetten, BİMER e yazdım, BDDK ya dilekçe yolladım ne yaptımsa olmadı, bunlara rağmen umutsuzca Tüketici sorunları hakem heyetine yaptığım tüm yazışmalarla birlikte müracaat ettim, bakalım ondan birşey çıkacakmı...

yalniz_cannn
Aday Memur
03 Mart 2013 22:09

Aynı yolu. Bende denemek istedim ancak elimde kesinti yapıldığına dair hiç bir belge olmadığı için tüketici hakem heyeti belge istedi benden. Elimde bir makbul falan olsaydı bende muhatap olmayacaktım

m.hayri, 11 yıl önce

teb bankasıyla hiç muhatap olmadan direk tüketici hakem heyetine başvuru yaptım lehime karar verdi ve onlarda 15 gün içerisinde itiraz etmedikleri için karar kesinleşti ve şu anda teb bankasından kesin alacaklıyım icraya da verebilirim fakat bekliyorum nasılsa karar kesin alırım elbet

sami23
Aday Memur
07 Mart 2013 03:19

arkadaşlar bende garanti bankasından tüketici kredisi çektim.ve hakem heyetine başvurduğumda benden haksız olraka alınan 200 TL nin banka tarafından bana verilmesi kararı çıktı...banka 15 gün içinde tüketici mahkemesine karşı dava açmış tensip kararı bana ulaştı...cevap dilekçesi olarak ne yazmam gerekir...arkadaşlarda emsal kararlar varsa veya cevap dilekçesi hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi....özelden bana atabilirler mi MSN ADRESİM: [email protected]

Şimdiden saolun arkadaşlar...hayırlısıyla kazanırsam atatrım örnek kararı....

ele-elo
Aday Memur
07 Mart 2013 09:02

arkadaşlar selam,

ben de Vakıfbank için THH'ye başvuruda bulunmuştum. Lehime karar çıktı ancak banka Tüketici Mahkemesi'ne gitmiş. Mahkemeye savunmamı hazırlıyorum. Nasıl bir yol izlemeyelim? Örnek savunması olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Ayrıca THH'den lehime karar çıktığında bankayı icraya vermem gerekiyor muydu? Bunu yapsaydım banka mahkemeye gidemez miydi?

sami23, 11 yıl önce

arkadaşlar bende garanti bankasından tüketici kredisi çektim.ve hakem heyetine başvurduğumda benden haksız olraka alınan 200 TL nin banka tarafından bana verilmesi kararı çıktı...banka 15 gün içinde tüketici mahkemesine karşı dava açmış tensip kararı bana ulaştı...cevap dilekçesi olarak ne yazmam gerekir...arkadaşlarda emsal kararlar varsa veya cevap dilekçesi hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi....özelden bana atabilirler mi MSN ADRESİM: [email protected]

Şimdiden saolun arkadaşlar...hayırlısıyla kazanırsam atatrım örnek kararı....

yalniz_cannn
Aday Memur
07 Mart 2013 17:50

Arkadaşlar, THH tabiri caizse hukuk savaşının ilk ayağı, oradan çıkan kararlara bir üst merci olan tüketici mahkemesine itiraz ediyorlar, etsinler sıkıntı yok sonuçta bu itirazla bir nevi tüketici olarak biz devreden çıkıyoruz THH giriyor devreye, yani itiraz edilen karar bizim kararımız değil THH nin kararı, bırakın savunmayıda THH yapsın... THH nin tüm kararlarına bankaların Tüketici Mahkemesine itiraz ettiklerini hep duydum ama daha bir kere mahkemenin THH nin kararını bozduğunu duymadım, icra yoluyla al veya alma sonuç değişmiyor GENELDE bankalar bu karara itiraz ediyor ve tüketici mahkemeleri THH nin kararını onaylıyor...

omerx
Şube Müdürü
12 Mart 2013 11:26

Merhabalar; 2008 yılında Ziraat baknasından kullandığım konut kredisi 1060 TL masraf kestiler. İlgili bankaya Ekim ayında dileçyle başvurumu yaptım onlarda yazılı olarak vermeyeceklerini söylediler. Bunun üzerine tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum. Tüketici hakem heyeti 29 kasım lehime karar verdi. Ocak ayında da banka parayı hesabıma yatırdı ve Asliye Hukuk Mahkemesinde itiraz etti. 6 Martta duruşma gümn verdi.

Geçen hafta duruşmaya gittim 5 dk sürdü ve hakim tek celsede bankanın itirazını red etti.

Şimdi diğer bankalardaki yapılandırma ücretleri için başvuru yapmayı duşunuyrum .

naslhepsiondandır, 11 yıl önce

çakanşimşek
Aday Memur
12 Mart 2013 20:47

mrb arkadaşlar vakıfbanktan çekmiş olduğum konut kredisinin dosya ve ekspertiz ücreti masrafları için Tüketci Hakem Heyetine başvurdum. Tüketici Hakem Heyeti beni halı buldum ve kazandım. Ancak Vakıfbank süresi alacağım 1025-TL miktarı hesabıma yatırmadı bir de beni tüketici mahkemesine verdiler yani itiraz ettiler ne yapmam gerekiyor? bankayı icraya vereyim mi? diye düşünüyorum. Ancak mahkemeye itiraz etmişler. BANA BİR YOL GÖSTERİN? İLAMLI OLARAK İCRAYA BAŞVURAYIM MI? YOKSA MAHKEMEYİ Mİ BEKLEYİM? BANA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

13 Mart 2013 21:13

aradan geçen o kadr sürede başarabildiğim tek şey sigarayı bırakmak oldu.

Toplam 440 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi